• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cicha klawiatura niskoprofilowa
#1
  • twój budżet: -
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)? membranowa
    • jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam: -
    1. czy masz masywne dłonie czy nie? nie
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze? nie
    3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? 80/20 pod gry
  • czy chcesz podświetlenie? nie
  • czy chcesz makra? nie
  • czy chcesz dodatkowe klawisze? nie
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? wolałbym
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? jak niżej
  • twoje uwagi (wygląd, firma): szukam cichej klawiatury niskoprofilowej (średni profil myślę, że jestem w stanie zdzierżyć :P), mechaniczne zdecydowanie mi nie odpowiadają choćby ze względu na wysoki profil klawiszy  głośność i charakterystykę kliku. Im mniej dodatków tym lepiej (jeśli część ceny ma iść w podświetlenie bądź dodatkowe przyciski, wolę albo zaoszczędzić albo kupić klawiaturę lepszej jakości bez owych dodatków, zresztą nie korzystałbym z podświetlenia nawet gdyby było), wolałbym mniejszą niż razer arctosa (który jest aktualnie w stanie agonalnym) więc może tlk lub klawiatury o wąskich ramkach. Podsumowując na pierwszym miejscu niski bądź średni profil, potem stosunek jakość/cena, głośność i na końcu kompaktowy rozmiar - w takiej kolejności będę rozpatrywał różne opcje jeżeli miałbym otrzymać jedno w zamian za  drugie.

Odpowiedz
#2
jak nie ma ustalonego budżetu, a nie chcesz mechanika to rozważ SS Apex, później genius manticore a najtaniej Gigabyte k7 :)
Odpowiedz
#3
Wszystkie te klawiatury są jeszcze większe niż moja obecna, a w przypadku apexa klawisze nie posiadaja charakterystycznych nachylonych ramek, co jest właśnie główną przeszkodą w wyborze klawiatur mechanicznych posiadających wysoki profil, ze względu na specyficzny sposób wciskania niektórych klawiszy podczas gry a la slizganie sie z jednego na drugi bez podnoszenia palców do końca oporu.
Odpowiedz
#4
to może Roccat Arvo, ma średni profil, ale wydaje mi się, że jest nachylona ;) kompaktowy rozmiar, w miarę cicha, podobno dobrej jakości.
Odpowiedz
#5
W zasadzie szukałem właśnie jakiejś alternatywy dla arvo którą także biorę pod uwagę, ale trochę nie odpowiada mi mały shift, mała podpórka i albo wygórowana cena albo podejrzanie niska jak tu: http://gamingowo.pl/p/1528/16604/roccat-...aming.html
Z wyżej wymienionych wybrałem gigabyte k7 i chyba właśnie zdecyduję między nią a roccatem.
Odpowiedz
#6
Pytaj kto ma Arvo na us layout wtedy masz długi shift :) może tam tak tanio jest bo mają wersję UK tylko, a tej nikt nie kupuje właśnie przez tego koszmarnego małego shifta ;D
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.