• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poszukiwanie nowej myszy
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: ZOWIE EC1-a
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 400
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): 2.1
  • czułość w Windows: 6/11
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka):
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): całą podkładkę i jeszcze 1/4 
  • w co grasz (podaj tytuły gier): głównie CS:GO
  • jaką masz obecnie podkładkę: ZOWIE G-SR
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): z bocznych tylko mb 5
  • twój budżet: 300zł
  • jaki chwyt stosujesz: palm
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): dł. 19,5cm szer. 10cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2-2,2cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?: koniecznie :)
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): lubię prostotę i minimalizm
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: No i gwóźdź programu :) Odkąd używam EC1 mam straszny problem z notorycznie spiętym przedramieniem i bólem w nadgarstku. Wcześniej używałem SS Rival i biorąc pod uwagę, że miałem więcej czasu na grę, tym samym grałem więcej i częściej, to nic takiego z ręką się nie działo. Kolejna sprawa jest taka, że kłąb kciuka i kłębik strasznie mocno ocierają mi o podkładkę. O ile nie przeszkadza mi to jak ręka jest względnie sucha. Natomiast jak się spoci, to mam wrażenie, że przyklejam się do podkładki. Ogranicza to moje ruchy i ich precyzję. 

    Generalnie zawsze myszki kupowałem na ślepo, po wcześniejszych recenzjach czy opiniach tutejszego forum. Dlatego tym razem zwracam się do Was o pomoc i z przyjemnością wysłucham waszych wskazówek :) Jeżeli chodzi o nową mysz, to nie wymagam, żeby była ergonomiczna. 
    PS. Nie wrócę do Rivala, bo wypada mi z dłoni, przez te gumy na bokach i coś nie tak jest z sensorem.
    Pozdrawiam :)
Odpowiedz
#2
Miałeś styczność z G403? Powinieneś sprawdzić, według mnie będzie pasowała ;)
Odpowiedz
#3
Spojrzałbym również na Deathaddera, może potrzebujesz czegoś bardziej profilowanego ;d
Odpowiedz
#4
(03-22-2017, 04:57 PM)Czyszczu napisał(a): Miałeś styczność z G403? Powinieneś sprawdzić, według mnie będzie pasowała ;)

Pamiętam, że pierwsza przymiarka wywarła nam nie dobre wrażenie. Jednak przesuwając myszką w lewo, wciągało mi skórę z kłębu kciuka pod myszkę :D Było to dawno, udam się jeszcze do sklepu i sprawdzę.

(03-22-2017, 05:48 PM)akatrosh napisał(a): Spojrzałbym również na Deathaddera, może potrzebujesz czegoś bardziej profilowanego ;d

To prawie to samo co EC1. Wydaję mi się, że problem moich boleści znajduję się właśnie w tym kształcie.


Co myślicie o ZA 11 albo FK1 ?
Odpowiedz
#5
ZA 11 może być. FK1 to raczej do czegoś w stylu clawa
A jak Ci leżał Rival?
Ogółem też myślę, ze mozesz się zainteresować Mionix Avior 7000
Odpowiedz
#6
(03-23-2017, 03:31 PM)Czyszczu napisał(a): ZA 11 może być. FK1 to raczej do czegoś w stylu clawa
A jak Ci leżał Rival?
Ogółem też myślę, ze mozesz się zainteresować Mionix Avior 7000

Rival ciut lepiej wypełniał mi sródręcze  niż EC1, ale był zdecydowanie za wąski z przodu. Dochodziły do tego felerne gumy i myszka wypadała mi z dłoni. 

Avior wygląda ciekawie, szkoda, że nie ma gdzie go przymierzyć.
Odpowiedz
#7
Ach czyli rozumiem. Potrzebujesz masywnej myszki (z tyłu musi dobrze podpierać śródręcze, ale nie może się za bardzo rozchodzić w przodzie). Możliwe, że Avior by Ci pasował, ale to nie pewniak. Zresztą nigdy nie będziesz pewny co do tego czy ci leży, trzeba przymierzyć.
Tak jak sobie popatrzyłem to może ZA11 by ci pasowała - duża jest, wiadomo co to oznacza. Avior może (nie musi) być "problematyczny" po bokach, za mały. A ZA11 nie powinien.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.