• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka do gier moba
#1
Cześć. Nie znam się za bardzo na myszkach, więc proszę was o pomoc w doborze :D
Dobór myszki – im więcej danych tym łatwiej nam dopasować dla Ciebie myszkę
  • jaką obecnie myszkę używasz: Jakiś no name od Logitecha, za 20 zł
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: ciężko powiedzieć
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): Wysoka
  • czułość w Windows:6/11
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): -
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): Nie gram za bardzo w fpsy
  • w co grasz (podaj tytuły gier): Wszelkie moby, LoL, Dota, Smite, Hots
  • jaką masz obecnie podkładkę: Zamówioną mam Taito 2017
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): Różnie, jak mam takowe to używam, aktualnie w myszce nie posiadam, ale z 2/4 boczne by się przydały
  • twój budżet: Wydam ile będzie trzeba, chcę coś o najlepszej jakości
  • jaki chwyt stosujesz: Palm, trochę finger
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 19,1 cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? ~1,8 cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Chciałbym ustawić coś w okolicach 3000 dpi
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Sensor wariuje, ciężka, mała, bezprzewodowa, przyciski się wyrobiły.
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Nie
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): Więc tak. U znajomych grałem na różnych myszkach, tj. Deathadder (chyba essentail, czy jakoś tak), Zowie ZA (chyba 12, albo 13), Naga (2012, albo 2013?), Zowie FK1, Steelseries Kana V2. Najbardziej przypadła mi do gustu Naga. W grach przyciski z boku nie przeszkadzały, a w np. Smite można było komfortowo przypisać tym guzikom umiejętności, z czym grało się bardzo wygodnie. Deathadder wydawał się okej, ale jakoś dziwnie mi się go trzymało, wielkościowo okej. Zowie ZA była zdecydowanie za mała, a sam kształt również średnio mi się podobał (może mi się tak wydaje, przez to że była bardzo malutka). FK1 trzymało mi się fajnie, ale tak jak w ZA guziki bardzo twarde, chociaż nie przeszkadzało mi to jakoś bardzo, ale dziwnie się nimi tapowało. Na kanie grałem bardzo krótko, generalnie była OK, ale sensorowi zdarzało się gdzieś zaciąć, czy coś. 
    Mam nadzieję, że będziecie w stanie coś do mnie dobrać :D
Odpowiedz
#2
podkładkę zamówiłeś bardzo dobrą ;)
Co do chwytu... Możesz bardziej sprecyzować? Rozumiem, że raz jest to finger, raz palm w zależności od myszki czy masz taką mieszankę? Jak dałbyś radę dać foto to by to pomogło
Jedną z najlepszych opcji do palma jest Roccat Kone EMP, nie przesadzona i bardzo dobrej jakości, niestety droga... i nie każdemu pasuje jej kształt - wiesz jednej osobie bardzo dobrze, innej wogóle...
Jeszcze droższa jest Roccat Nyth - ale sensor nie za bardzo do mnie przemawia, ale duże możliwości personalizacji, jak i ogromna cena... Ale możesz rozważyć.
Ew. bardzo ciężka (zastanów się czy Ci to odpowiada, ale grasz na wysokich czułościach, więc myślę, że tak) G502, bardzo dużo przycisków, do palma, finger raczej nie podejdzie.
19 cm to też nie najmniejsza dłoń, jak chcesz coś tańszego to CM Storm Sentinel III ma dość duże możliwości i jest całkiem dobry.
Odpowiedz
#3
Po prostu taki palm, tylko wskazujący i środkowy palec układają się trochę jak w fingerze/clawie, że tylko końcówkami palców dotykam myszy
Odpowiedz
#4
odświeżyłem post. To mi bardziej wygląda na palmo-claw, ale jak nie masz lekko ugiętych reszty palców poza wskazującym i środkowym to rzeczywiście taki dziwny finger, dla mnie strasznie niewygodny ;D Zwróć uwagę, że w zależności od myszy twój chwyt może wyglądać inaczej
Odpowiedz
#5
Różnie to jest, podczas gry mi się zmienia, raz jest taki właśnie palmoclaw/palmo finger, czasami wychodzi typowy palm/finger, nawet claw się zdarza, tak się dzieje gdy samym nadgarstkiem gram ;d
Co do tych myszek co podałeś, nie wiem, czy nie lepszy dla mnie będzie jakiś symetryk, bo tak jak tego deathaddera sprawdzałem, niby fajnie, ale jednak dziwnie się to trzyma ^^
Odpowiedz
#6
ja bym celował ku logitech G403
Odpowiedz
#7
A G403 nie jest profilowana? Szczerze mówiąc boję się takich myszek po doświadczeniach z Deathadderem ^^
Odpowiedz
#8
tak, ale kompletnie inna od DA, bardziej taka obła, bez tego dziwnego rozgałęzionego przodu
Odpowiedz
#9
Akurat to rozgałęzienie mi nie przeszkadzało, ten garb tak dziwnie mi leżał.
Odpowiedz
#10
hmm jak Ci naga pasowała to g403 tez powinna
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.