• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka - głównie CS:GO - poniżej 300,-
#1
Cześć!
Temat jakich dużo, jednak każdy ma inne potrzeby, więc ja również postanowiłem poprosić o pomoc w doborze myszki.

jaką obecnie myszkę używasz: stare laserowe HP o taką
jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 800
czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): raczej niska
czułość w Windows: 6
ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): prawie 50 cm
w co grasz (podaj tytuły gier): głównie CS:GO
jaką masz obecnie podkładkę: Gembird MP-GAME01
ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): co najmniej jeden boczny
twój budżet: max 300 zł, wolałbym mniej
jaki chwyt stosujesz: palm z nieznacznie podniesionymi palcami, palmo-claw?
jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce: 1+2+2
jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: prawo
jaka jest wielkość Twojej dłoni: 19-19,5 cm
jaka jest szerokość twojego palca wskazującego: 1,8 cm
czy chcesz zmienić swój chwyt?: pewnie się dostosuję, byle nie fingertip
czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak
co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: myszka ma problemy z szybszymi ruchami, mocno zwalnia lub celuje do góry
czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?: tak
uwagi (np. co do wyglądu myszki):
Obecną myszkę używam dobre kilka lat, chciałbym aby kolejna także służyła mi jak najdłużej i było z nią jak najmniej problemów dlatego osobiście zawęziłem poszukiwania do sensora 3360.
Chciałbym pozostać przy myszce profilowanej, dlatego ostatnio mocno przyglądałem się Logitechowi G403, jednak nigdzie w okolicznych sklepach nie mogłem go przymierzyć, dlatego nie wiem czy nie będzie odrobinę za mały. Miałem za to możliwość potrzymania G502 i był na długość w porządku, jednak ma chyba trochę zbyt skomplikowaną budowę.
Dlatego fajnie gdyby odezwał się ktoś kto korzystał z G403 i ma podobną dłoń i chwyt do mojego lub ogólnie się orientuje w rozmiarach.

Dzięki za pomoc!
Odpowiedz
#2
Na długość g403 powinna być dobra (ma dość wysoki grzbiet na całej długości i nie można jej zbyt głęboko chwycić), ale jest stosunkowo wąska.
Bardzo dobre opinie za granicą ma Ventus X Optical, który, z tego co widzę, już pojawił się w Polsce. Dużo osób określa ją jako bardziej wygodną wersję razera deathaddera lub zowie ec1-a, możesz więcej poczytać tutaj: http://www.overclock.net/t/1601975/tt-es...-announced
Z większych i profilowanych na sensorze pmw3360 zostaje jeszcze Roccat Kone EMP, która trochę przekracza budżet, przy okazji nie polecałbym jej do low sensa w fpsach ze względu na dość dużą wagę.
Odpowiedz
#3
Dzięki za odpowiedź!
Co do tego, G403 jest wąskie to nie przeszkadza aż tak bo ręki też nie mam zbyt szerokiej.
Co do Ventusa to jest trochę większy więc lepiej by pasował do ręki, ale tak jak mówiłem potrzebuje myszki na jak najdłużej, i nawet jeśli nie porównywać marek, to Logi ma 3 lata gwarancji vs. 2 lata.
Jeszcze trochę pomyślę.
Nie wiesz jak z latającą na boki rolką w G403? Podobno już to poprawili, tylko które partie są w polskich sklepach - przed czy po poprawkach?
Odpowiedz
#4
Odnośnie gwarancji logitecha:
Cytat:Dwuletnia, ograniczona gwarancja na sprzęt
http://gaming.logitech.com/pl-pl/product...ming-mouse
Poza tym nie sugerowałbym się podobnymi wartościami, obie myszy mają 20-milionowe przełączniki pod głównymi przyciskami (jest to ten element który zazwyczaj psuje się pierwszy) więc zasadniczo wychodzi na to samo. Jedyna przewaga logitecha, to mechaniczny system naciągu przycisków, dający lepszy klik.
Ja dostałem g403 i g pro z numerem S/N, który za granicą był już ponad miesiąc wcześniej, po 1 do nas przychodzi wszystko później, po 2 trzeba pewnie poczekać aż poprzednia partia zejdzie.
Odpowiedz
#5
G403 jest o dziwo wygodna nawet w dłoni 20 cm.
Odpowiedz
#6
@up dzięki za informację

Co do tej gwarancji to ciekawa sytuacja, skoro na stronie producenta podali 2 lata, a na przykład na motele.net są 3 lata. https://www.morele.net/mysz-logitech-g40...4-1049629/
Odpowiedz
#7
Jako typ gwarancji podają gwarancję producenta.
Odpowiedz
#8
W zeszlym tygodniu kupilem g403 w electro.pl i dostalem rewizję 1636 bez latającego scrolla także są u nas dostępne.
Jednakże odradzam tam zakupy bo nie zabezpieczają w żaden sposób przesyłki, pudełko producenta wrzucone w foliopak i to tyle. Przyjechało do mnie w takim stanie że chyba ktoś tam na sortowniach grał w tym w nogę. Sprzęt na szczęście działa jak powinien ale niesmak pozostał.
Odpowiedz
#9
@up o no to fajnie że już mają te nowsze, też patrzyłem na to electro ale skoro tak traktują przesyłki to na pewno nie będę tam kupował.

No właśnie jakby to była gwarancja tylko morele to by napisali "wewnętrzna" a tu jest producenta.
Odpowiedz
#10
A producent podaje 2 lata na oficjalnej stronie... w morele mogli po prostu skopiować i wkleić z innych produktów logitecha, bo wcześniej faktycznie była 3 lub nawet 5 letnia gwarancja na niektóre ich myszy. Jest raczej mało prawdopodobne, że to logitech błędnie wpisał na swojej oficjalnej stronie.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.