• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W miarę porządna mysz bezprzewodowa do 150zł
#1
Witajcie.

Kupiłem laptopa, wczoraj przyszedł. Z początku planowałem użytkować z nim mojej myszy na kablu, ale niestety raczej nie zda to egzaminu. Kabel jest długi, plącze się, w transporcie może się uszkodzić, szkoda mi sliderów i "podwozia" użytkować na losowych, brudnych powierzchniach.

Potrzebuję myszy bezprzewodowej, jest dla mnie ważnych kilka kryteriów: rozmiar i kształt (niecierpię malutkich laptopowych myszeczek), precyzja, długa praca na baterii. Użytkowana będzie głównie do AutoCADa, Revita i innych programów projektowych, Corela, Photoshopa, Illustratora etc etc... Raz na jakiś czas odpalę jakąś gierkę typu BF4.
Póki co mój typ to Logitech M560, ale sam nie wiem co o tym sądzić tak naprawdę.

  • jaką obecnie myszkę używasz: SteelSeries Rival Black
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: do precyzyjnych czynności 800-1000DPI, do normalnego użytkowania 1600DPI
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niskośrednia? 1000-1800DPI
  • czułość w Windows: nieruszana
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): w steelseries engine ustawiam DPI tak jak wyzej
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): no idea
  • w co grasz (podaj tytuły gier): Battlefield 4, Battlefield 1, DayZ Standalone, ArmA 3 - grać będę mniej, bardziej zależy mi na precyzji w projektowaniu i grafice
  • jaką masz obecnie podkładkę: A4Tech X7
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): boczne bardzo sporadycznie, lpm, ppm i przycisk w scrollu caly czas
  • twój budżet: chciałbym wydać do 150zł
  • jaki chwyt stosujesz: palm/clawopalm
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1-3-1
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: praworęczny
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 19,5cm, mój rival pasuje mi idealnie jeśli chodzi o rozmiar, ale może być coś mniejszego
  • szerokość palca: 2,3cm
Z góry dzięki!
Odpowiedz
#2
Cóż, za 150 zł ciężko o dobrą i precyzyjną myszkę bezprzewodową. Jedyne co mi przychodzi do głowy to sporo droższy logitech G403 wireless, G900 oraz Roccat Leadr. Z tańszych myszek, Bloody R3 i R7 mają niby Avago 3050 i są bezprzewodowe, nie powinno być tragedii, ale osobiście nie mogę niczego polecić.

//Edit: W miarę ok powinna być też G700S, ale to też ponad budżet.
Odpowiedz
#3
G403 wireless (bezprzewodowa) kosztuje po 500-600zł, ale na RTVeuroAGD jest za 349zł. Sam się zdziwiłem, ale to bardzo dobra myszka i bezprzewodowa.
Oczywiście ponad budżet.

Musi być koniecznie bezprzewodowa? Kable po 1,8-2m to przecież sporo, a w niczym nie przeszkadzają, jedynie w odległości jeśli koniecznie musisz być dalej od komputera. Raczej ciężko do 150zł kupić dobrą myszkę bezprzewodową, raczej bardzo przeciętne. Za to na pewno za 150zł kupisz myszkę przewodową na topowym sensorze optycznym PMW3310DH. Pod taki Palm/PalmoClaw to DM1 Pro byłaby chyba idealna i zamyka się dokładnie w 150zł.
Odpowiedz
#4
Dokładnie, jak chcesz dobrą bezprzewodową to dołóż do G403 wireless, w innym wypadku nie kupuj bezprzewodowej lub licz się z tym, że nie będzie najwyższych lotów ;)
Odpowiedz
#5
Zdecydowanie, jedyna godne polecenia bezprzewodowa myszka na ten moment to g403 wireless
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.