• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka + podkładka do 100 zł
#1
Witajcie, garść informacji w skrócie:
  • jaką obecnie myszkę używasz: Tracer Transformer/Logitech M-SBF90
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: normalnie 2400, do CS'a 800
  • czułości w grach: obecnie w CS'ie mam ustawione 3,5
  • czułość w Windows: 6/11
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): w CS: GO jest to 13,5 cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier): głównie CS: GO
  • jaką masz obecnie podkładkę: mała szmacianka za $1 z własną grafiką z Artscow.com :D
  • ile przycisków używasz w myszce: dwa główne + rolka + 2 boczne
  • twój budżet: chciałbym zamknąć się w 100 zł za myszkę i podkładkę
  • jaki chwyt stosujesz: opisane niżej
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce: 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Leworęczny, ale myszkę i tak obsługuję prawą ;)
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni: 20 cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego? 1,9 cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: zmiana kształtu myszki
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? tak
Obecnie posiadam myszkę Tracer Transformer TRM-504 (tak, wiem, mistrzostwo to to nie jest, ale na szczęście kupować jej nie musiałem ;) ). Na co dzień dobrze mi się z niej korzysta, gorzej jest niestety w CS'ie. Nie mogę dobrze ułożyć na niej dłoni, głównie chodzi o palec serdeczny i mały, które na boku myszy nie mogą znaleźć swojego miejsca i często ocierają o podkładkę. Do gry w CS'a do tej pory korzystałem z dosyć archaicznej i bardzo podstawowej myszy jaką jest Logitech M-SBF90. Jeśli chodzi o kształt to bardzo mi ona pasuje. Niestety muszę ją podłączać przez przejściówkę PS/2 -> USB i jest to trochę uciążliwe zmieniać za każdym razem myszkę.

Co do mojego chwytu: tego Tracera z racji całkowitego niedopasowania do mojej dłoni trzymam w zasadzie samym końcami palców, stawiam więc, że będzie to finger v1 z tym, że palce mam ustawione pod większym kątem niż na zdjęciu na tutejszym poradniku. Logitecha natomiast trzymam fingerem v2 z tym, że środkowa część palców nie styka się z myszką, a bardziej część na wysokości kostek (trochę skomplikowane, co? ;) ). Długość dłoni mierzona według schematu w Waszym poradniku (od końca środkowego palca do linii kciuka) to 14 cm.
Poczytałem już trochę o myszkach i mój wstępny wybór padł na zestaw A4Tech Bloody Blazing A9 + Bloody B-081. Zastanawiam się tylko czy nie szukać jednak czegoś symetrycznego, takiego jak ten Logitech.
W specyfikacji myszki jest wspomniane o wysokiej częstotliwości odświeżania, która dochodzi do 1000 Hz. Czy podłączając taką myszkę do zwykłego laptopa da on radę zarejestrować taką szybkość?
Wybaczcie, że się tak rozpisałem, ale chciałem dobrze wszystko opisać. Z góry dziękuję za pomoc.
#2
Też pomyślałem o tym a4techu gdyż uważam, że w tej cenie ciężko o coś lepszego pod twoje wymagania :) Podkładkę jednak wybrałbym Natec m11 logo (lub inny rozmiar). Takiej na prawdę godnej polecenia symetrycznej do 100zł po prostu nie ma ;). Chyba, że 3 przyciskowa by Ci wystarczyła to wtedy Logitech g100s czyli coś jak ten twój m-sbf90 ;)
#3
No właśnie nie wiem czy szukać jednak symetrycznej czy jednak zrezygnować z tego, dobrze mi się gra tym Logitechem pomimo jego prostoty.
Polecono mi również Logitecha G300, który z tej chwili w jednym ze sklepów jest w promocji za 100 zł (zostało 10h do końca promocji). Zastanawiam się nad nią, ewentualnie na razie bym zrezygnował z podkładki i korzystał z tego co mam. Macie jakieś opinie o tej myszce?
#4
G300 nie jest zła, jest jednak bardzo mała ale wyższa niż ten twój logi. Jednak sugerowałbym, abyś najpierw sobie ją chwycił np. w Saturnie, media markt (przynajmniej w krk mają je wystawione) bo przy twojej dłoni rożnie może być :(


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.