• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Logitech G203 bug śledzenie ruchów myszki ?
#1
Tak jak w temacie. Zastanawiam się nad odsyłką na gwarancję. Mysz jest ogólnie spoko, ale spotkałem się w z tym bugiem jak narazie tylko w cs:go. Kiedy chce walić fullauto i machnąć myszką w dól. Sensor przestaje śledzić ten ruchy na ok. 0,5-1sek. Mogę tylko ruszać na boki i po sekundzie dopiero mogę ściągnąć celownik w dół. 

https://youtu.be/WSnZndQJEcc?t=23 (filmik poglądowy z g303 jak gość wali fullauto do typa w korycie)

Nie wiem może to kwestia błędnych ustawień lub podkładki:
- windows 6/11; 450DPI; polling rate 1000hz; sensitivity 3.0 w cs:go.
- Roccat Taito mid-size 3mm (była czyszczona)
- do sensora raczej też nic się nie dostało.

Miał ktoś taki bug na g203 ?
Odpowiedz
#2
jaki procek?
coś pamiętam, że DPI może mieć wpływ na to... Spróbój ustawić 400 i zobacz czy tak jest
Odpowiedz
#3
Podaje config mojego PC:
CPU: i5-4570
Mobo: ASRock B85 Pro4
GPU: NVIDIA GTX760
Odpowiedz
#4
a nie jest to przypadkiem wina zbyt niskiego LOD, bo troche tak to wygląda... ta kalibracja u logitecha jets zryta i często źle to ustawia i trzeba wiele razy poprawiać te ustawienia
Odpowiedz
#5
Chyba coś w tym może być. Podejrzewam ze moge lekko myszke odchylić na bok i dlatego się to dzieje. Niestety w g203 nie widze tej opcji Surface tuning w sterownikach.
Odpowiedz
#6
hmm a może ta wersja tego nei ma :P nie widziałem sterów do g203. Porób trochę testów i zoabcz czy zawsze się to tak dzieje, czy przy szybkim ruchu, jakie jest ułożenie myszki (czy ją własnie nachylasz czy nie) bo jak nachylasz to może rzeczywiście lod przestaje łapać bo jets pewnie coś rzędu 1.2-1.8mm

dobrze by było sprawdzić jeszcze na jakiejś innej podkładce ;/
Odpowiedz
#7
Program Logitech nie ma za dużo opcji, jest zmiana dpi, odświeżanie, no i zmiana podświetlenia. Zresztą chyba tak jak większość innych myszek. Ja póki co nie miałam problemów z G203. Macałam dziś w Media Markt G Pro i widzę że jest taka sama, a jeszcze macałam też Logitecha z tej nowszej serii G, nie pamiętam symbolu, ale taka niewygodna, jakieś zwężenie ku dołu, że szok :D
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#8
Zacznijmy od tego że G303 i G203 mają inne sensory i trochę to dziwne gdyby obydwa miały ten sam bug. W G203 nie ma opcji kalibracji powierzchni. Ogólnie sprejowanie w CS GO nie jest jakąś specjalnie wymagającą dla myszki akcją. G203 ma sensor Mercury stworzony przez Logitecha najprawdopodobniej - żaden Pixart i jest to uznawany przez wielu za jeden z lepszych sensorów, obok 3360, chyba nic w tej kwestii się nie zmieniło. Przede wszystkim spróbowałbym na innym komputerze. Jeżeli nie podnosisz myszki z podkładki - a przy takim ruchu wątpię żebyś musiał, to nie powinno być takich problemów. Może to być wina podkładki - włókna mogą być tak ułożone że sensor źle odczytuje ruchy w pionie.
Odpowiedz
#9
Chyba już jest ok, bo ostatnio problem nie występuje. Możliwe że to była wina aktualizacji w windowsa 10, przez którą nie miałem płynnych ruchów (szczególnie było to widoczne jak bardzo powoli ruszałem myszką). Po odinstalowaniu aktualizacji jest dobrze. Dodatkowo odinstalowałem sterowniki.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.