• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DPI myszki, szybkość wskaźnika i sensitivity
#1
Posiadam myszkę Roccat Kone Pure Black Edition. Mam pytanie dotyczące ustawień, bo tak mnie to od dłuższego czasu zastanawia. DPI ustawiłam sobie na 900 - 1000 dpi. We właściwości myszy w ustawieniach szybkość wskaźnika mam 9/11. I tu pytanie: Czy jest różnica jak zwiększę szybkość wskaźnika, a zmniejszę DPI, a kiedy zmniejszę szybkość wskaźnika, a zwiększę DPI? Ta szybkość wskaźnika po prostu tylko przyspiesza myszkę, ale nie ma to jakiegoś wpływu negatywnego jak to ustawię? Bawiłam się ustawieniami sporo czasu i chciałabym wiedzieć jak jest lepiej ustawić. I jeszcze co to znaczy "Sensitivity Options" w programie Roccata. Mam na 0, a w windowsie przecież jest inaczej, czy to ma jakiś związek? A "Horizontal Tilt Speed"? Zakładki "advanced control" nie ruszam, bo nie chcę namieszać.

[Obrazek: Screenshot_2017_01_04_21_23_52.jpg]
[Obrazek: Screenshot_2017_01_04_21_24_14.jpg]
Odpowiedz
#2
szybkość wskaźnika to to samo jak w windowsie. Ja mam 6/11.
DPI ustaw takie jak grałaś, albo wartości typu 800, 500, 400, takie jak gra większość, bo łatwo się przyzwyczaić. Niezależnie od DPI wchodzisz na strone mouse calculator i obliczasz sobie czułość w grze.
Tak samo nie dodawaj ani nie zmniejszaj dodatkowych czułości, czyli np. szybkość osi x względem y.
Co do zmiany, DPI w górę, a wskaźnik w dół to trzeba by zobaczyć ile 1/11 odpowiada DPI, ale jak mówiłem lepiej nie kombinować ;D Wydaje mi się, że DPI ma większą czułość. Zresztą jak chcesz to mozesz się bawić, tylko nie zmieniaj rzeczy typu dodawanie czułości, zmienianie sens. x i y itp.
Odpowiedz
#3
(01-05-2017, 07:26 AM)Czyszczu napisał(a): szybkość wskaźnika to to samo jak w windowsie. Ja mam 6/11.
DPI ustaw takie jak grałaś, albo wartości typu 800, 500, 400, takie jak gra większość, bo łatwo się przyzwyczaić. Niezależnie od DPI wchodzisz na strone mouse calculator i obliczasz sobie czułość w grze.
Tak samo nie dodawaj ani nie zmniejszaj dodatkowych czułości, czyli np. szybkość osi x względem y.
Co do zmiany, DPI w górę, a wskaźnik w dół to trzeba by zobaczyć ile 1/11 odpowiada DPI, ale jak mówiłem lepiej nie kombinować ;D Wydaje mi się, że DPI ma większą czułość. Zresztą jak chcesz to mozesz się bawić, tylko nie zmieniaj rzeczy typu dodawanie czułości, zmienianie sens. x i y itp.

aha, ok, tylko jak ustawię DPI 400 czy 500 to nie da się nic robić, tak wolno wskaźnik chodzi, więc minimum od 800-1000 DPI działa najlepiej.
Odpowiedz
#4
To ustaw 6/11 w Windowsie, popraw w sterach Roccata też na 6/11 i weź 800 DPI. Ślizgacze ma dobrze wyprofilowane to kursor powinien śmigać ;D
Odpowiedz
#5
(01-05-2017, 03:45 PM)Czyszczu napisał(a): To ustaw 6/11 w Windowsie, popraw w sterach Roccata też na 6/11 i weź 800 DPI. Ślizgacze ma dobrze wyprofilowane to kursor powinien śmigać ;D

No właśnie nie wiem czy to jest różnica jak po prostu w sterach dam wysoko, a DPI 1000, przecież 1000 to nie jest dużo, w porównaniu z tym, ile producenci oferują DPI w myszkach.
Odpowiedz
#6
Te 12 tyś. DPI to nie wiem po co, chwyt marketingowy czy co ;D Ustaw jak Ci wygodnie, tylko nie mieszaj w niektorych ustawieniach roccata
Odpowiedz
#7
(01-05-2017, 10:54 PM)Czyszczu napisał(a): Te 12 tyś. DPI to nie wiem po co, chwyt marketingowy czy co ;D Ustaw jak Ci wygodnie, tylko nie mieszaj w niektorych ustawieniach roccata

ok ustawiłam jak mi wygodnie, dzięki za pomoc :) swoją drogą wiesz może jak zrobić by otrzymywać powiadomienia na mail o nowych wpisach na forum?
Odpowiedz
#8
tego to nie wiem, ja robię tak, że klikam na profil (prawy gorny rog) i z rozwiniętej listy wybieram view new posts
Odpowiedz
#9
(01-06-2017, 12:38 PM)Czyszczu napisał(a): tego to nie wiem, ja robię tak, że klikam na profil (prawy gorny rog) i z rozwiniętej listy wybieram view new posts

ooo to bardzo pomocne, bo chcąc zajrzeć czy są nowe posty, to ja ciągle otwierałam pełno zakładek i sprawdzałam po kolei czy coś napisane :D
Odpowiedz
#10
Odznacz w opcjach myszki w windows "Zwiększ precyzję wskaźnika". Czyli wyłącz akcelerację.
Ustaw 6/11 prędkość myszki w windows.

Na koniec ustaw DPI na myszce tak, zeby było wygodnie:) Najlepiej 800dpi.

Czyli najlepiej używać myszki możliwie surowo. Bez żadnych polepszaczy, akceleracji itp, ani w pionie ani w poziomie (Horizontal i Vertical opcje). Zwiększenie precyzji wskaźnika to to samo co akceleracja. Jest to raczenj niepożądane zjawisko. Podczas szybkiego ruchu myszką, zwiększa chwilowo czułość. Przez to, w trakcie szybkiego przesuniecia myszka, wystarczy kilka cm na podkladce aby przelecieć wskaźnikiem cala przekątną ekranu. A jak będziesz w drugą stronę się cofać powoli, to to może skończyc się podkladka zanim dojdziesz do punktu wyjścia.

Jeśli będziesz chciała czuć myszkę to manipuluj tylko DPI. Jeśli uda Ci się przyzwyczaić do 800dpi, to będzie Ci się "dobrze" używało każdej myszki, w każdym miejscu. Jak domu uprzesz się na 1000dpi albo wiecej, to możliwe, że w pracy nie będziesz mogla się przyzwyczaić bo tam dostaniesz prawdopodobnie myszkę na 800dpi (lub starsza na 400dpi). Może jak się dobrze trafi to jakiś laser z bardziej skokową regulacją w stylu 400/800/1200/1600dpi. Czyli jak już coś koniecznie musisz zwiększyć to wybierz między 800 a 1200dpi.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.