• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mechanik na prezent
#1
Dobór klawiatury
  • twój budżet: 800 zł, ew. odrobinę więcej. 
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)? Mechanik 
    • jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam:
    1. czy masz masywne dłonie czy nie? Średnio 
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze? Nie
    3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? Tak. I tu sprawa się komplikuje, osoba dla której ma być prezent testowała moje klawiatury na MX Blue i Black. Dosłownie zakochał się w Blue i raczej żadne switche bez przeskoku nie przejdą. Nie wiem czy browny nie będą lepsze do grania, ale znowu nie wiem, czy przeskok nie będzie dla niego za mało wyczuwalny, niestety nie wiem jak działają browny, nigdy nie klikałem. Myślałem o Razer Greenach, bo chyba mają trochę mniejszy skok niż MX Blue, ale nie mam pojęcia. 
  • czy chcesz podświetlenie? Najlepiej RGB, klawka musi być "full wypas'
  • czy chcesz makra? Nie
  • czy chcesz dodatkowe klawisze? Nie
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? Może być, nie musi
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? Tak, fajnie jakby zajmowała jak najmniej miejsca. 
  • twoje uwagi (wygląd, firma): Mile widziany wygląd jak w Ozone Strike Battle/Razer Blackwidow X/K70, ale nie jest konieczny. Z kolegą przemierzamy razem od dawna aleje map Smite i bardzo zależy mi, żeby klawiatura spodobała mu się jak najbardziej. 
Odpowiedz
#2
Jeśli nie przeszkadza Ci wydawanie hajsu dla Razera to możesz wziąć coś na ,,Razer Green". Ale... Jakbyś nie wiedział to Razer Green to to samo co Kailh Blue.
Także ja wziąłbym coś na Kailh Blue, też mają klik, ale są bardziej liniowe niż Cherry więc do gier lepsze.
https://proline.pl/?p=ZALMAN+ZM-K900M Myślę, że by mu się spodobała.
Odpowiedz
#3
Zapomniałem dodać, fajnie by było gdyby klawiatura była dostępna w większych sklepach, kolega mieszka jakieś 200 km ode mnie i kupiłbym ją po drodze, gdy będę do niego wpadał, ale jeżeli będzie warto to po prostu zamówię i jakoś się z nią do niego doczołgam.
Pomyślałem o Razerach, bo pamiętam, że jak w sklepie je zawsze sobie klikałem, to wydawały się po prostu gładszymi MXami Blue, lecz nigdy ich normalnie nie używałem i nie jestem pewien czy takie faktycznie są, a klawiatury Razera nie ukrywam, że są bardzo ładne (sam mam Blackwidow, tylko 2013 na MX Blue). Wracając do switchy, jeżeli są dużo bardziej liniowe niż MX Blue, to nie wiem czy mu będą siadały, bardzo ceni sobie ten przeskok.

PS. Warto też dodać, że często gra również w FPSy, tj. Rainbow Six Siege i Overwatch. Osobiście bym wziął wtedy Redy, ale ani Red ani Black nie są chyba dla niego. Może coś na Brown?
Odpowiedz
#4
Jak napisałem Kailh Blue=Razer Green
Razerowi robi Kailh te switche
Zalman jest tez dostepny w innych sklepach ;D
Odpowiedz
#5
A może tak np, cmstorm trigger z , switche mx Brown podkładka i imho żadna ryb nie będzie mieć tak białego podświetlenia jak standardowo białe :d
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#6
Wiesz Amok, nie każdy lubi białe podświetlenie, dlatego chcę RGB, chłop ustawi sobie jakie mu się będzie podobało. Nie chcę pytać jakie woli, bo chcę niespodziajke zrobić :d
Odpowiedz
#7
Weź mu po prostu tenkeylesa CM MasterKeys Pro S na MX Blue ok 600 zł wątpię, żeby komuś się ona nie spodobała.
Odpowiedz
#8
Zaryzykuję trochę, i wezmę CM Masterkeys Pro S, ale na MX Brown, anyway dzięki wielkie :)
Odpowiedz
#9
@update

Dzisiaj ten znajomek któremu kupuję prezent, odezwał się, że przy okazji wizyty u swojego kolegi, testował Razer Yellowy, które spodobały mu się dużo bardziej, niż Blue u mnie. I tu pytanie do was, co to w ogóle są te Razer Yellow? Powinienem mu kupić coś na tych Razerach, czy jakiś odpowiednik na MXach (jak tak to jaki? Bo w ogóle o tych yellow nie mam pojęcia, od dziś wiem, że takie w ogóle istnieją xd).
Odpowiedz
#10
coś w stylu odpowiedniki MX Red Speed, czyli są ciche i aktywują się szybciej (mniejszy dystans do aktywacji)
coś jak moje ,,optyki" w Bloody B720
btw. brzmią jak zorro black w ajazzie
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.