• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura mechaniczna do 650zł
#1
Witam. Chciałbym się was zapytać jakie przełączniki byłyby dla mnie najlepsze (sprawa najważniejsza) oraz jaka klawiatura byłaby dla mnie dobra (mniej ważna). Pytam się Was, ponieważ mieszkam bardzo daleko od jakiegokolwiek sklepu z klawiaturami, a jeszcze do tego, gdzie będzie można przetestować. Tutaj są moje preferencje:

Budżet
- budżet do 650zł (używki jak najbardziej też wchodzą w grę jeśli chodzi o takie marki jak Corsair)

Rodzaj klawiatury:
- klawiatura mechaniczna

Mam duże ręce?
- Mam duże ręce ale są czułe (wyczuwam lekki dotyk). Nie mam problemu na żadnej klawiaturze z pisaniem

Ile gram i ile piszę na klawiaturze:
- Aktualnie bym ocenił granie/pisanie na 80/20, jestem młodym programistą, ale do pisania kodu mam laptopa.

Pod gry?
- Mogłaby by być też w 100% pod gry

Jakie gry:
- Napiszę jakie gry w kolejności od najczęstszych: WoW, Rainbow Six Siege, GTA V, Bf1 i dalej to już rzadko

Podświetlenie:
- RGB ew. dałoby się przeżyć kolor zielony

Makra
- Makra są mile widziane lecz nie wymagane

Dodatkowe przyciski:
- Dodatkowe klawisze tak samo jak z makrami

Podpórka pod nadgarstki:
- Bardzo prosiłbym, a w ogóle super by było jakby była odpinana

Klawiatura numeryczna?
- Właśnie nie mam bladego pojęcia co do tego, niby fajnie by było (przyzwyczajenie), ale nigdy bez niej nie pracowałem więc nie wiem jak to jest bez niej (klawiatura numeryczna) a układ US (albo taki z dużym lewym shiftem)

Uwagi ode mnie.
Nie wiem czy najlepszym dla mnie wyborem byłaby Corsair Strafe/K70 (używka) i do tego jakie przełączniki. Aktualnie użytkuję membranę i chciałbym coś porządnego abym się nie zraził. Klawiatura będzie tylko i wyłącznie na biurku. Mam dylemat właśnie między przełącznikami Mx Brown/Red/Silent/Speed. Innych firm nie brałem pod uwagę, ponieważ opinie o nich są słabe.

A i bardzo ważna uwaga. Z klawiatury korzystam PRAWĄ ręką, ale korzystam z klawiatury jak praworęczni (sam jestem praworęczny, ale to długa historia dlaczego myszkę używam lewą ręką) ludzie. Napisałem to, bo widziałem klawiatury "przystosowane pod ludzi używających klawiatury lewą ręką".

Dzięki za przeczytanie oraz pomoc i pozdrawiam.
Oschły
Odpowiedz
#2
K70 proponowałbym, ale na zwykłych MX Red, bo na speedach pisanie to będzie padaka. Fakt, na redach nie pisze się najłatwiej na początku, ale jak się przyzwyczaisz to będzie git ; ) Speedy mają mniejszy punkt aktywacji, przez co wystarczy je lekko ,,macnąć" i literka wyskoczy na ekranie. W grach - moze ok, ale zakładając że nie jesteś ymm delikatny jak piórko to zwykłe redy będą w sam raz. W skrócie bezpieczniejsza opcja.
Ogółem przełączniki bardzo przyjemne, lekkie i miękkie, najpłynniejsze.
Co do tej leworęczności to nie wiem jak Ty tak mozesz grac, ale moze kiedyś się podzielisz ;D
PS co masz na myśli mówiąc słabe opinie ? Corsair akurat jest dobrą firmą, ale szczerze mówiąc w kwestii klawiatur jest spora konkurencja (np. CM Storm robi niezłe klawiatury, Ozone, Qpad itp.)
Odpowiedz
#3
O sory, tam nie dopisałem że te słabe to chodzi mi o Kalihy/Romer-G itd. A co sądzisz o MX Brownach? Na innym forum sugerowali własnie Browny i teraz się zastanawiam między redami a brownami :D
Odpowiedz
#4
ja bym wybrał masterkeys pro s (tenkeylessa) na mx rgb brown, pod wowa brałbym jednak brazowe nie czerwone, tam bardziej wciskasz skile a nie jezdzisz palcami po wsadzie ;)
Odpowiedz
#5
Mi się wydaje, że te Masterkeys S jest za małe. Chcę kupić taką naprawdę dobrą, stacjonarną (dużą) klawiaturę, abym czuł to coś, gdy usiądę do biurka :D
Odpowiedz
#6
Głos na K70.

Fajnie gdybyś przetestował  przełączniki przed zakupem. Browny (zwłaszcza od Cherry) nie są "najprzyjemniejszym" rodzajem przełączników - nawet w wersji RGB.  "Haczenie" powiązane jest z mało przyjemnym oporem  i tarciem ze strony przełącznika.  Mimo tego są to przełączniki, z których korzystam na co dzień - podczas szybkiego pisania na MX Red popełniam około 25% literówek, podczas gdy na MX Brown i Blue zaledwie 3%.
Są zatem idealnym kompromisem (przynajmniej dla mnie) pomiędzy linearnymi MX Red i głośnymi MX Blue, z tym że pisanie na nich jest mało satysfakcjonujące.

EDIT: na naszym rynku nie kupisz chyba nic lepszego od K70, a nie jest to niestety klawiatura pozbawiona wad - niestandardowy układ rzędu klawiszy R1 i bardzo przeciętne keycapsy (przedostatnie na załączonym zdjęciu). Nie jest warta żądanej ceny - za 130$ można dostać na przykład iKBC F108, klawiaturę lepszą pod każdym chyba względem.

[Obrazek: wLLV0wv.jpg]
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#7
zgadzam się - ja wybrałbym redy. Miałem Kailhową wersję Brownów, w których ,,haczenie" jest delikatniejsze. Zdecydowanie w grach wolę redy, a w pisaniu - szczerze nie mam faworyta, a nawet wolę lżejsze przełączniki czyli redy ;)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.