• 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Syzyfowe szukanie myszki
#1
No to po raz kolejny próbuje znaleźć tej idealnej...

Obecnie: Logitech G Pro/KinzuAdder
Sens: 400dpi, 3 (in-game-CS:GO), 35cm/360
Gram w: CS:GO, Osu!
Podkładka: Qck+/G-SR
Ile przycisków w myszce: Raczej nie używam dodatkowych przycisków, bindy mam ustawione na klawiaturze
Twój budżet: Nieograniczony
Chwyt: Fingertip, 1+2+2, praworęczny (w ogóle nie dotykam myszki wewnętrzną częścią dłoni, palce: serdeczny i mały wygięte - ja to nazywam "szponem")
Długość dłoni i szerokość palca wskazującego: 19,5cm / ~1,5cm
Czy chce zmienić swój chwyt?: Nie
Czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?: Nie

To teraz, żeby było łatwiej, napisze o poprzednich swoich myszkach:
-Logitech G Pro - kształt, zbyt wąska, nie mogę dobrze chwycić tych boków, które zwężają się ku dołowi, a sam dół jest imo za wąski. Po za tym myszka spełniała moje wymagania w 100%.
-KinzuAdder - sensor chyba padł, bardzo duży smoothing i akceleracja negatywna. 
-Ninox Aurora - myszka sie po prostu "rozpadła". Sensor zaczął świrować. Gdy kupiłem myszkę miałem zajechane śrubki i nawet nie mogę kabla zmienić.
-Zowie FK2 - myszka wydawała mi się za duża. Ograniczała moje ruchy i męczyła nadgarstek. Po za tym myszka spełniała moje wymagania w 100%.
-DM1 Pro S - myszka była za duża. Ograniczała moje ruchy i męczyła nadgarstek. Przyciski chodziły różnie, a często miałem wrażenie jakby były po prostu zepsute. Sensor zadowalał mnie w 100%.
-Razer Krait 4G - za mała (nie spodziewałem się, że jakaś myszka będzie dla mnie za mała). Nie potrafiłem w żadnym stopniu zmieścić palców na prawym boku myszki. Sensor zadowalał mnie w 100%.
-SS Rival 100 - nie przemawiają do mnie te przyciski, ogółem jakość tej myszki pozostawia wiele do życzenia. Kształt nie był idealny, ale znośny.
-Roccat Kone Pure BE - bardzo dziwne przyciski - może wadliwy egzemplarz, ale przy szybszym spamowaniu nie były w stanie tak szybko odbijać. Kształt nie był idealny, ale znośny.

Najbardziej pasuje mi kształt Kinzu, lecz gdy ją pierwszy raz kupiłem byłem trochę młodszy, ręka trochę urosła, to i myszka mogłaby być delikatnie większa i szersza (kwestia kilku mm).

Kabel w myszce nie ma znaczenia - i tak będę do niej wkładał swój. Preferuje szersze ślizgacze. Jak przyciski są złe to też mogę wlutować swoje, lecz wolałbym, żeby nie było to potrzebne.

Postanowiłem, że szerokim łukiem będę omijał sprzęt od SteelSeries i Razera.

Brak oprogramowania jest dla mnie dużym plusem, ponieważ zdarza mi się grać turnieje offline.

Myślałem nad:
-Zowie EC2-A - czy ktoś ją tutaj posiadał i łapał ją fingertipem? Czy Palce ześlizgują się z prawego boku. Na zdjęciach mam wrażenie jakby był on pod dość dużym kątem.
-Roccat Kone Pure 2017 - podobno wydaje się mniejsza od Zowie EC2-A, co dla mnie jest plusem. Ale boję się znów o te przyciski. Ktoś w ogóle wie kiedy i za ile będzie można ją kupić?
-CoolerMaster MasterMouse S (http://www.coolermaster.com/peripheral/m...ermouse-s/) - shit czy nie shit? Kiedy to będzie można kupić? Warto w ogóle? Co to za sensor PixArt PMW3330? Wydaje się być bardzo podobna do Kinzu, dlatego mnie bardzo zainteresowała. Ale temu CM ciężko mi zaufać, tak samo jak Roccatowi.

Jestem otwarty na inne propozycje, bo ile można szukać myszki xd
Odpowiedz
#2
Prawa strona ec2-a ma kształt " ) " ,raczej nie ma problemu z wyślizgiwaniem się
Kone pure 2017 ma mieć inne mikroswitche, nie wiadomo narazie jak to będzie wyglądać, ale już dostępna kone EMP ma bardzo dobre opinie.
recenzję mastermouse S masz na pclabie: http://pclab.pl/art72236.html
+ opinie na overclocku: http://www.overclock.net/t/1618159/coole...ambi-shape
ludzie piszą, że kabel jest tragiczny
Odpowiedz
#3
A jakieś Za13? Miałem ec2-a albo ja łapałem ja jakoś planem bardziej właściwie to palmofigerem , często podnosisz myszke?
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#4
@Amok Co do podnoszenia myszki to jest dziwna kwestia. Grając surfy/bhopy podnoszę ją dość rzadko. Za to jak gram mecz, to całkowicie nieświadomie robię dużo małych podnoszeń.
Masz bardzo specyficzny playstyle. Bardzo szybkie i ostre ruchy. Dlatego mam problem ze znalezieniem tej myszki bo często mam wrażenie jakby miała mi zaraz wypaść z ręki i nie mam nad nią kontroli.
W Zowie ZA13 ten garb mnie trochę zniechęca. Z tego co widze to w ty Mastermousie jest podobnie. Tak jak napisałem, nie lubię dotykać myszki wewnętrzną częścią dłoni.

@cesarz_cyberprzestrzeni Po przeczytaniu recenzji jakoś nie jestem przekonany do tej myszki. Wydaje mi sie, że EC2-A moży być dobrym wyborem. Tylko od samego początku powstrzymuje mnie właśnie ten prawy bok.
Odpowiedz
#5
Mi najbardziej do fingera leżała fk2 ale ec2-a tez spoko :D
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#6
FK2 była dla mnie po prostu niewygodna. Nawet nie jestem w stanie tego opisać dlaczego. Bardzo ograniczała moje ruchy, czułem sie jak jakiś czołg. W x-komie bede sobie chyba musiał przymierzyć ZA13 i EC2-A.
Odpowiedz
#7
Myśle ze to dobre wyjście :d
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#8
Nie skreślaj Steelseries, mają ciekawy wybór myszek. Mi też kształtem, wygodą pasuje Kinzu, a o podobnym kształcie Steelseries ma i większe myszki, ich nie testowałam ze względu właśnie na większy rozmiar. Może Sensei?
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#9
Pisał ze Dm1 pro za duża :D ja bym stawiał na zowie właśnie Za13 i ec2-a
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#10
A ma może ktoś z was jakieś dokładne zdjęcie Zowie EC2-A i Kinzu obok siebie (np. z zdjecie z góry)?
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.