• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwsza mechanika do 400 zł
#1
  • twój budżet:400 zł
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)? Mechaniczna
  • jeżeli mechaniczna: jaki chcesz rodzaj przełączników - jeżeli nie wiesz, to napisz nam: może Cherry MX Brown, wydaje mi się to są uniwersalne
    1. czy masz masywne dłonie czy nie? nie - mam 18,5 cm
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze? trochę i szybko piszę jak na FB
    3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? Pewnie, że tak, gram do każdego gier.
  • czy chcesz podświetlenie? nie, bo zbędny bajer, jeśli są poniżej 400 zł to może być, ale nie białe podświetlenie.
  • czy chcesz makra? obojętnie
  • czy chcesz dodatkowe klawisze? nie
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? nie
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? Musi być bez numpada, bo za mało miejsca na biurku.
  • twoje uwagi (wygląd, firma): Żeby była prosta, nie wodotryski czy kosmiczna obudowa xD
Używałem wcześniej Logitech Deluxe 250 na 8 lat, a teraz mam Zalman ZM-K650WP działa podobnie jak mechanika, ale to tylko złudzenie. Wolę jednak mechanikę, mogę wyciszyć go gumkami o-ring. Ta klawiatura Zalman mogę zwrócić i kupić mechanikę.

Zastanawiałem się czy wybrać Razer Blackwidow Tournament 2014 Stealth albo coś innego ? Patrzyłem też w internecie Ozone Battle Strike, fajna jest.
Odpowiedz
#2
Za 239 zł masz na Procpu Bloody B700, warta uwagi. Browny moim zdaniem nie są dla ciebie.
Ja wziąłbym albo redy, albo te optyczne bloody, bo dobra cena, przyzwoite wykonanie i w sumie są nieco cięższe co jest lepsze w pisaniu.
Jak redy to ozone strike battle jest bdb :)
Odpowiedz
#3
Czemu nie Browny ? Ogólnie fajnie jest Ozone Battle Strike na redy, czy nie odpadają klawisze, podobno są łatwe do wyjmowania. A co powiesz na to ta Razer Blackwidow Tournament ?
Nie podoba mi się Bloody B700 :P
Odpowiedz
#4
Browny dobre do pisania, tzn lepsze od redów, ale do gier nie są najlepsze. IMO redy=optyczne>kailh brown>cherry mx brown>>>blue
Za razerem nie przepadam haha ;D
Bloody nie taki zły szczerze mówiąć, ja mam B720.
Miałem kiedyś MK-50 na redach i dobrze wspominam, ale ona nie jest tkl ;c Więc jak dla mnie Ozone
Odpowiedz
#5
Można dostać Ozone Battle Strike z wersją czarną na redy, mam na myśli obudowa na wierzchu, że jest czerwona, jednak wolę dostać czarną ? Chyba można tylko zamówić na stronie oficjalnej Ozone Gaming ? Bo z PL brak dostępności, czy tak wydaje mi się. Czytałem, że przesyłka z Ozone Gaming na całej terenie UE jest darmowa, jeśli kosztuje powyżej 50€, a ta klawiatura około 89€ to tak u nas wyjdzie tyle samo :D

A coś nie tak z Razerem ? Tak się płaci za brandingu, a nie jakość ? A powiedz mi, że czemu dużo ludzi kupowali razery :D

Czy na MX redach idzie pisać ? Chyba dam radę się przyzwyczaić. A jeszcze jedno pytanie jak było, że przeszedłeś ze zwykłej klawiatury na mechanikę ? Z początku trzeba przyzwyczaić się, a potem będzie się grało superowo ^^ ?

Od 8 lat grałem na Logitech Deluxe 250, ani razu nie wymieniłem na inny tak do tej pory xD
Odpowiedz
#6
W PL masz czarnego Ozona na redach, np. allegro. Ma czerwone podświetlenie.
Razer ma tak, że jakościowo produkty nie są najlepsze biorąc pod uwagę cena/jakość. Dwa ja nie kupuje bo drogie i do tego jak mówiłem w cenie mozna wybrac lepsze produkty.
Duzo ludzi kupowało, bo marketing :)
Redach da się pisać, nawet spoko, ale musisz się przyzywczaić. Zupełnie inaczej je sobie wyobrażałem, pomyślałem ale lekkie i... miękkie. Na początku było sporo missclicków, ale w końcu pisało się dobrze.
W grach pomiedzy membranówką ogromna róznica w kwestii wygody, nie ma żadnego ,,gumowego punktu" podczas przyciskania.
Odpowiedz
#7
Nie mogłem znaleźć czarnego Ozone Battle Strike na redach, na wielu stronach sklepowych brak towaru, nawet na allegro, ale są tylko wersje czerwone :/

Może zamawiać ze strony Ozone Gaming, jest darmowa dostawca dla UE ? Tam jest wybór koloru, cherry mx i layout. Wyjdzie tyle samo co u nas w PL, w przeliczeniu z € na PLN.

Co do grania na mechanicznym to chyba lepszy czas reakcji niż membranówka. Jeszcze jedno pytanie, czy wysoki profil na redach można wcisnąć inne klawisze przypadkowo czy jak ?
Odpowiedz
#8
można, dlatego trzeba się przyzwyczaić, one reagują znacznie lżej, i aktywują się w połowie drogi, a przez te 4mm idą z równym oporem, nie ma ,,przeskoku" tylko jak na sprężynce (bo defacto to one sprężynkę mają ;D)
Możesz śmiało kupić jesli tyle samo wychodzi.
Odpowiedz
#9
Jak zamawiam z Ozone Gaming to nie będzie cła ? One są chyba z Hiszpanii. Albo poczekam jak będą w sklepach i kupię w PL, bo łatwiej jest z gwarancją. Szkoda, że na procpu nie ma, na morele.net też nie :(

Jak w ogóle się sprawdzają browny w grach ? Jakie są przełączniki są uniwersalne ?

Nie ma innego propozycji ?
Odpowiedz
#10
(02-18-2017, 02:05 PM)rz01 napisał(a): Jak zamawiam z Ozone Gaming to nie będzie cła ? One są chyba z Hiszpanii

Jeżeli są z Hiszpanii to nie będzie - wewnątrz UE nie masz cła.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.