• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podrabiane produkty
#1
Zastanawiam się czy podrabiają produkty takie jak myszki czy podkładki. Z tego co trochę wyczytałam w internecie to ku mojemu zdziwieniu podrabiają i to i to... Więc jaką mamy pewność że otrzymaliśmy ze sklepu oryginał? :) Przykładowo mam 2 podkładki Roccat Kanga, kupiłam w zapasie jak jedna się wybrudzi. I tak: różnią się one, co mnie bardzo zdziwiło. Zacznijmy od loga: na jednej jest większe i takie bardziej jakby wypukłe, jakby z takimi obwódkami. Druga sprawa to jedna ma inny materiał, bardziej szorstki, coś jak Steelseries QCK, a druga bardziej śliski. Ogłupieć można, bo nie wiadomo która jest właściwa :D
Odpowiedz
#2
ta lepsza powinna byc oryginalna ;D
to juz wiadomo od dawna, szczegolnie na rynku chińskim tam jest wiele podrobek
np. na allegro jest wiele goliathusów od razera, w wiekszości podróby, u nas masz recenzję myszki cornet, którą znalazłem przez przypadek, podróba deathaddera jak się patrzy
co do twoich podkładek to możliwe że to różnica w procesie produkcyjnym ktoś coś zwalił :D
Odpowiedz
#3
W sumie to nie wiem która lepsza :D Na pewno ta właściwa, a która to, to cholera wie :D Tylko na rynku chińskim to rozumiem, ale w szanowanych się sklepach w Polsce? To są bardzo znane sklepy, nie będę nazw wymieniać. Więc może jest tak jak piszesz, że podczas produkcji coś tam inaczej wyszło. Co do goliathusów to właśnie dziś je oglądałam i czytałam o tych podróbkach. Ci z lepszym okiem znajdą różnicę jak położą dwie obok siebie. Piszesz o myszce Cornet, z tym że ona się inaczej nazywa, mi chodzi o podróbkę kropka w kropkę, z tym samym logiem, nazwą, identycznie wykonana, z tym że przez kogoś innego.

Edit: A słuchaj, w jednym sklepie internetowym ta sama podkładka kosztuje 28 zł, a w drugim 39 zł. Dlaczego jest tak duża różnica cen?
Odpowiedz
#4
różnica cen to zależy od sklepu
tak jak masz np. biedronkę i inne gdzie jest drożej ;p
Odpowiedz
#5
No tylko artykuły spożywcze jak chleb czy jajka to mogą się trochę od siebie różnić drobnymi groszami, ale takie artykuły jak podkładki czy myszki to raczej trzymają się jednej, podobnej ceny, dziwne by była aż tak duża różnica.
Odpowiedz
#6
a te podkładki gdzie kupowałaś? Jeżeli z jakiegoś normalnego polskiego sklepu to bym pisał na support do Roccata która jest właściwa :D

a z cenami to jest tak, że czasami sklepy sprzedają nawet po kosztach byleby klientów do siebie przyciągnąć
Odpowiedz
#7
Aha, bo tak się zastanawiałam co z tego mają, że tak tanio. Kupowałam ze znanych, polskich sklepów. Support nie wróżka, skąd ma wiedzieć która dobra, no chyba że dostaną próbki :D Zresztą ciężki u nich support, żeby się przebić przez barierę do kontaktu, trzeba wypełniać wielki formularz.
Odpowiedz
#8
Zapytam się tutaj, bo nie chcę nowego tematu zakładać. Czy jest jakaś różnica w tym jak leży podkładka? w sensie czy poziomo czy pionowo? Ja mam ciągle pionowo, bo tak lepiej leży i więcej miejsca na biurku. Coś mi od wczoraj gorzej myszka chodzi, nie wiem co się stało, wczoraj jak grałam to jakaś porażka, tak nie szło i to nie sądzę że moja wina tylko czuję jakby myszka była mniej precyzyjna niż przez ostatni miesiąc. Czy to podkładki wina, nie mam pojęcia, zmieniałam na inne i dalej dziwnie jest, jakby myszka miała za duży ślizg. Używam Roccat Lua. Cały miesiąc super śmigała, precyzyjnie itp. Już i z podkładki kurze zgarniałam, zmieniałam na nowszą, chociaż ta Kanga ma dopiero miesiąc. I patrzyłam w ustawieniach, zmieniałam usb. Czuję jakbym nie miała do końca nad nią pełnej kontroli. W grze to się już w ogóle zaczęła ślizgać, musiałam zjechać niżej z czułości i dopiero wtedy trochę lepiej było. Ale nie zawsze trafiam myszką tam gdzie chcę. Może mam za duże wymagania co do precyzji, z każdym miesiącem coraz większe, bo przecież całkiem niedawno siedziałam na myszce za 10 zł która bardzo odbiega od precyzji.
Odpowiedz
#9
podkładkę powinno sie trzymać poziomo, bo moze mieć róznicę w ślizgu osi x i osi y
Np. na takim moim Taito to spróbuj grać pionowo ;)
poza tym częste zmienianie ustawień/podkladek nie wplywa dobrze na grę, bo mózg musi sie przystosować (wyrobić odpowiednią pamięć mięśniową)
Odpowiedz
#10
Aha, kurcze bo ja ciągle pionowo mam, bo wtedy mam więcej miejsca na myszkę góra dół i podkładka nie wchodzi pod klawiaturę. Ale jak zmieniłam sprawdzić poziomo to nie widzę różnicy. Podłożyłam teraz dla testu zwykłą białą kartkę i.... wow najlepsza podkładka świata :D myszka śmiga precyzyjnie :D Więc co robić w takim przypadku, jakiej podkładki używać by uzyskać taką precyzję? Na białej kartce raczej siedzieć nie będę. Myślałam że Kanga jest tą moją jedyną, bo póki co było ok, dopiero ostatnio gorzej na niej jeździ.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.