• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z myszą.
#1
Witam, jestem nowy na forum więc jeśli post ma złą formę etc. to proszę poprawę i przeniesienie. 

Otóż, mam mysz zowie ec1a od kilku miesięcy i podkładkę steelseries qck+ i zauważyłem, że kursor czasami sam się porusza w którąś stronę przy czym szybko drga, czasami również zacina się gdy robię prostą linię. Sprawdziłem również czy występuje to na podkładzie firmy A4Tech i też występował problem. Moje pytanie brzmi czy jest to jakiś problem z sensorem czy może moje urojenia i takie coś może się dziać w myszkach z tej półki cenowej? W grę wchodzi wysłanie na gwarancje ale to ostateczność.

Z góry dziękuję za pomoc.
Odpowiedz
#2
Jest to możliwe, najczęściej , gdy masz po prostu brudną soczewkę. Weź ją przedmuchaj, albo przetrzyj patyczkiem higienicznym.
Gdyby dalej występował problem, przed zwrotem spróbuj podłączyć do innego portu USB albo innego komputera, żeby się upewnić, że to wina samej myszy.
e: może masz po prostu ustawioną za niską wartość LOD (są 3 tryby, najniższy jest pod podkładki plastikowe, przy tym ustawieniu na materiałowych może właśnie wariować), albo unosisz ją lekko przy szybkich ruchach.
Cytat:⇒ Są 3 tryby ustawienia LOD, które zmieniamy poprzez przytrzymanie odpowiednich przycisków myszki w trakcie podpinania kabla do portu USB w komputerze.

1). pod materiałowe (średni lod) - należy przytrzymać tylny boczny + lewy główny.
2). pod plastikowe (najniższy lod) - należy przytrzymać tylny boczny + prawy główny
3). uniwersalny (najwyższy lod) - należy przytrzymać tylny boczny + oba główne
Odpowiedz
#3
kolega wyżej dobrze Ci napisał, czesto przy zbyt niskim lod tak się dzieje lub z brudną soczewka, jeżeli te 2 opcje wykluczysz to zostaje gwarancja i walnięty sensor
Odpowiedz
#4
Ooo dobrze że tu trafiłam. Często mam ten sam problem. Jak już wiadomo mam podłączone ze 2, nawet 3 myszki :D No i myślałam że one gryzą się ze sobą, usb, sterowniki itp, czasem faktycznie tak jest. Ale właśnie Roccat Kiro nie raz kursor gubi się, porusza się jak pijany, zacina, dopiero odłączenie od usb, podpięcie ponowne lub pogrzebanie w programie ze sterownikami zadziała. I tam są 3 LOD: niskie, normalne, wysokie i ja zawsze na niskie włączam, to mam na normalne dawać? Tak będzie lepiej? Przy niskim LOD jest naprawdę niski.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#5
daj na normal i zobaczysz ;)
Odpowiedz
#6
(04-05-2017, 10:27 AM)Hya napisał(a): daj na normal i zobaczysz ;)

ok potestuję. Odkąd mam Logitech G203, to sensor innych myszek wypada słabo :D Szkoda że jej bardziej nie dopracowali, pomijając głośność przycisków głównych, to np. boczne przyciski są za nisko, w Roccat Kiro są świetnie osadzone, wysoko, nie przeszkadzają, jest dużo miejsca na kciuk. Kiedyś może znajdę tą idealną :D
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.