• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
mysz dla leworęcznego zamiast Sensei
#1
jaką obecnie myszkę używasz: Steel Series Diablo III ver (to chyba był jakiś Sensei)
jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 3200
czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnio-wysoka
czułość w Windows: 6/11
czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): nie wiem
ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): nie wiem
w co grasz (podaj tytuły gier): DIII, XCOMII, Wiedzmin3, Fallout4, Tomb Rider, Doom, The Division (generalnie wszystko)
jaką masz obecnie podkładkę: brak (twarda plexa ochronna na biurko)
ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 7-8, często boczne  
twój budżet: bez szaleństwa ale jeśli będzie warto to i 300 mogę przekroczyć
jaki chwyt stosujesz: palm/finger
jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Leworęczny
jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 13cm
jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 1,8-2 cm
czy chcesz zmienić swój chwyt?: niekoniecznie (mieszany chwyt u mnie wynika czasem z używania przycisków bocznych po obu stronach myszy)
czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak
co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: zepsuła się rolka (powszechne w tych modelach)
czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? ułatwiłoby zakup i ew. reklamację ale nie jest to niezbędne
uwagi (np. co do wyglądu myszki):
Trochę cięzko mi wypełnić kwestionariusz bo nie mam myszy przy sobie (zwrot pieniędzy w wyniku gwarancji). Ostatnie dwie myszki to właśnie ten w/w model od SS, w obydwu zepsuło się to samo (fartownie w tej drugiej miesiąc przed końcem gwarancji). Ograniczeniem w wyborze jest tu leworęczność. Kształtem bardzo mi ta myszka odpowiadała oraz to, że mogłem wykorzystać 8 przycisków (wiem, że w np. Zowie nie ma takiej możliwości, w Roccacie Kova Pure podobno słaby sensor, na Dream Machines mógłbym się skusić ale chyba nie mają wersji dla lewych). Kształt myszy z SS odpowiada mi (choć jestem otwarty na zmiany), ale trwałość już nie. Poza tym to chyba stary model (jakość sensora, awaryjność rolki). Najważniejszym z dodatków są dla mnie boczne przyciski (idealnie jeśli byłyby po obydwu stronach - od razu powiem, że styl tej Razera z kalkulatorem na boku mnie nie interesuje).
Odpowiedz
#2
no to jeżeli nie potrzebujesz sterowników to sprawa jest prosta, bierz FK1 lub ZA11 (wybierasz tryb dla lewych i wtedy działają przyciski po prawej stronie - a te po lewej przestają działać)
Odpowiedz
#3
Dziękuję za odpowiedź. Nie wiem czy wystarczająco jasno się wyraziłem: chciałbym mieć do dyspozycji 8 przycisków a nie "albo, albo" więc te modele odpadają. Nie napisałem nigdzie, że nie potrzebuję sterowników (jak niby obsłużyć te 8 przycisków) W związku z tym zostaje chyba tylko mysz symetryczna z klawiszami po obydwu stronach. Jak już wspomniałem nie jestem jakoś szczególnie przywiązany do kształtu (taki mi podpasował - ale niekoniecznie musi być taki sam). Na tapecie mam także Razera DA (2 przyciski boczne i wersja dla leworęcznych) oraz Razera Taipan (symetryczna 8 przycisków). Nie wiem natomiast czy są to modele godne uwagi.
Odpowiedz
#4
aa no to w sumie bym Ci polecił Mionix Avior 7000 z 9 przyciskami, wszystko mozesz sobie zaprogramować no i to w sumie tyle, bo nei ma nic innego godnego uwagi :(
Odpowiedz
#5
Hehe. No właśnie nie mogąc doczekać się na odp (z niecierpliwości) podjąłem się wyboru samodzielnego i wybrałem taką jak wskazałeś zanim jeszcze przeczytałem tę odp. Co tylko utwierdziło mnie w słuszności decyzji, Dziękuję za pomoc.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.