• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz do ~150, palmo-claw
#1
Witam!
Jako że obecna myszka coraz częściej daje znać o swoich humorach, to myślę nad jej zmianą. Po drobnych badaniach prawie zdecydowałem się na coś pokroju DM1 pro, ale nie zaszkodzi spytać i się upewnić :)

  • jaką obecnie myszkę używasz: Tracer Recon
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 1600
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnio-wysoka (na podstawie BF'a)
  • czułość w Windows: 6/11
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): jeśli dobrze patrzę w programie, to 10/10
  • w co grasz (podaj tytuły gier): głównie RPG, FPS i inne strzelanki (z FPS bardziej BF'y, prawie wcale w cs'a), strategie
  • jaką masz obecnie podkładkę: Asus Rog GM50 (jeśli okaże się to konieczne, wymiana jest możliwa, ale chwilowo nie narzekam)
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 2 minimum obowiązkowo - pod kciukiem do cofania/do przodu, dodatkowy przycisk  mile widziany
  • twój budżet: około 150zł
  • jaki chwyt stosujesz: palmo-claw (myszki dotykają końcówki palców i górne śródręcze), zależnie od sytuacji przechodzi w bardziej lub mniej jeden lub drugi wariant. jednak najczęściej wymieszany po połowie
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce: 1+3+1
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? - praworęczny
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni: 19cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego? - ciut ponad 1,5cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: raczej nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: raczej tak, nie powinno być problemu z nowym przyzwyczajeniem się
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: problemy z wychwyceniem wciśnięcia kółka myszki, dość głośne działanie rolki, brud na gumie :D
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): mile widziane podświetlenie

Jak wspomniałem, patrzyłem na coś pokroju DM1 pro, jako że - podobno - dobrze się właśnie sprawdza przy takim chwycie. Odstraszają za to problemy z przyciskami, i mimo zalet myszki nie chciałbym jej kupować "w nadziei, że reklamacja nie będzie potrzebna".
Patrzyłem również ma Mionix 7000 - wygląda fajnie, wystarczająco guzików i podświetlenie. W tym przypadku rozpatruję wzięcie wersji używanej/ po testach (jako że złapie się w zadanym przedziale cenowym) - nie powinno być tutaj większych problemów względem nowej myszki?
Jedyna obawa: w obecnej myszce mam tendencję do przekładania palca środkowego za kółko myszki (przesuwa się do przedniej krawędzi myszki, lekko opiera na rolce). W Mionix'ie wygląda na to, że nie ma tyle miejsca ile w obecnym Reconie. Jak to tutaj może się zachowywać? Wg. zdjęć nie ma również dużej przerwy przerwy między klawiszami, ale i wypełniacza między nimi również, w porównaniu do obecnej (w poprzednich myszkach taka przerwa bywała niewygodna).. Z tego co patrzyłem, w sklepach pokroju RTV ta myszka nie występuje, a zatem i nie można jej przymierzyć na ladzie..

Co sądzicie? Są jakieś inne ciekawe/lepsze myszki?
Odpowiedz
#2
Jeśli szukasz używanych to tak: sam sprzedaje zowie ec2-a/ od zowie to jeszcze fk1 fk2 może być mała i Za12 , Dm1 pro jak najbardziej i w sumie to jeszcze avior ale możemy być z na płaski , sam mam taki sam chwyt i dłoń ciut mniejsza i miałem zowie fk1/2 wc2-a oraz sensei czyli poprzednik Dm1 pro i zastanawiam się obecnie nad zowie Za12 / fk2 oraz Dm1 pro / pro S

W sumie to możesz się zdecydować na Dm1 pro zawsze masz 14 dni na zwrot bez podania przyczyny :) sam chyba się na nią zdecyduje albo dopłaci do pro S a jelsi nie spasuje to zostaje zowie ;D a gdybys chciał ec2-a to chętnie sprzedam / taka reklama :D
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#3
Dzięki za te przykłady. Poczytam o nich w wolnej chwili i przemyślę ;)

Są jeszcze jakieś inne ciekawe myszki do wyboru? Co sadzicie o tym Mionix'ie? Bo nie powiem, podoba się :)
Odpowiedz
#4
Mionix mógłby Ci pasować, twój chwyt jest taki ,,łagodny" i równo rozkłada się po myszce? Jak tak to Mionix może być ;)
Odpowiedz
#5
Jak to rozumieć, "łagodny"? Chodzi o symetryczne ułożenie dłoni (jako brak profilowania myszki) czy jakieś 'przechylanie' na boki? Ciężko mi to zrozumieć ;)
Ostatecznie jednak, prawdopodobnie byłaby to kwestia drobnego dostosowania chwytu do danej myszki, raczej nie powinno być tutaj problemów.

Jeśli to jeszcze jakoś pomoże - swego czasu miałem A4-tech R8, i jej kształt wspominam bardzo dobrze. I przy przejściu z niej na obecnego Recona też troszkę musiałem dostosować ułożenie dłoni :)
Odpowiedz
#6
tzn trzymasz generalnie palmem ale z lekko ugietymi palcami
Odpowiedz
#7
Hmm, no to zobaczymy, może jeszcze dla pewności uda się gdzieś zbadać przed zakupem.

W każdym razie - dzięki za inne propozycje i pomoc :)
Odpowiedz
#8
spoko, przymiarka najskuteczniejsza w kwestii zbadania wygody, jak mozesz to przymierz sobie zebys pozniej nie odsyłał ;D
Odpowiedz
#9
Zrobię odkop, bo dalej patrzę na myszki i myślę co wybrać :D

Preferencje w zasadzie się nie zmieniły, ale patrzę jeszcze na Logitechy, coś pokroju G403/502/402, może nawet G203/G Pro.
Czytam ich testy, opinie i się zastanawiam, czy teoretycznie któraś z nich może mi pasować?
Są sporo droższe niż zakładałem wcześniej, ale i częściej mają przeceny nawet do tych ok. 200zł, więc powiedzmy że do takiej kwoty mogę jeszcze to przemyśleć.

Jest tutaj coś wartego uwagi?
Odpowiedz
#10
Heh to będzie idiotyczny przykład no i A3090, ale szczerze mówiąc mam troszkę większe dłonie niż ty i myszka, która najlepiej mi leżała przy palmo - clawie to Roccat Savu. Jak będziesz zdesperowany - możesz spróbować. Nie żartuję.
DM1 Pro najlepiej się nie sprawdzało przy tym chwycie, zapomniałem dopisać. Rival nie jest do takiego połączenia najgorszy, jak mówiłem przy palmo clawie z 3310 to Avior 7000 jest dość wygodny (jak mówili bardziej doświadczeni koledzy z forum).
PS ja mam tak na Savu, że palce fajnie spoczywają, bo mają takie kształtne zakończenia, zobacz reckę. Czasem mam coś jak Ty, tylko ja mam 21 cm i palce biorę na miejsce wychodzenia kabla ;p ale rzadko.
Moim zdaniem albo Avior, albo Rival (tutaj musi być przewaga palma) lub Savu - naprawdę ciekawie ręka leży, dodatkowo jak lubisz delikatny "garb" myszki i ogółem średni rozmiar to może być to. Jedyny zgrzycik to czasami sensor - ale ja gram na nizszej czulosci i szczerze rzadko zdarza się, żeby niepoprawnie działał.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.