• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka głównie do MMO
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: Razer Deathadder Chroma
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 2000 w Windowsie, 1200 w grach. 
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska/średnia
  • czułość w Windows: 6
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): - 
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): 12-13 cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier): Obecnie głównie WoW, WoT, rzadziej w Battlefielda, Titanfall, gry RPG, Call of Duty WWII (jak wyjdzie), RTS
  • jaką masz obecnie podkładkę: A4Tech X7-500 MP
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): Używam wszystkich 5 przycisków, często korzystam z bocznych
  • twój budżet: max 400 zł
  • jaki chwyt stosujesz: pół palm, pół claw
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): naprzemiennie 1+2+2 i 1+3+1
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? praworęczny
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 19,5 cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2 cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Tak, jeśli nie będą to duże różnice.
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Po 2 latach użytkowania słabo wyczuwam klik głównych przycisków, pojawił się dwuklik, LPM czasem nie reaguje.
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): Preferuję raczej prosty design, nie musi się świecić jak choinka. Przede wszystkim ma dobrze leżeć w dłoni i dobrze działać. Mile widziana większa ilość przycisków dodatkowych w okolicach kciuka/palca wskazującego oraz jak najlepszy sensor.
Odpowiedz
#2
Ja bym ci zaproponował razer deathadder elite, ulepszona wersja chromy.
główne zmiany to lepszy sensor, przyciski mechaniczne - omrony 50m
Odpowiedz
#3
Obawiam się ponownej inwestycji w Razera. W obecnym Deathadderze double click pojawił się juz po niecałym roku użytkowania ale wtedy pomogło przeinstalowanie firmware, teraz to ewidentnie wina urządzenia. Boje się, że w Elite będzie to samo. Dawniej miałem chrapkę na Nagę ze względu na masę konfigurowalnych przycisków ale podobno żywotność tej myszki pozostawia wiele do życzenia.

Osobiście myślałem nad Rivalem 700 i Zowie EC1-a.
Odpowiedz
#4
Może G502?
Odpowiedz
#5
Przymierzałem G502 w sklepie, niestety jest dla mnie za mały.
Odpowiedz
#6
A G502? :) Sensor najlepszy z obecnie dostępnych na rynku (chyba że o czymś nie wiem).
Masz po lewej stronie LPM dwa przyciski (domyślnie do zmiany DPI), dwa przyciski przy kciuku (standardowe do np. przeglądarki wstecz i do przodu), jeden przycisk dodatkowy przed kciukiem, czy pod kciukiem, zależy jak długie masz palce/kciuka i przycisk do zmiany profilów. Dodatkowo scroll chodzi też na boki co można użyć jako dwa dodatkowe przyciski + standardowo kręci się i wciska. Jest jeszcze przycisk do zmiany profilu.
Wszystkie te przyciski razem z LPM i PPM są programowalne i możesz sobie pod nie dać co chcesz, byle zawsze jakieś dwa były jako LPM i PPM. Do myszki masz softa gdzie wszystko ustalasz. Masz pamięć wbudowaną gdzie robisz kilka profili, oraz możesz na komputerze zapisywać profile np. każdy do innej gry (wtedy chyba jest ich nieograniczona ilość).
Ogólnie myszkę polecam, ale nie jest to "prosta" mysz tylko dość wyprofilowana pod prawą rękę. Ja byłem sceptycznie nastawiony do tego ukształtowania, ale jak tylko wziąłem ją do ręki w sklepie to wiedziałem że będzie ideolo ;p
Odpowiedz
#7
@spidster135, patrz post wyżej :) Długo byłem zainteresowany G502 ale ostateczna przymiarka w sklepie wszystko przekreśliła. Ciekawostką może być fakt, że G502 jest ciut dłuższy od mojego Deathaddera, a mimo to wydawał mi się malutki w dłoni. Najlepiej leżał mi Rival 300 przez swoją długość i właśnie za czymś podobnym się rozglądam.
Odpowiedz
#8
ewentualnie Roccat Kone Pure Owl-Eye /Roccat KONE EMP
Odpowiedz
#9
@Alien jak pisałem swojego posta to Ty pisałeś swój o G502 i jeszcze mi się nie wyświetlił ;p Jeśli Ci Rival 300 odpowiadał to chyba będzie dobrym wyborem. Ja się zastanawiałem nad G502 i Rivalem 300 bo chyba pod względem sensora się niczym nie różnią i wybrałem już ze względu na wygodę.
Odpowiedz
#10
Przejadę się jutro do sklepu i jeszcze raz sobie poprzymierzam te myszki. Możliwe, że kupię Zowie EC1-a.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.