• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mechanik dla znajomego
#1
Znajomy poprosił mnie o porady w kwestii klawiatury, lecz moja pomoc nie wystarczyła mu do wyboru konkretnego modelu.

Dobór klawiatury
  • twój budżet: 700 (może być więcej jeśli warto)
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)? Mechanik
    • jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam: MX Red / Black / Brown
    1. czy masz masywne dłonie czy nie? Średnio
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze? Nie
    3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? Tak
  • czy chcesz podświetlenie? RGB
  • czy chcesz makra? nie
  • czy chcesz dodatkowe klawisze? nie
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? nie lub małą
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? Tak
  • twoje uwagi (wygląd, firma): Bardzo podoba mu się Razer Blackwidow X, lecz wytłumaczyłem mu kwestię z przełącznikami, pokazując mu jak klikają Blue i zrozumiał, żeby jej nie brać. Bardzo chce mieć takie wysunięte klawisze jak w BW X.
    Nie jest również zdecydowany co do przełączników, bo gra w Smite/LoL (bardziej Smite). Wiedząc jak klikają blacki (bo patrzał u mnie) nie wie, czy redy nie będą za lekkie, oraz klikając blue, nie wie, czy w brownach ten przeskok nie będzie taki denerwujący.
Odpowiedz
#2
Tesoro Excalibur Spectrum na Kailh Brown by mu pasowała.
Odpowiedz
#3
Zapomniałem o jednym, musi być raczej dostępna w sklepach typu media markt, bo nie chce zamawiać.
I raczej chce coś bardziej sprawdzonego tj. MXy, bo nigdy nie klikał kailhów i raczej im nie ufa. Warto dodać, że ciężko mu było stwierdzić, czy gra mu się lepiej na Blue, czy na Black. Blue podobały mu się ogólnie, ale przeszkadzało mu to, że ciężko się tapuje, a na black tapuje się genialnie. Raczej nie chce żadnych z tych, ale nie może stwierdzić, czy kupić coś na red, czy na brown, ale chyba raczej red.
Odpowiedz
#4
Akurat Kailh Brown są bardzo dobre do gier. Do pisania są także przyjemne.
Redy mogą być dla niego za lekkie.
Odpowiedz
#5
Kailh brown są bardziej liniowe niż mx brown, a chcę albo totalnie liniowe, albo z charakterystycznym przeskokiem, tym bardziej, że Blue były OK. Przymierza się bardziej do redów, tylko nie ma chyba klawiatury na redach, z rgb i tkl.
Odpowiedz
#6
Mogą mu pasować, bo mają cechy Blue poniekąd (tactile bump), choć łagodniejszy niż w MX jak słusznie powiedziałeś. Są cięższe od redów (stąd lepiej wyczuwalne), ale lżejsze od Blacków i generalnie mają taką ,,twardość". Więc mogą mu się spodobać.
Odpowiedz
#7
Złożyło się, że jego znajomy ma tesoro lubera spectrum na kailhah brown, poklikał i stwierdzi tak jak wcześniej, albo mocniej wyczuwalny "guzek", albo jego brak i raczej woli jego brak, więc chyba coś na redach. Musi być tkl, to podświetlenie najlepiej RGB, a jak się nic nie znajdzie, to coś z czerwonym/zielonym/niebieskim podświetleniem
Odpowiedz
#8
To niech bedzie z czerwonym, Ozone Strike Battle na redach, przekona go :)
Odpowiedz
#9
A co z tą? http://m.ceneo.pl/32651026

@edit fck, nie jest tkl. Czyli nic nie się nie znajdzie spełniającego w 100% wymagania, cóż, z czegoś będzie musiał zrezygnować :p
Odpowiedz
#10
A co z tym? https://www.morele.net/klawiatura-corsai...-na-863852
Czy to przypadkiem nie spełnia wszystkich wymagań?
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.