• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura do 100 zł
#1
Witam. Szukam nowej klawiatury i do pracy i do gier. Mam obecnie bardzo wygodną A4Tech Slim Moon, ale ma już sporo lat i się sporo zużyła i ślizga się po biurku. Potrzebuję przede wszystkim wygodnej, by się na niej dobrze pisało, klawisze najlepiej niższe, sama klawiatura by nie była wysoka, koniecznie dobrze wyprofilowana na nadgarstki, czyli taka podkładka na nadgarstki, by mieć gdzie ręce oprzeć, nie lubię jak zwisają i nie ma gdzie położyć. Najlepiej bez zbędnych bajerów. Wygodą zbliżona do tej co mam obecnie.
  • twój budżet: 100 zł
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)? Zapewne membranowa, bo w tej cenie mechanika chyba nie dostanę, a jeśli mechanik to jakiś tańszy i wygodny.
    • jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam:

    1. czy masz masywne dłonie czy nie? Nie wiem, jestem dziewczyną, to raczej delikatne :D
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze? Dużo
    3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? Do pracy i do gier
  • czy chcesz podświetlenie? Nie koniecznie
  • czy chcesz makra? Nie koniecznie
  • czy chcesz dodatkowe klawisze? Nie koniecznie
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? Koniecznie, ręka nie może zwisać, musi się wygodnie opierać, zwłaszcza kciuk.
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? Nie, musi być standardowy numpad
  • twoje uwagi (wygląd, firma): Musi być wygodna, takie klawiatury wygodne to A4Tech, ale testowałam ich nowe produkty i to nie jest to czego szukam, przede wszystkim mają brak podpórki pod ręce.
Odpowiedz
#2
To była nożycowa klawiatura?

Obecnie ciężko znaleźć w tej cenie dobrą nożycową, to co ja mogę polecić to Gigabyte Force K7, ale niestety cena to 169 zł nowa. Widziałem aukcję na allegro używki, trochę brudna i bez jednej strzałki ale może za 30 zł da radę wylicytować ;D

Dawne A4techy pod kątem jakości były znacznie lepsze od tego co teraz produkują.
Odpowiedz
#3
Przyzwoita jest Natec Medusa, za 80 zł z podświetleniem. Nie ma tragedii, ale gorsza niż K7
Odpowiedz
#4
(12-26-2016, 10:31 PM)Hya napisał(a): To była nożycowa klawiatura?

Ta zwyczajna, nie mechaniczna :) Może z 30-40 zł kosztowała, jest bardzo wygodna i ma dość płaskie klawisze. Teraz ciężko o takie klawiatury.
Ładnie wygląda ta Gigabyte Force K7, solidnie, dość płaskie klawisze, nie wiem jak z wygodą, trochę kosztuje, ale poczytam o niej, dzięki.
Odpowiedz
#5
(12-27-2016, 10:19 AM)Czyszczu napisał(a): Przyzwoita jest Natec Medusa, za 80 zł z podświetleniem. Nie ma tragedii, ale gorsza niż K7

Też wygląda całkiem fajnie i solidnie, obawiam się jak z wygodą, bo bez podkładki na nadgarstki to mam podobną i nie mam gdzie kciuka położyć i czuję dyskomfort. Ale zapiszę sobie do zakładek, dzięki.

Pytanie, czym się różni Natec Medusa 1 od wersji 2?
Odpowiedz
#6
Nie wiem. Była pierwsza wersja medusy? Są dwie wersje jedna bez podswietlenia druga z. Teraz sprzedają tylko 2.
Odpowiedz
#7
(01-01-2017, 10:07 PM)Czyszczu napisał(a): Nie wiem. Była pierwsza wersja medusy? Są dwie wersje jedna bez podswietlenia druga z. Teraz sprzedają tylko 2.

aha, ja wczoraj zamówiłam bez podświetlenia, bo nie potrzebuję tego bajeru, no i tańsza jest, więc jak mi nie przypasi to będzie mniejszy żal :)
Odpowiedz
#8
zawsze można zwrócić do 14 dni, więc żalu by nie było ;D
Odpowiedz
#9
(01-02-2017, 07:44 PM)Hya napisał(a): zawsze można zwrócić do 14 dni, więc żalu by nie było ;D

no tak :)

Edit: Mam już tą klawiaturę. Z początku wygląda na solidną, ma dobre klawisze, łatwo się na niej pisze. Ale się wygina w dół na środku podczas pisania, brakuje jakiegoś podparcia na środek, no i brak podpórki na kciuk, gdyby była wygięta w dół, to by mogła być wygodna, a tak czuję dyskomfort. No trudno, może kiedyś w sklepie na mieście popatrzę, bo tak bez dotykania to ciężko trafić.
Odpowiedz
#10
dziwne, u kolegi który ma to się nie wygina (a ręce mam spore - 21cm, siły też dużo). No ale to plastik ;) Do 50 zł raczej nic lepszego z nozyc nie ma.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.