• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura mechaniczna do 300zł.
#1
  • twój budżet: 300 zł +/-
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)?
    • jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników - jeżeli nie wiesz, to napisz nam: Obecnie mam Tracer Mecano. Ostatnio byłem u znajomego co ma cherry mx red i niestety nie pisało ani nie grało mi się fajnie. Za lekkie. Już bardziej na hybrydowych mi się lepiej pisało.
    1. w jakie gry grasz?: osu!, R6 Siege, Overwatch, LoL.
    2. czy masz masywne dłonie czy nie? Nie.
    3. czy dużo piszesz na klawiaturze? Można tak powiedzieć.
    4. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? Ogólnie tak, komputer służy do grania.
  • czy chcesz podświetlenie? Nie ale chciałbym.
  • czy chcesz makra? Nie.
  • czy chcesz dodatkowe klawisze? Nie.
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? Nie.
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? Nie.
  • twoje uwagi: Myślałem trochę nad przełącznikami blue. 8 lat spędziłem na membranach i po wrażeniach na przełącznikach red nie wyczuwałem dokładnie kiedy jest ten koniec kliku. Blue mają to, słychać ten "klik". Brown nie wiem czy nie są za lekkie. Przemawiają jeszcze Blacki ale nie wiem jak to z nimi jest.
Odpowiedz
#2
czy chcesz podświetlenie? Nie ale chciałbym. miszcz ;D
Blacki to takie cięższe redy, czyli tez ,,nie czujesz kliku", są liniowe i na takich gra się lepiej bo nie rozpraszają. Na Blue pisze się świetnie, ale granie jest gorsze niz na reszcie bo rozprasza klik i głośny dźwięk. Browny są spoko, najlatwiej z membran przesiąść się na Kailh Brown, one są bardziej liniowe (czyli bardziej jak redy) niż wersja Cherry, ale wciaz mają wyczuwalne ,,haczenie" i nie należą do lekkich przełączników. Cherry lepsze do pisania, a Kailh do gier, co nie zmienia faktu, ze pisze sie na nich tez dobrze.
Za 279 masz Sharkoona na Kailh Brown, za 300 zł masz Tesoro Durandal na Cherry. Blue tylko jak naprawde lubisz te przełączniki i jak masz zamknięte sluchawki bo w grach nie robią takiego wrażenia, a wręcz przeszkadzają.
PS. Kailh Blue vs Cherry MX Blue roznia sie tym, że cherry są ciut lepsze do pisania, a Kailh nieco lepsze w grach. Czyli np. proporcje pisanie/gry 60/40 to wziąłbym Kailh, a np. 80/20 gry to Cherry. Ogółem switche Kailh chodzą bardziej liniowo, mniej wyczuwa się to zapadkę.
W twoim przypadku i tak stawiam na Kailh Brown. Jak Mecano Ci sie podoba to bedziesz zadowolony, jest podobnie, oczywiscie mech. lepszy ;D I jeszcze 1 rzecz - musisz sie przyzwyczaic, ja z Mecano przesiadlem sie na redy i na poczatku bylo trudno, teraz siedze na Ajazz AK33 (przelaczniki podobne do redów) i nauczylem sie na nich pisac dotykowo i sprawia mi to przyjemnosc w sumie xd To Ci rozprawkę walnąłem ;D Weź Sharkoona, tani i ma podświetlenie, NKRO niby jest więc git
Odpowiedz
#3
"czy chcesz podświetlenie? Nie ale chciałbym" - właśnie z tym tekstem też się uśmiechnęłam :D I dla pewności kilka razy przeczytałam :D To niech będzie z podświetleniem, z możliwością wyłączenia :D
Odpowiedz
#4
Ten sharkoon podoba mi się. Szkoda, że stała podkładka ale to sie da przeboleć. Dziękuje za dobrą radę, zamawiam sharkoona :).
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.