• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymiana Myszki i Podkładki na nowe
#1
  • MYSZKA:
  • jaką obecnie myszkę używasz: NTT Hiro Aero
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: Nie wiem prawdopodobnie 800dpi
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska/średnia    
  • czułość w Windows: 6/11
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): nie mam sterowników w tej myszce
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): 25/26 cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier): Counter:Strike Global Offenisve, GTA V, H1Z1 King of the kill
  • jaką masz obecnie podkładkę: jakąś bez marki plastikową lecz wymieniam razem z myszką
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): używam 3 głównych lecz boczne mogą być choć nie używam
  • twój budżet: 140-150 zł
  • jaki chwyt stosujesz: Palm Grip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce: (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: Prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 18,5 cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?: 2 cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: w ostateczności TAK
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienićnajbardziej/co się zepsuło?: Sensor przy szybkich ruchach stoi,przyciski się wieszają,scroll nie działa. lakier się zdziera.
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?: Tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki):Najlepiej cała w o gumowaniu albo tylko boki (bez różnicy mi to), w ok: 100g (nie koniecznie), wygodna.
    PODKŁADKA:Jakaś do myszki którą mi państwo wybiorąRozmiar: 40:30/40Podkładka z PolskiCena: 20 złŻywotność Długa.Materiałowa.
Odpowiedz
#2
dm1 pro do palma to nie jest najlepszy pomysł
podkładka może tak, nie miałem jeszcze, a propad jest spoko
Odpowiedz
#3
Moim zdaniem CM Storm Alcor i Propad Large
Odpowiedz
#4
@up przy 25 cm na 360 może czasami wywoływać akceleracje na Alcorze, jak gwałtownie się obraca
Odpowiedz
#5
ja na savu nie miałem z tym problemu ;), więcej niż 25 cm
trzeba naprawdę się nakręcić
@up DM1 Pro to nienajlepszy pomysł do palma przy 18 cm
Odpowiedz
#6
e ziomeczek ma 14 lat dłoń coś 17.5 i palmuje dm'ke ;)
Odpowiedz
#7
Przede wszystkim przy tej kwocie musisz brać pod uwagę pójście na kompromis w niektórych kwestiach, więc wyglądałoby to mniej więcej tak:
- Na 1 miejscu brałbym pod uwagę gigabyte xm300, która jest aktualnie dostępna za 130 zł. W zasadzie jedyną jej wadą jest kontrola jakości, trafiają się egzemplarze z luźną rolką bądź luzami na przyciskach. Jeżeli trafiłby ci się niewadliwy egzemplarz, to masz mysz z jednym z najlepszych sensorów dostępnych na rynku - sdns3988, ogólnie bardzo dobrej jakości i z kształtem powszechnie uznawanym za wygodny.
- Dobra pod względem ogólnej jakości oraz wygody byłaby steelseries rival 100, jedyne co, to musiałbyś ograniczyć się do wartości 500/1000 dpi (pozostałe wartości poza 250, 500 i 1000 są interpolowane). Jeżeli wartość 500 dpi byłaby do zaakceptowania, to mysz nie ma zasadniczo żadnej znaczącej wady.
- Trochę ponad budżet jest razer deathadder 2013 (160 zł). Ten sam sensor co xm300, główna wada to oprogramowanie synapse, które negatywnie wpływa na pracę sensora, a po jego wyłączeniu mysz zapamiętuje tylko jedną wartość dpi i wartość Hz. W niektórych egzemplarzach pojawia się dwuklik po dłuższym czasie użytkowania, ale w tej cenie wypada całkiem dobrze w stosunku ceny do jakości.
- Kolejne opcje byłyby raczej związane z wizytą w sklepie stacjonarnym, jeżeli masz taką możliwość to poszukaj w jakimś markecie steelseries sensei do przymierzenia. Jeżeli jej kształt by ci odpowiadał, jej odpowiednikiem na lepszym sensorze i w niższej cenie byłaby dm1 pro.
Jeżeli trafiłbyś na logitecha g203 lub g pro i kształt którejś z nich by ci przypadkiem odpowiadał (obie mają identyczną obudowę), to g203 była by również bardzo dobrą opcją, ze względu na również jeden z najlepszych sensorów i bardzo dobre przyciski, oraz ogólny stosunek ceny do jakości.
Odpowiedz
#8
Czyli panowie określmy się jaka myszka i jaka podkładka skoro nie dm 1 pro ? :D
Odpowiedz
#9
Nie, że nie dm1 pro, tylko masz wiele możliwości co tu koledzy Ci podali ;)
masz:
XM300, DA 2013, DM1, Alcor a jeżeli byłbyś skłony sprawdzić dużo mniejszą myszkę to Logitech G203

Jak masz możliwość pójścia do sklepu jakiegoś stacjonarnego to przetestujesz tam DA, g203 i senseia (ten sam kształt co DM1) to jużcoś będziesz wiedział.
Odpowiedz
#10
Podoba mi się z tych podanych gigabyte xm300, logitech g203, CM Storm Alcor chociaż wydaje mi się że ma słaby sensor do pozostałych, i Rival 100. Może macie jeszcze jakieś opcje na myche i podkładkę? Czekam za resztą propozycji :)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.