• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dobór myszki
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: gamdias demeter
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione:1200
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnia
  • czułość w Windows: 1200
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka):1200
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): ~
  • w co grasz (podaj tytuły gier): world of warcraft oraz inne mmo, fpsy single player, wiedźmin 3
  • jaką masz obecnie podkładkę: genesis m12
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): tak, 2 sztuki
  • twój budżet: najlepiej 150-200 zl
  • jaki chwyt stosujesz:fingertip grip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1):1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 16 (może ciut więcej)
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 1,7
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: raczej nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: siadają przyciski
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): prosta bez udziwnień i bez "odpustowego" wyglądu. Myślałem nad dm1 pro ale obawiam się że może być za duża (problem z wygodnym używaniem bocznych przycisków), roccat kiro mam mieszane uczucia co do bocznych przycisków, Zowie za13 jest zbyt droga ale ciągle ją rozważam. Nie gram w cs-a i nie zamierzam.
Odpowiedz
#2
Jestem ciekawa jaką Ci myszkę polecą, bo mamy podobne dłonie. I z doświadczenia napiszę jakie mi są wygodne. Roccat Lua - mała, lekka, wygodna, zwinna, świetna do gier. Roccat Kiro - cięższa ale wygodna, a boczne przyciski chodzą dobrze, panele można wymieniać jak się podoba. Bardzo wygodna jest też Steelseries Kinzu v3, ale już ciężko dostępna, no chyba że biała wersja. Jeszcze wielkościowo, ale to już max, będzie dobra Steelseries Rival 100. A jak lubisz profilowane to Roccat Kone Pure Black Edition. Dm1 pro miałam do testów i dla mnie była za duża, a mam 17 cm dłoń. Wolę mniejsze myszki, lepiej leżą w dłoni. Zowie za13 jest to świetna, precyzyjna myszka i wygodna, gdyby nie boczne przyciski po obu stronach, przez które mi się ciągle wciskały, ale nie każdy ma taki chwyt jak ja i są osoby którym to nie przeszkadza.
Odpowiedz
#3
dm1 pro mam obawy że nie sięgnę wygodnie do bocznych przycisków. Roccat lua odpada bo nie ma bocznych przycisków (musi być min 1 najlepiej 2, więcej to już niezbyt wygodnie do ogarnięcia i używania jak dla mnie). Roccat Kiro martwią mnie te wymieniane boczne panele i usytuowanie bocznych przycisków + jej wysokość (ale na morelach dobra cena teraz). Rival 100 jakoś wykończenie boków niezbyt mi podchodzi. Co do zowie to za13 lub fk2 to tylko cena dobija (i trochę szkoda mi wydać, ale jak na nic innego sensownego nie wpadnę to będę zmuszony kupić). Wole myszki proste i symetryczne bez żadnych udziwnień w kształcie i zbędnych bajerów. I tak od 2 dni siedzę i myślę. Myślałem, jeszcze nad ozone neon 3k ale... no też mam ale.

PS. właśnie zowie za13 znalazłem za 198 zł i jak zwykle jestem podejrzliwy czemu tak tanio.
Odpowiedz
#4
Co Cię martwi w Kiro? Tam wszystko jest jak najbardziej ok z bokami i przyciskami bocznymi :) Też lubię proste i symetryczne i takich niestety jest najmniej do kupienia. Dam Ci dobrą radę, dozbieraj i kup tylko w sklepie, od sprzedawcy w którym śmiało dokonasz zwrotu. Ja kupiłam używkę i się przejechałam i kasy nie zwróci.
Odpowiedz
#5
ja kupuje tylko w morele albo agito, nie bawię się w małe sklepy i aukcje na alledrogo. I nigdy problemów z gwarancją nie miałem. Chyba zowie za13 zaraz zakupie bo jakoś bardziej do mnie przemawia niż kiro, a sklep dość pewny bo trochę rzeczy od nich brałem, a cena kusi.
Odpowiedz
#6
Weź Logitecha G203, obecnie jedna z lepszych małych myszek na rynku.
Odpowiedz
#7
Ja czytałam o tym Logitechu, że kształt ma niewygodny i mało komu dobrze leży, poza tym ma głośne przyciski.
Odpowiedz
#8
stoję między wyborem Roccat Kone Pure Optical Black Edition , a rival 100. Po przemyśleniach dochodzę do wniosku, że nie ma co się pakować w droższy sprzęt. Roccat kusi ale obawiam się myszki profilowanej, a rival 100 wychodzi taniej bo kurier za free.
Odpowiedz
#9
Jak obawiasz się myszki profilowanej, bo te wcięcie na kciuk nie dla każdego może być komfortowe, to weź sprawdzony Rival 100, jest to wygodna myszka i tania, a nawet jak nie przypasuje to możesz zwrócić i pomyśleć nad inną, tragedii nie będzie, tyle co stracisz na kosztach wysyłki.
Odpowiedz
#10
akurat rival 100 jest kurier free i wychodzi 30 zł taniej, ale roccat mnie coraz bardziej przekonuje. Co ko kciuka to często szoruje mi po podkładce tak jak mały palec i chyba czas na profilowana.

PS. dzięki za pomoc, roccat zamówiony
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.