• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka bezprzewodowa do gier
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: Logitech M180
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione:  Brak możliwości zmiany 
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnio-wysoka
  • czułość w Windows: 6/11
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): brak
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): nie gram zbytnio w FPS, ale około 5
  • w co grasz (podaj tytuły gier): WoT, LoL, Robocraft, Diablo 3, 
  • jaką masz obecnie podkładkę: brak, możliwość dokupienia
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): aktualnie brak takich klawiszy, docelowo mogą być
  • twój budżet: budżet zbytnio mnie nie ogranicza, aczkolwiek nie chciałbym wydawać więcej jak 300, chyba że nie będzie wyjścia
  • jaki chwyt stosujesz: FingerGrip (możliwość zmiany na palmgripa)
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni : 18 cm
    • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2 cm
    • czy chcesz zmienić swój chwyt?:  Mogę, jeśli nic ciekawego nie będzie pod fingergripa
    • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: oczywiście
    • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?:  w sumie myszka sprawdza się b. dobrze, aczkolwiek ma już swoje lata, i trochę precyzja kuluje, a baterie duracell starczają na tydzień (jakies nonamy z lidla za 50 gr wytrzymują prawie miecha)..
    • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? tak
    • uwagi (np. co do wyglądu myszki): Musi być bezprzewodowa.  Dodatkowo często siedzę na łóżku, więc myszka musi jeździć bezproblemowo po prześcieradle.
#2
osobiście pewnie wybrałbym logitecha g700s, ale to pod palma i trzeba liczyć się z dużą wagą. Jak budżet nie stoi na przeszkodzie (jakieś 500zł) to możesz kupić Razer Ouroboros, której długość możesz sobie ustawić do dłoni, jest lżejsza i sensor raczej na każdej powierzchni pociągnie. Podobnie będzie z kiepskim sensorem Razer Mamba 4g, sensor ma bardzo kiepski z punktu widzenia racza fps, ale działa na wszystkim więc do takiego WoTa Ci styknie, do tego jest całkiem wygodna, akumulatorki trzymają podobno z 18h ciągłego grania a ze 4 dni normalnego użytkowania, pod fingera również się nada.

Powiem Ci jednak, że imo na prawdę musisz być bardzo zapalony na bezprzewodowość, bo w tych cenach kupisz x5 razy lepsze przewodowe myszki ;)

Pod kątem jakości bezprzewodowych myszek logitech nie ma sobie równych i w przypadku razera trzeba się liczyć, że po gwarancji może szybko paść.
#3
(04-22-2015, 04:36 PM)Hya napisał(a): osobiście pewnie wybrałbym logitecha g700s, ale to pod palma i trzeba liczyć się z dużą wagą. Jak budżet nie stoi na przeszkodzie (jakieś 500zł) to możesz kupić Razer Ouroboros, której długość możesz sobie ustawić do dłoni, jest lżejsza i sensor raczej na każdej powierzchni pociągnie. Podobnie będzie z kiepskim sensorem Razer Mamba 4g, sensor ma bardzo kiepski z punktu widzenia racza fps, ale działa na wszystkim więc do takiego WoTa Ci styknie, do tego jest całkiem wygodna, akumulatorki trzymają podobno z 18h ciągłego grania a ze 4 dni normalnego użytkowania, pod fingera również się nada.

Powiem Ci jednak, że imo na prawdę musisz być bardzo zapalony na bezprzewodowość, bo w tych cenach kupisz x5 razy lepsze przewodowe myszki ;)

Pod kątem jakości bezprzewodowych myszek logitech nie ma sobie równych i w przypadku razera trzeba się liczyć, że po gwarancji może szybko paść.

Jestem "napalony na bezperzewodowość" bo za dużo kabli mam ;p Niejednokrotnie rozwalałem myszkę bo kabel urwałem itd..
Szkoda że Razer Orochi ma tak dużo wad.. wielkość idealna pod finger gripa i wygląd też.. ale laserek philipsa ponoć nie jest najlepszy.. Naprawdę aż tak z nim tragicznie ? Dodam, że myszki nie podnoszę praktycznie nigdy (jak to high sens). 
Druga najwieksza wadą orochi jest to, że po około 20 sek wpada w hibernacje i chwilkę zajmuje mu przebudzenie.. ale ponoć to rozwiązuje najnowszy soft..

Swoją drogą, nie mogę znaleźć jaki sensor ma logitech m180, żeby sobie porównać parametry itd ;p jakieś pomysły ?
#4
Na tego orochi dużo osób narzeka. Philips już sam z siebie jest tragiczny, więc w wersji bezprzewodowej wolę nawet nie myśleć jak działa :P

nie wiem co jest w m180 ale pewnie jakaś wersja biurowa najniższych optycznych modeli avago ;)
#5
(04-23-2015, 07:46 PM)Hya napisał(a): Na tego orochi dużo osób narzeka. Philips już sam z siebie jest tragiczny, więc w wersji bezprzewodowej wolę nawet nie myśleć jak działa :P  

nie wiem co jest w m180 ale pewnie jakaś wersja biurowa najniższych optycznych modeli avago ;)

Chodzi o to, że czytam wiele różnych opinii o myszkach bezprzewodowych.. Że lagują, że nie działają na różnych powierzchniach, że dziwnie działają.. Z M180 nie miałem nigdy problemu... Działa na wszystkim poza szkłem ;p Lagów nie ma, a i precyzja jest nienajgorsza.. 
No nic, zobaczę która leży mi lepiej w dłoni i kupie albo g602 albo g700s ;p


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.