• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Specyficzne wymagania laika
#1
Witam wszystkich,

Zanim przekleję wypełniony formularz, pozwolę sobie naskrobać parę słów. Od prawie dwóch lat używam, a w zasadzie coraz bardziej męczę się z Zalmannem M300. Nie jest zły poza tym, że brak wygody coraz bardziej mi doskwiera, jest diabelnie głośny i tyle. Projektuję w programach CAD, nad czym spędzam dziennie nawet 10h (z czego co najmniej 6 to ciągłe klikanie) i w pracy działam już na dodawanych do stacji roboczych myszkach Dellla, które wygodą dorównują Zalmannowi. Dochodzi więc do tego, że zaczynają sztywnieć mi palce, a w połączeniu z pisaniem obszernych treści na telefonie (forum audio, maile, smsy) kończy się to bólem nadgarstka, kciuka i tej całej poduchy pod kością śródręcza (tej od kciuka) oraz wspomnianą sztywnością. W domu też sporo klikam, na grach spędzam 1-2h dziennie, więc nie jestem core'owym graczem. Niemniej ZM-M300 dla mnie jest już za mały. Dzisiaj na szybko przymierzyłem dłoń do Nateca GX57 i było to jak niebo a ziemia. Żona ma starego, bodaj 4-5 letniego A4 Techa X747 który jest ultra wygodny, ale dałem go jej i cierpię drugi rok... Niemniej intensywność pracy zmusza mnie do sięgnięcia po nowa mychę, a już zgłupiałem próbując wgryźć się w temat. Także tak - wygoda stoi na pierwszym miejscu, tym bardziej, że miałem pękniętą kość śródręcza (tę od małego palca) i zbyt długi nacisk na prawy bok dłoni generuje później ból. Makabra, wychodzi na to, że moja ręka to już prawie nadaje się na rehabilitacje i jestem inwalidą :D
Przy okazji prosiłbym też o jakieś propozycje podkładek do 40-50zł, z preferencją w kierunku materiałowej o wymiarach nie większych, niż 21cm na szerokość i 30cm na wysokość.


  • jaką obecnie myszkę używasz: Zalmann ZM-M300
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 1200 DPI
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): Nie znam się, ale w CS:GO mam czułość w grze ustawioną na 2,5
  • czułość w Windows: Ustawiona systemowo po środku suwaka
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka):
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps):  ok 20-25cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier): CS:GO, League of Legends
  • jaką masz obecnie podkładkę: Nostromo
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne):  2 główne plus przycisk w kółku
  • twój budżet: Do 200zł
  • jaki chwyt stosujesz: W Windows/CAD głównie fingertip z większym podparciem niemal blisko palm gripa, w grach claw/finger z mniejszym podparciem. Raczej płynna, zmienna rzecz.
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce : 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? - praworęczny
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni :  20,5cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego : 2 cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: - stosuję naprzemiennie claw grach i fingertip z większym podparciem w Windows/CAD i raczej niech tak zostanie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Do 1600dpi jest cacy
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: wygoda...
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?    - tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): Potrzebne dobre podparcie dla kciuka i palców serdecznego oraz małego.

Odpowiedz
#2
Siema,
Hah, akurat się składa, że mam bardzo podobne dłonie (21cm), miałem złamaną kość śródręcza w tym samym miejscu ;p Dostałem 180 zł odszkodowania i kupiłem akurat za to myszkę. Mysza to Roccat Savu - w moim czasie było to 100 zł, okazja. Teraz jest nieco droższa. Rzeecz w tym, że na żadnej innej myszce nie mam takiego poziomu wygody jak na niej. Tylko ja w grach mam taki palmo-claw (z dociśniętym śródręczem, palce ugięte na przyciskach, ale łagodnie, kciuk jest jak w clawie, a mały i serdeczny są też lekko ugięte i ogółem trzymam myszkę za pomocą opuszek i wewnętrznej strony śródręcza). Jak mówiłem nie grało mi się lepiej na żadnej innej myszce (a trochę już miałem). Przy twojej czułości (co najlepsze mam podobną :D) sensor A3090 w Savu daje radę, jedynie LOD może Ci przeszkadzać, ale mi nie przeszkadza (rzecz w tym, że zależnie od modelu jest on gorszy/lepszy - kalibracja).
Do fingera mysz jest jak najbardziej, ale nie wiem czy może trafić do Ciebie (figner to nie mój natywny chwyt, ale teraz sprawdzając to szczerze wydaje mi się, że po pewnym czasie ręka może się męczyć). Nie mniej jednak trzymając swoim chwytem jest bardzo wygodnie.
Jeśli myślisz o prawdziwym podparciu to możesz zobaczyć DM2 Comfy, ale to raczej do palma i fingerem tego nie złapiesz.
Także widzisz - podparcie i taki palmo-claw jak najbardziej, finger w sumie też, ale to zależy jak trzymasz (nawet małe różnice mogą mieć wpływ na wygodę). Mamy podobne ręce (ja mam nieco dłuższe i chudsze), więc jak chcesz żebym Ci lepiej pomógł to wyślij zdjęcie jak trzymasz fingerem, wtedy ja mogę Ci wysłać jak to wygląda na Savu.
Odpowiedz
#3
Przesiadłem się właśnie na starego (5-letniego) X747 mojej żony, która korzysta z niego na 400DPI... Wrzuciłem i siebie standardowe 1200DPI i odpaliłem szybkiego GunGame'a w CS:GO. Szczerze? Między X747 a Żulmanem M300 jest przepaść. Zarówno pod względem wygody jak i feelingu. DUŻO łatwiej było mi wycelować precyzyjnie i naprawdę heady wchodziły znacznie łatwiej. W pewnym momencie poczułem się dziwnie, bo precyzja była większa. Plus też taki, że X747 jest świetnie wyprofilowany i ciężki ze wszystkimi ciężarkami (to lubię), więc mogę nawet używać palma.

Niemniej widzę, że nawet jak zacznę od palma albo finera, to przechodzę do typwoego claw gripa z chwytem 1+2+2 bez względu na to, czy to gra, czy buszowanie w necie. W X747 dłoń opieram na górnej części śródręcza i w M300 jest podobnie. Generalnie korzystam głównie z nadgarstka do poruszania myszą. I jak któryś raz z kolei przeczytałem opis Twojego chwytu, to wychodzi na to, że mamy identyczne ułożenie dłoni na gryzoniu tyle, że czasem tylko mocniej zginam palce na przyciskach do pełnego clawa. Wychodzi na to, że będę musiał poczynić wycieczkę do sklepu komputerowego i pomacać myszki, bo być może byłbym w stanie nauczyć się innego chwytu, gdyby to zwiększyło wygodę i zmniejszyło zmęczenie dłoni. Bo jednak mimo wszystko priorytetem jest komfort. Poza tym najpewniej będę zmieniał podkładkę na Nateca M11 :)
Odpowiedz
#4
M11 jest spoko. Savu też daje radę na takim ułożeniu, ma fajnie profilowane krawędzie przycisków, schodzą sobie fajnie ;)
Savu>>>X747 jeśli chodzi o jakość i precyzję :p Subiektywnie jeśli masz hajs i naprawdę chcesz bdb podkładkę to zastanów się na Roccat Taito 2017 - świetna podkładka, a co najlepsze z myszkami od Roccata lepiej współpracuje niż z innymi (przyjemniejszy ślizg), no i masz na niej większy max speed niż na innych podkładkach ;) Mówiąc inaczej trudniej ją zgubić podczas bardzo szybkich ruchów.
Odpowiedz
#5
M11 wystarczy tym bardziej, że będę ją targał codziennie do pracy na 8-10 godzin, a potem zgarniał do domu. Taki sprzęt przeznaczenia wielorakiego, więc nie chcę w sumie inwestować więcej, niż te +/- 30zł na podkładkę.

Przyznam szczerze, że po masie lektury zastanawiam się nad DM1 Pro S :> Fakt jest taki, że będę to brał na firmę przez zaopatrzenie, więc wyjdzie mi cena netto ;)
Odpowiedz
#6
To uczucie, kiedy chcesz napisać coś ciekawego w temacie, ale Czyszczu zatkał już wszystkie dziury :v No nic, poszukam jeszcze czegoś(mam na oku dwie myszy, które teoretycznie mogłyby się nadawać ale musiałbym porównać wymiary z tym co masz obecnie i Savu). No cóż, ale znam się trochę na cs'ie, więc mogę powiedzieć trochę o ustawieniach i doborze podkładki jeśli chcesz :)
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz
#7
Każda pomoc się przyda, bo przyznam szczerze, że dotąd większej na to uwagi nie zwracałem. Dopiero teraz, kiedy naprawdę dużo pracuję, a potem chcę pograć dla relaksu po pracy i okazuje się, że nie idzie, bo ręka nie działa wymęczona szitową dellowską myszką... No to nie jest fajnie, no. Pamiętam, że w pracowni CTP na jednej stacji roboczej mają jakiegoś Rivala, ale nie pamiętam, czy 100 czy 300. Obczaję w poniedziałek, to może uda mi się go zakorbić na godzinę lub dwie i trochę nim poklikać :D Będę miał zawsze jakiś dodatkowy wgląd, bo powiem szczerze, że przez ostatnie 7 lat używałem osobiście dwóch myszek: X747 i ZM-M300. Nie licząc rzecz jasna tych stockowych dodawanych do stacji roboczych, które mamy do projektowania CAD.
Odpowiedz
#8
Jeżeli to Rival 100 i ci się spodoba to możemy ew. pomyślec o jakimś dealu :p mogę też napisać swoje spostrzeżenia co do tej myszy jeżeli chcesz :)
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz
#9
W grę wchodzi tylko nówka, bo jak pisałem wcześniej, załatwiać będę przez dział zaopatrzenia, czyli F-VAT i takie inne.
Odpowiedz
#10
A no tak *v* jakieś konkretne info na temat tej myszy cie interesuje? :)
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.