• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura do około 300zł - cicha
#1
  • twój budżet: do około 300zł, ale istnieje możliwość przekroczenia
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna): prawdopodobnie membranowa - zależy mi na tym aby była cicha, a niestety mechaniczne są dosyć glośne
    1. czy masz masywne dłonie czy nie?: duże, ale nie masywne
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze?: Tak, klawiatura będzie częściej używana do pisania niż grania
    3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry?: Nie, gry będą stanowić około 30% czasu używania
  • czy chcesz podświetlenie?: jeżeli będzie to na plus
  • czy chcesz makra?: nie
  • czy chcesz dodatkowe klawisze?: dobrze aby były klawisze multimedialne
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek?: nie
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)?: Nie, musi być pełny numpad
  • twoje uwagi (wygląd, firma): Zależy mi na tym aby klawiatura była cicha (aby w nocy nie budzić narzeczonej spiącej obok ;) )
Przeglądając różne strony dużo osób poleca Cougara 200k oraz też przewija się Vantar, jednak ciężko znaleźć nt. tej klawiatury więcej informacji / filmików z testami. Moje pytanie czy polecilibyście mi coś innego - co mogłoby byc ciche i wygodne :)

Aha Gigabyte Force K7 odpada.
Odpowiedz
#2
Jak chcesz cichą to Sharkoon K20 bedzie w sam raz. Tylko bardzo trudno dostępna :/
Cougar 200k jak preferujesz lub lubisz niski skok będzie też ok :)
Ogółem jak chcesz tanio ciekawego mechanika, to za 249 zł jest Bloody B720 - podswietlenie jak choinka, ale jak dokupisz oringi (za 10 zł w byle hydraulicznym) to jest całkiem cicha. Oczywiście nadal o wiele głośniejsza od membrany :/ Słyszalny stukot. Ma bardzo czule przełączniki, trzeba sie przyzwyczaic. No ale jak ktos spi obok to ciezko go nie obudzic :D
więc dla mnie pozostaje cougar
Odpowiedz
#3
(02-15-2017, 05:22 PM)Czyszczu napisał(a): No ale jak ktos spi obok to ciezko go nie obudzic :D

Noo... dlatego poki nie dorobie sie wlasnego biura to nie bedzie mi dane korzystanie z mechanika pewnie :)

W temacie Sharkoona, faktycznie - dostepnosc zerowa, ale widzialem ze latwiej dorwac inne modele K15 / K30 / Skiller PRO - wiesz coś może na ich temat, warte polecenia?

// edit:
aha i jeszcze przypomniało mi się, jak wygląda sprawa z zapamiętywaniem ustawień podświetlenia w tych klawiaturach? Bo z tego co widziałem w innych tematach to ludzie skarżyli się, że Cougar 200k nie zapamiętuje ustawień....
Odpowiedz
#4
Vantar o następca 200K. Możesz brać. Rzadko te tanie klawiatury mogą zapamiętać podświetlenie, chociaż nie wiem jak to jest z Vantarem, warto spytać producenta.
Odpowiedz
#5
pewnie też nie zapamiętuje ustawień, no ale nic nie poradzisz :c
te sharkoony nie mają już takich gumek jak w K20. W K20 były naprawdę ciche i chodzi o dziwo w miarę płynnie (płynniej niż standardowe membrany).
PS jeszcze masz Bloody B120, też cicha, wyzszy skok.
Odpowiedz
#6
Ok dzięki bardzo - muszę to jeszcze przemyśleć w takim razie. Zastanawiam się jeszcze, gdyby pominąć fakt cichej klawiatury, bo na dobra sprawę moja obecna nie jest znowu taka cicha (chociaż do mechanicznych dużo jej brakuje :) ).

To co mogli byście polecić w podobnych kwotach? Reasumując dobra membranówka głównie do pisania, czasami jakieś gry.
Odpowiedz
#7
Ja bym ciągle Vanatara spróbował... moim zdaniem nie ma sensu płacić więcej za membranową.
Odpowiedz
#8
No właśnie wziąłbym gdyby nie jeden szczegół, źle mi się piszę na klawiaturach wyspowych...
Odpowiedz
#9
ten ventar to jak na lapku się pisze, to są nozycowe klawki

to bier genius manticore póki masz na promocji w morelach. Jest dosyc cicha, jeden z fajniejszych membran, a w cenie 150 zl to juz w ogole nie ma konkurencji na ta chwile
Odpowiedz
#10
(02-18-2017, 08:26 PM)Hya napisał(a): to bier genius manticore póki masz na promocji w morelach

Chętnie bym się skusił, ale za szeroka.... nie pomieszczę się z nią na biurku.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.