• 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tylko i wyłącznie CS:GO / 600zł
#1
  • jakie obecnie używasz?
    CAL! <-- słuchawki po recablingu (kabel Canare Starquad l-4e5c i jack Amphenol KS3PB-AU)
  • czy używasz karty muzycznej/dac/amp ?
    Jeśli poprawią odczucia w grze, to z chęcią dokupię. Budżet wspólny z słuchawkami.
  • słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ?
    Słuchawki 100% CS:GO
  • jakiej muzyki głównie słuchasz?
    Nieistotne
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet?
    600 zł
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort?
    Dźwięk
  • jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)?
    Dom
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ?
    Większą
  • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)?
    Być może
  • dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów)
    Jeśli wybierałbym się na lany, to najwcześniej za parę miesięcy, a wtedy posiadałbym oddzielny budżet na takie słuchawki. Moja płyta główna to GA-990FXA-UD3, ze zintegrowanym układem audio Realtek ALC889 - mi to nic nie mówi, ale niektórym pewnie pomoże mi doradzić.

PS
Słuchawki nie muszą mieć mikrofonu, zależy mi tylko i wyłącznie na dźwięku w CS: GO
Odpowiedz
#2
Tak się zastanawiam czy nie lepiej by było dla Ciebie kupić kartę creative sb Z w pierwszej kolejności i jak stwierdzisz, że cale Ci nie wystarczają, to do tego na początek otwarte słuchawki superlux hd668b. Ewentualnie zainwestuj już w górną półkę kart czyli xonara essence stx (ok 650-700zł) wtedy będziesz już miał układ na przyszłość. CAL są akurat dobre do grania, także jak coś Ci w nich nie pasuje to może to być wina twojej integry. Tak to zawsze masz za 120zł superluxxy hd668b do dokupienia ;)
Odpowiedz
#3
Spodobały się mi te Mionix'y co są zrecenzowane na test-gear.pl (i w grach miały chyba nawet niezłe oceny), lecz niestety w Polsce ich chyba nie dostanę. Czy któraś para słuchawek: Hyper X Cloud II, Logitech G230, Logitech G430, Marshall Major, Superlux HD681 - jest godna uwagi jeśli chodzi o moje preferencje podane w tym temacie ? Chodzi o to, że całkiem możliwe, że którąś z tych par będę miał w niezłej cenie. Co do karty, jak duża różnica jest między Creative Soundblaster Z, a Xonare Essence STX ? Ten Xonar trochę wylatuje poza budżet, a i od razu kasuje budżet na słuchawki.
Odpowiedz
#4
w grach nie będzie tak dużej różnicy (w sumie nawet niektórzy wolą Z), ale przy dobrych słuchawkach i dobrych nagraniach muzycznych każdy z nas woli jednak essenca, taki bardziej muzykalny jest po prostu. Im bardziej masz wrażliwy słuch tym lepszy okaże się xonar
Te Mionixy do grania są fajne, w sumie do czegoś innego już nie tak bardzo. Z tych co podałeś to czysto pod CSa nie wziąłbym nic, gdyż taniej masz hd668b, które się lepiej tam sprawdzą, jak Ci już to hya pisał
Odpowiedz
#5
To wybór chyba padnie na Creative Soundblaster Z, czym się różni wersja OEM od tej zwykłej? Co do słuchawek to jak przeglądałem forum widziałem dużo wypowiedzi na temat HD668B, że to ta wersja z basami, która de facto do grania się nie powinna nadawać, bo może zagłuszać niektóre dźwięki. Powie mi ktoś coś więcej na ten temat ? Mam rozumieć, że aktualnie w przedziale cenowym do 300 zł nic nie podchodzi poziomem do HD668B ?
Odpowiedz
#6
OEM jest lekko okrojona (nie ma np. tej płytki czerwonej, tylko jakby samo PCB jest), weź wersję normalną.

HD668b nie mają właśnie basów - http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...ux-hd668b/ tu masz recenzję, po prostu do 300zł i w 100% pod gry nie ma sensu nic innego kupować.
Odpowiedz
#7
Karta kupiona. Mam jeszcze parę pytań apropo słuchawek. Spędzam dużo czasu w słuchawkach. Czy oryginalne pady są, aż tak złe? Czy recabling 668B jest opłacalny? (jeśli tak to czy gdzieś sprzedają słuchawki z recablingiem w cenie). Czy ktoś miał styczność z produktami firmy Takstar? Słyszałem, że są podobno tak dobre jak Superlux'y które jak widać cenowo biją wszystko do pewnego przedziału na głowę.
Odpowiedz
#8
Od tych stockowych padów pocą się lekko uszy, ale na ebeyu można dokupić sobie welurowe tanio. Lepszy kabel kosztuje ok. 30zł np. prolink futura i podmieniasz ten co jest w komplecie.
Takstary są b.dobre ale imo bardziej do muzyki, a przynajmniej te modele co znam. 668b mają świetną scenę, mało basu, dobrze kreują przestrzeń także za 120zł w połączeniu z np. Z'tką masz wszystko co potrzebujesz do CS'a :).
Odpowiedz
#9
Warto ustawić jakoś konkretnie tego Soundblaster'a Z ? Uruchomić któreś konkretne opcje w Panelu sterowania SoundBlaster Z ?
Odpowiedz
#10
ustaw według uznania, gdyż nawet to, że niektórzy wolą grać na sbx surround a inni nie, jest dosyć indywidualną kwestią. Osobiście wolę bez, gdyż ta opcja surround może i daje troszkę lepsze poczucie przestrzeni, ale zamiast po bokach słyszysz rzeczy lekko po skosie z przodu, więc musiałbyś się do tego przyzwyczaić. Wiele osób po prostu używa tylko opcji przenikania basu, przez co uwydatnisz średnie tony, czyli kroi w CSie
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.