• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podkładka o zaletach blatu biurka
#1
    Całe życie przegrałem na blacie fajnego, oldskulowego biurka z dawnych czasów, gdzie i poślizg był wystarczający, jestem low sensem, może dawał lekki opór, ale mysz nie pływała jak w szmaciankach, robiłem szybkie ruchy w FPSach na lowsensie, i była kontrola. I tutaj wielkość podkładki nie naciskam na kolosa. Po prostu nie lubię szmacianek, plastik i aluminium może bym wolał, ale raz grałem u kumpla na plastiku od A4 tech pod laserówkę, to byłem jeszcze bardziej podenerowany niż na szmaciance. Chropowate, pozbawione płynności ruchu, czy może bardziej, kontroli. I tutaj zostaję ze swoim problemem. Grałem raz na szmaciance SS z Rivalem, i kursor poruszał się za wolno, i następne DPI było już za szybkie. Nie jestem przyzwyczajony do tego pływania myszy, czy może nadmiernej kontroli. Wydaje mi się że to do wolniejszych operacji myszą się bardziej nadaje, mnie potrzeba coś bardziej chropowatego, ale nadal z dobrym ślizgiem, i z zachowaniem dobrej precyzji przy szybkich ruchach. Może hybryda? Martwi mnie tylko opór przy starcie od 0. Nie wiem jak bardzo to jest uciążliwe.
    Miałem też styczność z plastikiem, którego powierzchnia faktycznie nie była aż tak chropowata jak ten nieprzyjemny A4Tech, może nawet to było blisko tego co chciałem, ale to pewnie coś taniego to było, ogólnie dla mnie o trochę za ślisko, możliwe że większość jest w tym stylu, mówię też jakie mam doświadczenia. Najbardziej chyba by mi podchodził plastik o gładkiej powierzchni, ciut stawiający opór, ale nie chropowaty plastik.
    Pozdrawiam
  • jaką obecnie używasz myszkę (optyk ,laser, jaki sensor, jakie ślizgacze) OPTYK, STARA A4 TECH, możliwe że będzie zmiana na lepszy optyk.
  • jaką masz  podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)? -
  • chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej): ? hybryda / plastik o gładkiej powierzchni, ale nie za śliski. Coś jak blat biurka o podobnych cechach.
  • jaki rozmiar by Cię interesował: byle jak najwięcej modeli komuś przyszło do głowy. Bardzo małe bym miał może problem.
  • czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?: proszę zaznaczyć przy danym modelu występowanie zjawiska
  • wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną(zawodowa pod rtsy)(wybierz którąś opcję)*: chyba srednia/średnio szybka, coś jak blat biurka
  • czy podkładka musi być kupiona w Polsce? Nie
  • maksymalna cena za podkładkę? chcę się zorientować w modelach, czyli od najtańszych do  droższych
  • uwagi (wygląd, ulubiona firma, grubość, itp.) -

Robiłem mały przegląd modeli stąd
>>>kompletnie nieaktualny link z myszkami i podkładkami już nie produkowanymi ;)<<<
I jest trochę więcej tam niż tu. Może komuś przyjdzie coś do głowy jeszcze stamtąd
Odpowiedz
#2
Plastikowe i aluminiowe (hybrydowe też) są znacznie szybsze od materiałówek i stąd mają mniejszą kontrolę.
Fajną materiałówką o średnio szybkim ślizgu, z oporem, ale małym równym, gładkim i dobrym wyczuciu ruchu i przyjemnym jest G240, lub większa wersja G640. Taka dużo szybsza QCK, tą nazywam "zmulowaną". G240 jest szybsza i nie hamuje tak jak QCK, ale w dalszym ciągu jest opór, jak to w materiałówkach. Obawiam się tylko, że może być dla Ciebie ciut za wolna. Wtedy jedną z szybszych na rynku BYŁA (bo teraz ciężko dorwać) Zowie G-TF Rough i Speed. Ta druga jeszcze szybsza od poprzedniej, w porównaniu do G240 są znacznie szybsze (ale nie tak jak plastiki ;d).
Jeśli grasz dużo w RTSy to SS Dex będzie bardzo dobrym wyborem. Równy, szybki ślizg i do tego dobra jakość. Szkoda, że już nie ma przeceny. Podkładka fajna, świetna gładkość ruchu.
W innych typach podkładek niż materiałowe to głównie ślizgacze szybciej się zużywają i ruch się gorzej kontroluje, bo są znacznie szybsze, poślizg jest większy i prawie zerowy opór. Do low sensa ok, ale i tak moim zdaniem lepsze są materiałowe. Z QCK to pewnie doznałeś sporego skoku, więc ciezko Ci bylo sie przyzwyczaić. Trzeba też podczas zmiany dobrze "obliczyć" DPI i zmianę sensu, aby w miarę "na oko" zachować proporcje (np. masz wysoką czułość i wolną podkładkę - zmieniasz na szybką podkładkę to myszka Ci teraz zapierdziela po ekranie i musisz też zmniejszych czułość, bo inaczej słabo).
Warto też wspomnieć o podkładce Artisan Hayate OTSU (soft) - tylko ona z zagranicy, ale ciekawa i bardzo przyjemna :/
Jakościowo - DEX bdb, G240 bdb, QCK (dla porównania) 2/10 ;D, Zowie db (nieco gorsze, ale nadal dobre), Hayate Soft db.
Odpowiedz
#3
ja bym w SS Dex celował, tylko pytanie czy nie za małą dla Ciebie, ewentualnie Zowie G-TFX jak chcesz większą, ale ją to trzeba sporo czyścić ;/
Odpowiedz
#4
Glownie FPSy/TPP.
Panowie, bardzo dziękuję za odpowiedzi. Spokojnych Świąt,
a ja w wolnej chwili sobie obadam podane modele, bo chyba o to mi chodziło.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#5
spoko, nawzajem ;)
u mnie święta zawalone, ucze się do egzaminu i przy okazji patrze na forum ;D
Odpowiedz
#6
Ten G640 to na pewno większa G240? Bo szukam czegoś zbliżonego do Qck ale lepszej jakości.
Odpowiedz
#7
(04-15-2017, 02:17 PM)Stachu napisał(a): Ten G640 to na pewno większa G240? Bo szukam czegoś zbliżonego do Qck ale lepszej jakości.

Zdecydowanie

http://gaming.logitech.com/pl-pl/product...-mouse-pad

http://gaming.logitech.com/pl-pl/product...-mouse-pad
Odpowiedz
#8
G240 jest szybszy, nie hamuje tak ruchu, lepszej jakości. Też ma taką "równie chropowatą" powierzchnię podczas ruchu, taki opoerk ale w wersji mini w porównaniu do gęstego w QCK. Warto brać, ale G640 ;) G240 za mała jak dla mnie
Odpowiedz
#9
Kupiłem Roccat Siru w przecenie, bo z tych które mnie interesowały powierzchnią, chyba najtańsza, a że ma kiepskie ponoć podłoże które się ślizga, to poradzę sobie taśmą. Nie wiem jak z jej eksploatacją, ale nowa.
No i też nie jest jakaś mała.
Chyba że dokonałem szczególnie niedobrego wyboru, to dajcie znać, to mogę się tego pozbyć bez problemu i odwołać, czy zwrócić do 14 dni.

edit. jeszcze SteelSeries S&S jest w tej cenie.
I ktoś widziałem chwalił Roccat Raivo.
Odpowiedz
#10
jak przyjdzie to sam ocenisz ;)

imo to ten siru to trochę niewypał jest :P
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.