• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka nie tylko do grania.
#1
Witam
Szukam myszy
  • jaką obecnie myszkę używasz: XL-760H
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 3600
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnio- wysoka
  • czułość w Windows: średnio- wysoka
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka):
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps):1-2cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier): wszystko co dobre np. sandbox ( nie gram online ,sportowe itp )
  • jaką masz obecnie podkładkę: gram na materiale (oparcie fotela)
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne):nie używam żadnych
  • twój budżet:150zł (jeśli coś mogę dopłacić )
  • jaki chwyt stosujesz: zauważyłem że chyba wszystkie ale częściej Fingertip grip i palm
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? : prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): dł. 19 cm , szer. 9 cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 20 mm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: wielkość ,scroll (kabel się uszkodził )
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): dużo korzystam z internetu więc musi mieć dobry scroll (płynny ,cichy , wygodny,bez wyraźnego skoku)
Odpowiedz
#2
1-2 cm do pełnego obrotu? szacunek
dołóż nieco i kup CM Storm Alcor - dobyr do takiego fingera i przy okazji palma
w tej samej cenie masz DM1 Pro - może być ciut za mała pod palma, ale myślę że takim delikatnym fingerem dasz radę
najlepiej przymierz w sklepie jaki myszki ci pasują
PS scrolle teraz w droższych myszkach prawie zawsze robią z "przeskokiem"
Odpowiedz
#3
3600CPI i niska/średnia w grach daje 1-2cm na obrót 360st? To na 16000CPI byś byś po 1cm myszki na bok robił z 5 kółek w okol własnej osi ;D
Odpowiedz
#4
1-2cm ze względu na podramiennik fotela który ma 11cm szer. płaskiej części (po 2cm. muszę podnosić myszkę). Ten scroll jest ważny gdyż po wielu godzinach przeglądania internetu takie "tykanie" i "przeskoki "zaczynają być irytujące.W grach to jest przydatne np. przełączając wyposażenie więc szukam coś uniwersalnego .Te myszki które podałeś chyba nie mają płynnego scrolla .
Odpowiedz
#5
Brałbym Cougar 300m taki lepszy alcor :D

https://procpu.pl/p/1544/28450/cougar-30...racza.html

Aktualnie na przecenie za 130zl
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#6
"Na szczęście jedynie w dotyku i dźwięku (strasznie terkocze), a nie w działaniu! Jak przystało na ALPS'a przeskok między ząbkami jest bardzo precyzyjny, dobrze wyczuwalny i o średnim oporze. Reasumując dostajemy pewnie działający scroll, lecz mało przyjemny w użyciu."
z testu ze strony = odpada.
Odpowiedz
#7
zrozum, że nie dostaniesz w takich myszkach scrolla jak w najtańszych, biurowych myszkach. Ty może wolisz taki scroll bez schodków, ale prawie wszystkie myszki w tej cenie mają scroll z wyczuwalnymi schodkami.
EDIT. ten w DM1 Pro może Ci najbardziej przypasować, jest najbardziej podobny do tamtych, schodki są wyraziste, ale ciche i równe.
Odpowiedz
#8
Bloody maja spoko scroll wiec może a4tech a90? Ew jak fingertip to jakieś Kinzu v3/ Logitech g203
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#9
Do manewrowania na wysokich dpi najlepiej się sprawdza mała myszka i fingertip, dlatego weź Logitech G203 (ale się ładnie zrymowało :P).
Odpowiedz
#10
A4tech odpada ze względu na te wgłębienia pod kciuk no i ciężka ,duża
Kinzu v3 , g203 - głośny scroll
Nie mam wyboru jak kupić 2 myszki dodam ze teraz używam Logitech MediaPlay i ten terkot nie do przetrawienia.
Chyba wybiorę DM2 COMFY ( tylko może być za duża )a jak mi nie podpasi to dokupię jakąś tanią z płynnym scrollem.
Są jeszcze myszki Logitech z przełączaniem trybu scrolla ale są drogie , duże lub za małe i do grania średnio się nadają (używałem kilka miesięcy Logitech Performance Mouse MX )
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.