• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biały składak :#
#1
Witam, dostałem questa aby złożyć pewnej osobie biały komputer(uwzględniając używki o ile trzeba). Wiem, że to forum zajmuje się głównie peryferiami, ale z tego co udało mi się zauważyć, są tu osoby, które mają wiedzę także na temat podzespołów :P No więc, oto co udało mi się wykombinować:

CPU: Pentium G4560(nowy) 259 zł(odbiór osobisty)
COOLER: Deepcool Gammax 400(nowy) 167,70(dostawa wliczona)
MOBO: MSI H270M MORTAR ARCTIC(nowa) 438,70 zł(odbiór osobisty)
GPU: GTX 780(nowa-allegro) 658,04 zł
DYSK: Wd Black 1Tb 3.5" 7200R SATA II(nowy-allegro) 279 zł
RAM: Goodram 2x4Gb 2400Mhz Cl15 White(nowa) 289 zł(odbiór osobisty)
ZASILACZ: Chieftec 600W GPA-600S OEM(nowy) 214 zł(odbiór osobisty
OBUDOWA: BitFenix Nova Biała(nowa-allegro) 151,50 zł(dostawa wliczona)
Cena: 2456,94 zł ~ Budżet: 2500 zł


No ale z czym ja do Was w sumię przychodzę? Po pierwsze obawiam się o bottleneck ze strony CPU w mocno procesorowych grach, lokacjach i chciałbym się dowiedzieć, czy moje obawy są słuszne, a jeżeli tak to jakie zmiany byście proponowali? Po drugie chciałbym prosić o ogólną ocenę zestawu. Zasilacz to przeżyje? Może coś dało dobrać się lepiej w tym budżecie?
Myślałem jeszcze o wybraniu PNY GTX 780 dla otrzymania jeszcze lepszego efektu wizualnego, lub GTX 780 Ti dla większej wydajności. Innym pomysłem było wsadzenie NZXT Hale 82 V2 700W z powodu białego koloru. Niestety w obu przypadkach budżet zostanie lekko nadwyrężony. 
Jakieś inne propozycje? Może ktoś zna jakieś białe płyty obsługujące starsze generacje procesorów, które będą wydajniejsze niż zastosowany tutaj Pentium? Czy może lepiej zdecydować się na coś takiego i ew. wymienić procesor w przyszłości?
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz
#2
CPU ale gówno XD weź używkę i5 2400 (bardzo tania), jeśli nie podkręcasz. Jak podkręcasz weź i5-2500K. Oba procki na olx
COOLER najgorzej nie wygląda, ale jakoś drogo za 167...
MOBO weź na lga1155, żeby i5 pasowały - osobiście nie podkręcam (lekkie OC się nie liczy) i mam taką - P8H67 M-LE. Dałem 200 zł za nówkę (leżak), teraz 240. No ale jak tu musi być KONIECZNIE białe to się męcz XD i szukaj na lga1155
GPU może być
DYSK też ujdzie
RAM nie widzę sensu 2400 Mhz, ale jak ma hajs to śmiało
ZASIŁKA może być
OBUDOWA może być, nie jest jakimś piekarnikiem i nawet wygląda ;D
Podsumowując: wszystko ujdzie poza prockiem. Do tego musisz znaleźć białą płytę główną i git
Odpowiedz
#3
No właśnie na początku był plan aby wybrać i5-2500K lub i5-3330, jednak za cholere nie ma pod to białej MOBO :P
Ram wziąłbyś 2133MHz?
Ten Cooler jeszcze muszę przemyśleć. Wygląda okej ale wątpie by był wart swojej ceny. Zaczynam myśleć o zamówieniu jakiegoś Spartana od Silentium PC i pomalowaniu czarnych elementów na biało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Osobiście uważam, że warto byłoby rozszerzyć ten budżet do 3k i wziąć i5-7400, ale to nie mój wybór. Ja to ogólnie olalbym biały design i dobierał jak najlepsze podzespoły :D
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz
#4
Procesor absolutnie nie jest gównem - oferuje bezkonkurencyjny stosunek ceny do możliwości. Będzie co prawda wąskim gardłem każdej mocniejszej karty graficznej, ale należy go traktować jako rozwiązanie tymczasowe - w przyszłości warto byłoby wymienić go na i5 (z niewielką stratą). Inwestowanie w Sandy Bridge w 2017 r. mija się z celem, Kaby Lake znacznie bardziej przyszłościową platformą jest, koniec, kropka.
https://www.purepc.pl/procesory/test_int...kiej_cenie

Płyta tego pokroju (zwłaszcza na chipsecie H270) jest zbędną fanaberią - kompletny przerost formy nad treścią. To nie budżet by wymyślać białe setupy, trzeba skupić się podstawach.
Cooler to nieporozumienie, zamiast niego wybierz Ferę 3 lub najlepiej Fortisa 3.
WD1002FBYS  to siedmioletni model - głośny i mało wydajny. Wybierz sprawdzony ST1000DM003 lub Toshibę P300.
Kiepski zasilacz o musztardowych kablach i niewiadomej sprawności - zasilacz to podstawa, dołóż do konstrukcji Seasonica 80 Plus Gold (XFX TS 550W, Fractal Design Edison 550W).
Przeciętna, słabo wentylowana obudowa (brak przedniego wentylatora).
Referent GTXa 780 wygląda naprawdę dobrze, jednakże to bardzo ciepła i prądożerna karta, a wydaje mi się że sprzedawany egzemplarz nie posiada gwarancji - kupno wiąże się z pewnym ryzykiem, ale chyba nie masz wyjścia (podziękuj kryptowalutom).
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#5
mija się z celem? każda gra łazi idealnie, a kosztował mnie 300 zł...
ja cooler mam HE1224 Fera 2, od siebie mogę polecić, wtedy dałem 100 zł i temperaturki trzyma
czemu ten Chieftec niby taki zły?
Odpowiedz
#6
Podpisuję się do pytania o zasilacz. Chieftec to przecież całkiem sensowny producent :O
Musiałbym zliczyć jak wyglądałaby cena zestawu gdyby wybrać tańszą płytę pod Kaby Lake, spróbować przyoszczędzić na jakiś pierdołach i spróbować zmieścić się z i5 7400.
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz
#7
Czterordzeniowy i5 2400 robi w Cinebenchu 470 punktów, "gówniany" Pentium na dwóch rdzeniach wyciąga 375 - różnica pomiędzy drugą a siódmą generacją to przepaść. i5 siódmej generacji będzie o około 30% bardziej wydajna.

http://imgur.com/cAbWLFc - dlatego
Brak przetwornicy DC-DC, chińskie wybuchowe elektrolity CapXon, bliżej nieokreślona sprawność, kable bez oplotu do obudowy z oknem.
http://www.jonnyguru.com/modules.php?nam...5&reid=426 - dla porównania bebechy XFX TS.
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#8
Plagocki, a co myślisz o czymś w ten deseń?

CPU: i5 7400(nowy) 769(odbiór osobisty)
COOLER: --
MOBO: MSI B250M PRO-VDH(nowa) 309 zł(odbiór osobisty)
GPU: GTX 780(nowa-allegro) 658,04 zł(wliczona dostawa)
DYSK: Seagate 1Tb 3,5" SATAIII, 7200R(nowy) 219 zł (odbiór ososbisty)
RAM: Goodram 2x4gb 2400Mhz Cl15 White(nowa) 289 zł(odbiór osobisty)
ZASILACZ: Corsair VS550(nowy) 199 zł (odbiór osobisty)
OBUDOWA: BitFenix Nova Biała(nowa-allegro)151,50(wliczona dostawa)

Cena za całość: 2594,53 zł

Płytę wziąłem trochę droższą niż ASRock H110M-DVS R3.0 głównie po to aby zapewnić możliwość łatwego rozbudowania jednostki o dodatkowy ram. Pozbyłem się coolera ponieważ procek i tak nie będzie kręcony. Wybrałem proponowanego przez ciebie Seagate. Ram zostawiłem ten sam, ponieważ wybranie 2133Mhz to różnica może 15 zł. Zasilacz wymieniony na sensownego(mam wrażenie bo sam posiadam go w kompie) 550W Corsaira :)
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz
#9
ja tylko tyle powiem - dla kogoś kto gra w gry nie ma to znaczenia ;) moze w jakiś testach w benchu nie ma szału, ale w każdej nowszej grze którą odpalam stałe +60 klatek
Odpowiedz
#10
Nawet mocno podkręcony i5 2500K nie utrzyma każdej gry w 60fpsach. W miejscach procesorowych zauważalne będą dropy poniżej 40fpsów - na myśli mam ustawienia ultra i karty pokroju co najmniej RX470.

Wybrana płyta będzie przyzwoita, niechłodzona sekcja zasilania wystarczy do niekręconej i5. Chociaż przy MSI B150M PRO-VDH najadłem się niegdyś strachu - przestała przechodzić POSTa po updacie Biosa. Było to jednak świeżo po premierze Skylake'a - zdarza się nawet najlepszym.

W przypadku Kaby Lake'a dozbierałbym do zasilacza z DC-DC (wahania napięć na jednej linii nie mają wpływu na resztę) - Corsair CX550M, Cooler Master G550W, zwłaszcza P1-550G-TS3X

Dołóż wentylator na front obudowy, musisz mieć nawiew na sekcje zasilania.
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.