• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka do ~~200zł, mix rts i fps
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: A4Tech XL-750BK
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 600
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): Niska.
  • czułość w Windows: 6/11
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): Nie posiada.
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): Około 35cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier): Starcraft 2 + CS:GO, ale do tego całkiem sporo programuję, jednak do tego kupię po prostu Performance MX.
  • jaką masz obecnie podkładkę: Razer Goliathus Speed (zmienię niedługo na qck+).
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 2 boczne muszą być.
  • twój budżet: Nie chcę przekroczyć 250zł
  • jaki chwyt stosujesz: Fingertip v1
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Jestem praworęczny.
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 19cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Chcę się przesiąść na Palm gripa, po wielu godzinach grania mimo wszystko Fingertip boli (a przynajmniej mnie) :(
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Oczywiście
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Ogumienie jedynie przeszkadza, starło się w ~pół roku, sensor który potrafi nagle, w środku walki złapać z ~~8mm
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Jeżeli gwarancja będzie uznana to czemu nie
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): Myślę nad SS Sensei Raw Glossy

#2
Biorąc pod uwagę, ze grasz też w SC2 oraz fakt, ze chcesz przesiąść się na palma to polecam Ci zdecydowanie Razer DeathAdder 2013 lub Chroma. Sensor będzie znacznie lepszy (oczywiście oprogramowanie po ustawieniu odpowiedniego dpi wyłączysz) , przyciski dobrze spisują się w rsach i fpsach, a kształt zapewni Ci wymaganą stabilność i pewność ruchów.

SS sensei w wersji glossy na pewno nie polecę, bo nie ma ani sensora dobrego, ani powierzchni, która jest tragiczna, jak wcześniej nie miałeś z typem glossy do czynienia to radzę nie ryzykować (jedynie osoby, które wiecznie mają suchą dłoń mogą to używać komfortowo ;p).
#3
Emmm, a coś spoza stajni Razera? Nie toleruję jakoś, szczególnie jaj ze sterownikami.
#4
W sumie zowie ec-a mimo, że ma wolne przełączniki to nadal nie będą one wolniejsze i gorsze niż te w a4techach, więc nie wiem czy dobrym rozwiązaniem nie byłaby zowie ec1-a, w której w zamian za wolniejsze przełączniki niż w razerze dostajesz podobny ale trochę lepszy kształt, lepsze materiały, jakość i świetnie skalibrowany sensor, do tego nie posiada ona sterowników więc jaj ze sterownikami nie będzie.
#5
Ewentualnie Mionix Avior 700 który kupisz za jakieś 230 zł na allegro ;) Lecz nie będzie Ci tak wygodnie jak na DA lub Zowie. Jednak osobiście uważam (a zawsze testuje myszki na micro arenach w W3 TFT) że na Zowie źle się gra w RTSy :(. Patrząc na scenę SC2 wiele osób gra na mniejszych myszakach, gdyż łatwiej takie kontrolować przy setkach drobnych ruchów ;). W sumie możesz jeszcze spróbować Cm Storm Alcora, ale takim pełnym palmem też jej nie chwycisz. Jak rzeczywiście chcesz dużą mychę to możesz jeszcze SS Rivala wziąć pod uwagę.
#6
A co panowie powiedzą na Logitecha G402? Ma sterownik jakiś ale ma też własną pamięć i zapamiętuję makra. Zowie EC-1A do mnie powierzchnia nie przemawia - kolega ma i jakoś tak nie przyjemnie dla mnie , Mionix Avior 700 wygląda na średnio wygodną mysz. Skoncentrujmy się na CS:GO na razie, w rtsy gram w sumie sporadycznie.
#7
G402 jest tak średnio wygodna, jednym będzie pasować innym nie. Radziłbym ją najpierw przymierzyć w sklepie.
#8
W majówkę wybiorę się do Media Markt, jeżeli G402 nie będzie pasował to może się o G502 pokuszę... Jeżeli żadna z nich mi nie podpasuję mogę prosić o jeszcze jedną rekomendację - Nie Razer, dodatkowe 2 guziki + makra.
#9
Rivala przy okazji sobie sprawdź
#10
Skończyło się na G502 - wkurza mnie scroll który przy kliknięciu jest mega twardy (już podbindowałem do jednego z guzików pod kciukiem), no i to że ten cały scroll lata po bokach delikatnie i czuć to w dłoni, myślę że jednak przywyknę. Temat do zamknięcia ;)


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.