• 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki do cs, wybór
#1
Witam,
Mam problem z wyborem słuchawek do cs;go

aktualnie mam hyperx cloud + karta dźwiękowa xonar d1
powiem szczerze że dupy nie urywa i pozycjonowanie przeciwnika jest w skali od 1-5 -3/5 przeważnie na tzw czuja zabijam 
kupiłem w sferis słuchawki roccat kave 5.1 analog ale niestety odsyłam je ponieważ strasznie syczą jak nic w nich nie gra, jakość dzwięku jeszcze mógł bym znieść
ale to syczenie - tragedia (coś podobnego jak jest w tle na kanale MaxKolonko) chyba z 10 minut posiedziałem i spakowałem do pudełka ;d 


Teraz chcę kupić siberie v2 które kiedyś miałem (jakoś 2011 rok) bo grało mi się w nich świetnie w 1.6 nawet lepiej niż na starych sennheiser HD 201

i teraz pytanie czy będzie różnica względem hyperx ? nie obchodzi mnie muzyka, chce lepiej słyszeć przeciwnika w grze,
kartę będę zmieniał na creative sound blaster z 

Pozdrawiam

Chciałem jeszcze tylko nadmienić że wasza strona jest jedyną rzetelną na jaką trafiłem, jedynie na Waszej stronie zgadzacie się z tym że te hyperx to totalna porażka + mikrofon który zbiera 3 pokoje obok,
Odpowiedz
#2
Chyba tylko my faktycznie gramy setki godzin zanim coś napiszemy. Hypery mają strasznie małą scenę więc normalne, że w CSie jest przeciętnie. Wiele portali jak widzi gaming w nazwie to od razu pisze, że są rewelacyjne do gier...

A sprawdziłeś w grach jak było na 5.1 Analogach, bo jeżeli tam nie było dla Ciebie lepiej to nigdzie nie odczujesz poprawy? Syczenie mogło być winą nie koniecznie słuchawek, aczkolwiek mają różne dziwne przebicia, niemniej podczas grania lub słuchania muzyki zanika to.

Moim zdaniem powinieneś zdecydowanie spróbować ISK HD9999, powinny być nawet lepsze od SS V2.
Odpowiedz
#3
A nie lepiej jakby spróbował jakiś otwartych? Tam zawsze scena jest lepsza:)
Odpowiedz
#4
Nie zawsze to się przekłada na lepsze pozycjonowanie, bo często ta scena jest zbyt płaska na głębokość. HD9999 mają ją bardzo równą i ciągle sporą jak na zamknięte.
Odpowiedz
#5
powiem tak, dzięki tym roccatom 5.1 przekonałem się że może być lepiej niż na hyperx, jeśli chodzi o dokladność i daleko słyszalnośc dla przykladu odpalilem sobie grę na boty i stanąłem przed mainem/boostem na mapie de-cache

https://ibb.co/k2F8GF

i słysząłem dokladnie tyle co na obrazku, (czerwone kropki to przeciwnicy) X-moja pozycja, może trochę niedokładności jak boty były juz w hangarze z 2-3 obok siebie i zaczely strzelac ale to myślę kwestia przyzwyczajenia, napewno duże rozczarowanie było z jakości dzwięku, to też mogę przeboleć,

jest też problem jak ktoś blisko mnie stał i zaczął strzelać mniej więcej coś jak na drugim obrazu (czerwony to dokladna pozycja przeciwnika) a zólte to gdzie słyszałem mniej więcej strzaly

https://ibb.co/kkaxAa

Najgorsze to te syczenie, nie da się tego znieść często mam założone słuchawki jak przeglądam jakieś strony , nawet jak rozmawiam na tsie to syczy
dodam ze na integrze to samo, MSI B85-G43 GAMING
na hyperx - w obu przypadkach cichutko, jak makiem zasiał

Dodam ze w csie ustawiałem 5.1 + windows 24bit 44khz, 5.1 + xonar mam takie ustawienia : http://ibb.co/jotdGF
Odpowiedz
#6
syczenie? u mnie to też było. Zamiast syczenia użyłbym wyrazu szum. Jak to rozwiązałem? U mnie pomogło zmienienie ze Słuchawek (headphones) na 2 speakers (głośniki). Szum ustał. Tylko ze wzmacniacza nici, ale i tak glosność elegancka.
Mój wybór padłby na HD9999, dobra cena, dorbe wykonanie, świetne dźwiękowo i przestrzennie jak na zamknięte słuch (i to w tej cenie), dodatkowo muzyki też posłuchasz, tylko bas nieco gorszy może być. Wygoda też spoko, na Xonarze może być za jasno, ale jeśli chodzi o CSa to imo masz 2 wybory - albo Roccat Kave albo Iski.
Odpowiedz
#7
Dzięki Czyszczu zaraz rozpakuje ostatni raz i sprawdzę, aczkolwiek  wydaję mi się że lepiej oddać chyba je na korzyść tych HD9999 które wyglądają na dość  zacne, nie będę musiał przynajmniej zmieniać słuchawek do muzyki i do grania,

A jeszcze jak byście Panowie mieli porównać akg k550 mk2 do tych hd9999 czy różnica jest duża ? chodzi o pozycjonowanie,scena bo powiem szczerze że ciężko teraz u mnie z kaską i 700 stówek na słuchawki wydać to trochę dużo, a muzyki słucham jak kot napłakał ;]
Albo czy jest jeszcze jakaś (lepsza) alternatywa do tych hd9999 czy to juz naprawde porządne słuchawki i nie ma sensu brać chociażby k550 tylko do tego csa

Dobra biorę te ISK HD9999, W tej cenie raczej nie będę zawiedziony, Chłopaki mnie strasznie przekonali ocenami słuchawek jak i cała resztą naprawdę jeszcze nie raz tu zawitam, z tymi hyperx to jedyna strona która się zemną zgadza w 100%, a szkoda bo gdzie nie zobaczyć to do cs'a polecają hyperx ^^

Teraz tylko sprzedać mojego xonara i kupić creative sb z z mikrofonem ewentualnie jakiegoś zalmana :)
Odpowiedz
#8
To zależy:P

Jak poczytasz te stare posty gdzie polecaja Cloudy, to w podpisie każdego zioma z tematu zauważysz, że dzisiaj siedzi na Somic V2 :D

Tak więc to nie do konca jest tak z Cloudami :)
Odpowiedz
#9
Polecali bo mieli tylko Cloudy :] Wcześniej nie było też zbyt wiele opcji w tej cenie poza Superluxami (ale wygodą znacznie ustępowały) teraz jest właśnie np. Somic V2 i ISK HD9999

Kavy znacznie lepiej zgrywają się z kartami Crativa, nie wiem dlaczego. Dużo osób narzeka na połączenie z ASUSA'mi a mało kto z SB.
Odpowiedz
#10
Creative Sound Blaster ZXR opłaca się do tych słuchawek HD9999 jestem przygotowany na to ze względu na to że nie kupuję akg 550, będzie to lepsze rozwiązanie niż Z ?

Proszę o radę
akg 550 + Creative Sound Blaster Z / Xonar D1
hd 9999 + Creative Sound Blaster ZXR

ps. zawszę mogę kupić też tego Creative Sound Blaster ZXR i w dalekiej przyszłości słuchawki akg k701/q701 co o tym sądzicie ?


Chciałem się jeszcze was zapytać czy w ogóle zmieści mi się ta karta czy zostaje mi tylko PCI ? :(
https://ibb.co/eyyy0a
https://ibb.co/dQibmF
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.