• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
klawiatura dla gracza, max 200 zł
#1
twój budżet: 200 zł - to takie maksimum, nie ukrywam że wolałbym mniej - na pewno nie więcej. 
jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)? zapewne membranowa, chyba że znalazłoby się coś fajnego z mechaników w tej cenie (no i nie z jakiejś "chińszczyzny"). 
jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam: -----------------
czy masz masywne dłonie czy nie? spore, ale myślę że mieszczą się w normie 
czy dużo piszesz na klawiaturze? najczęściej gram, ale zdarza mi się też programować - więc pisać też powinno się na niej wygodnie :)
czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? tak jak wyżej. Gram głównie w FPSy i RPG. 
czy chcesz podświetlenie? tak
czy chcesz makra? niekoniecznie
czy chcesz dodatkowe klawisze? jakieś podstawowe by się przydały, ale nie jest to dla mnie decydujące - jak nie będzie to płakał nie będę. 
czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? wolałbym tak, aczkolwiek nie jest niezbędna
czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? nie, chcę standardowy numpad
twoje uwagi (wygląd, firma): Najważniejsza jest dla mnie jakość wykonania klawiatury. Nie chcę plastikowej zabawki z masą funkcji która po chwili się popsuje. Dlatego piszę do was, licząc na to że opiszecie swoje dłuższe doświadczenia z poszczególnymi produktami. Póki co zastanawiam się pomiędzy dwoma modelami: polecaną na waszej stronie Gigabyte Force K7, a SteelSeries APEX 100. 

W ostatnim czasie używam głównie klawiatury laptopowej, więc jestem przyzwyczajony do niskiego skoku klawiszy. Aczkolwiek mógłbym spróbować i wysokiego skoku. Na APEX patrzę ze względu na mysz - mam już prawie rok Rival 100 od SteelSeries i jestem bardzo zadowolony, póki co myszka spisuje się bez zarzutu. Klawiatura ma standardowy układ klawiszy, podświetlenie i wygląda na solidną, ale czy taka jest na prawdę? Proszę o opinię. 

Dodatkowo przeglądając pozostałe tematy, natknąłem się na sporo tańszych klawiatur jak Tracer Mecano, Genius KB-G265 czy Logitech G103. Co sądzicie o tych pozycjach? Jak ma się różnica w cenie między nimi - a wymienionymi wcześniej dwoma modelami, a skoku jakościowego? Z góry dzięki za odpowiedzi.
Odpowiedz
#2
Moim zdaniem najfajniejszy klik ma Mecano, może nie jest najładniejsza, ale w stosunku jakości do ceny jest to bez wątpienia jeden z lepszych zakupów.

Jeżeli jednak nożycowe są dla Ciebie dobre to weź następcę Cougar 200k, czyli Cougar Vantar (do tego jest ładna wizualnie z podświetleniem RGB) ok 149 zł
Odpowiedz
#3
Pooglądałem i poczytałem jeszcze recenzje Mecano i myślę że warto spróbować. W razie czego nie ma problemu ze zwrotem, a jednak cena/jakość mnie przekonała.
Odpowiedz
#4
Jeżeli nie ma problemu ze zwrotem, to mógłbyś spróbować CK104, znajomy ma i bardzo sobie chwali. Co prawda to nie jest mechanik z najnowszej półki, ale jeżeli przypasują Ci przełączniki, to wydaje się dobrym wyborem.
Odpowiedz
#5
teraz miałem zalmana na plungerach i moim skromnym zdaniem jeśli pasuje Ci twardy, mocny głęboki klik membranowy to Mecano smialo mozesz brac. Imo lepsze niz reszta hybryd z którymi obcowałem. Ale mechanika nie zastąpi ;)
BTW. masz za 249 zł na promo jeszcze Bloody B720, lub wersję TKL, kup smialo, wlasnie z niej pisze, bdb trzeba się przyzywczaić tylko.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.