• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dysk Ssd problem
#1
UWitam . Kupiłem dysk Ssd Adata 128 GB . Chciałem zrobić czysta instalacje windowsa 10 na nim ale niestety podczas instalacji windowsa instalator nie wykrywa mi dysku widzi tylko hdd. Przed formatem PC sprawdzałem czy wykrywa mi dysk w menadzerze i wykrywać go wykrywa jako nieznane urządzeniem . Poradzi ktos ? Z góry dziękuje !
Odpowiedz
#2
zmień kabelek SATA, utwórz partcje, jak nie pomoże oddaj na gwarancje.

Na 99% nie powinno wykrywać sprzętu jako nieznany.
Odpowiedz
#3
Jeśli wadliwy dysk to można zwrócić, ponoć 240GB GOODRAM Iridium Pro to dobre dyski ssd, ja mam Kingston 120GB i sobie chwalę za szybkość, ale na przyszłość myślę o 240GB.
Odpowiedz
#4
Na dziś dzień Crucial MX300 275GB za 350zl okolo można JESZCZE kupić. Czyli w cenie Iridium pro 240GB. Prawdopodobnie Cruciale jak skończą się za 350zl to będa z 50zl droższe:)

Co do Kingstona 120GB jak masz wersję V300 to akurat jest to NAJWOLNIEJSZY SSD:P Chyba że masz wersję przed liftową:D Ja mam Cruciala V300 275GB i Kingstona V300 120GB po liftingu

http://www.dobreprogramy.pl/Polujesz-na-...52754.html

Swojego kingstona kupilem akurat zaraz po liftingu:P Jak nie wiedziałem, ze był zrobiony :D Zmieniłem płytę główna z SATA 2 na SATA 3. Zmieniłem z 5 kabelkow SSD. Zmieniłem całą platformę z chipset Z97 z SATA3 i ciągle nie mogłem nawet przekroczyć 200MB transferu. W między czasie manipulowałem trybami AHCI/IDE/RAID. Załamany poszedłem w końcu zapytać wujka google co się dzieje i juz wiem, zostałem oszukany przez Kingstona.

Od tamtej pory wiem jedno. Wszystko tylko nie Kingstone. Moja ulubiona firma stała się znienawidzoną, po jednym ich cwaniackim oszustwie. Wypuścili nowy duzo gorszy dysk, pod tą samą nazwą co stary całkiem przyzwoity. Ja tylko straciłem przez nich Czas, Pieniądze i Nerwy bo ciągle myślałem, że kupiłem coś, po czym zostawili tylko nazwę i pudełko.
Odpowiedz
#5
A nie wiem jaką mam wersję, ale chwalę sobie ten dysk, zresztą różnica w uruchamianiu systemu i programów teraz a przed zmianą na ssd to niebo a ziemia :) O widzisz, nie wiedziałam o czymś takim, że jakieś 2 wersje wypuścili, nie zwracałam na to uwagi. Z czasem może pomyślę o trochę większym, bo się ciasno robi :)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.