• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z fps'ami :/
#1
Witam bardzo serdecznie :)
Od ok. miesiąca(maybe trochę dłużej) mam ogromne problemy ze stabilnością klatek w ukochanym Kanter Strajku. Komputer był przeze mnie formatowany, jednak nie pomogło to w żadnym stopniu. Zaniosłem go też do informatyka, który przeinstalował system jeszcze raz i posprawdzał go jakimiś programami diagnostycznymi ale nic nie znalazł. Powiedział żebym sprawdził, czy dalej się tak zachowuje no i niestety - zachowuje :< Zanim jednak zaniosę go ponownie zwracam się z tą sprawą do Was. Wiem, że tutaj rozmawia się głównie o peryferiach, ale może ktoś będzie mieć jakieś pomysły, których nie sprawdziłem.
Specyfikacja kompa:
I5 4460
MSI R9 280x
2x4Gb DDR3 1600Hz od Goodrama
Asrock B85 Pro4
Corsair VS550
Win 10 Home(:C)

Cs na ustawieniach rzędu 1024x768(barsy) i wszystko poza cieniami na najniższych, w najgorszych momentach zalicza dropy z 300 do 60 fps(przeważnie do 100).
Halp :/
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz
#2
MSI Afterburner + opcjonalnie Rivatuner Statistics Server dla szybkiego podglądu informacji o systemie.
Sprawdź czy w newralgicznych momentach karta trzyma taktowania, upewnij się że temperatury mieszczą się w normach.

Zainstaluj CPUID HWMonitor, uruchom go podczas rozgrywki i monitoruj temperatury GPU i Package. Uruchom system w trybie wysokiej wydajności i sprawdź jak pod obciążeniem prezentuje się napięcie VID procesora i taktowanie rdzeni. Rzuć okiem na napięcia +5V, +3,3V i 12V - powinny mieścić się w normie ATX (tolerancja wynosi +/-5% dla 5V i 3,3V i +/-10% dla linii +12V). Programowy pomiar napięć jest jednak wyłącznie szacunkowy.
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#3
"Trzyma taktowania"? W sensie, że nie spada poniżej normalnego 1020 Hz?
HWMonitorem sprawdzałem temperatury przed pierwszym formatem i bardzo rzadko dobijały do 70 stopni, package nie sprawdzałem, na pewno to zrobię ;o
O nie... za dużo informacji. Tryb wysokiej wydajności? Google nie pomogło - o co chodzi? :/
Napięcia, o których mówisz, są także pokazywane w HWMonitorze?
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz
#4
(05-17-2017, 08:21 PM)Moon napisał(a): "Trzyma taktowania"? W sensie, że nie spada poniżej normalnego 1020 Hz?
Dokładnie tak.

(05-17-2017, 08:21 PM)Moon napisał(a): O nie... za dużo informacji. Tryb wysokiej wydajności? Google nie pomogło - o co chodzi? :/ 
Panel Sterowania -> Opcje zasilania -> Wysoka wydajność

Profil ten powinien ustawić mnożnik procesora na stałą wartość. Napięcie rdzenia (VID) również nie powinno się przesadnie wahać.

(05-17-2017, 08:21 PM)Moon napisał(a): Napięcia, o których mówisz, są także pokazywane w HWMonitorze?
Wszystkie te napięcia znajdziesz w HWMonitorze.
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#5
https://zapodaj.net/e4e0947d242d3.png.html
Tak to wyglądało podczas takich lekkich dropów(do 110 fps)

Afterburnera sprawdzę jutro :/
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz
#6
(05-18-2017, 08:33 PM)Moon napisał(a): https://zapodaj.net/e4e0947d242d3.png.html
Tak to wyglądało podczas takich lekkich dropów(do 110 fps)

Afterburnera sprawdzę jutro :/

Wygląda to całkowicie normalnie. Niestety nie mogę Ci pomóc, nie mam pojęcia co jest przyczyną tych dropów.
Afterburnera nie musisz już nawet sprawdzać..
 
Pobierz jeszcze 3dMarka i wklej screena z wynikiem Firestrike'a. Mam nadzieję, że uwidoczni on wąskie gardło systemu.
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#7
Musi to być Firestrike? Z tego co widzę, jest on tylko w płatnej wersji programu :I

EDIT
Po prostu zle kliknąłem. Test już się robi :)
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz
#8
https://zapodaj.net/e556ceb3dd3e5.png.html
Oto to.
Co ciekawe, na stronie 3dmarka, pokazuje mi, że niby mam Radeona HD7970 :O https://zapodaj.net/2241d601e4d22.png.html
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz
#9
R9 280X to tak naprawdę HD7970 z podniesionymi taktowaniami (typowa praktyka AMD) - architektura GCN 2.0 nadal jest wspierana przez producenta przez co karta starzeje się naprawdę godnie.

Wynik firestrike'a również wygląda całkowicie poprawnie. Sprzęt wyciąga należytą ilość punktów.

Nie wiem jak Ci pomóc, brakuje mi już pomysłów. Obawiam się, że "informatyk" nie znajdzie tu nic budzącego niepokój.

Counterstrike'a odpalasz z SSDka?
http://crystalmark.info/software/Crystal...dex-e.html - zapodaj mi jeszcze S.M.A.R.T. obydwu nośników.
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#10
Nie nie... SSD zostawiłem wyłącznie na system i jakieś pliki typu download.
Co dokładnie mam pobrać z tej stronki? ;/
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.