• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zowie - Ktora wybrac?
#1
Witam,

Podjalem decyzje o zakupie myszki Zowie. Problemem dla mnie jest wybor rozmiaru myszki i jej konkretnego wariantu.
  • jaką obecnie myszkę używasz: Microsoft Intellimouse 3.0
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 400
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): CS:GO 2.0 (srednia)
  • czułość w Windows: 6/11
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): Nie posiadam dodatkowych sterownikow
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): Nie sprawdzalem :/
  • w co grasz (podaj tytuły gier): CS:GO, Overwatch
  • jaką masz obecnie podkładkę: QCK (standardowa) a bedzie Zowie G-SR
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 4
  • twój budżet: 250-300
  • jaki chwyt stosujesz: Najbardziej zblizony jest claw (6 punktowy ze wzgledu na to ze IE 3.0 jest dosyc dluga)
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+3+1
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni: 19 cm
  • jaka jest grubość twojego palca: Nie mierzylem
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Niekoniecznie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Czasem podczas gry postac sama potrafi mi podskoczyc (skok na rolce) mimo ze nia nie ruszam
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?: Tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): Nie mam zadnych uwag poza tym ze uparlem sie na model Zowie

Jak to jest z tymi myszkami Zowie, a Zowie by BenQ? Wyczytalem tutaj na forum, ze chodzilo o problem z przelacznikami. Czy w obecnych partiach problem jest juz rozwiazany? Dziekuje z gory za pomoc
Odpowiedz
#2
wez najbardziej zblizona do ie 3.0 czyli EC1-A

juz wszystko ok z tymi by benq
Odpowiedz
#3
Naprawdę długo się już zastanawiam i byłem już praktycznie zdecydowanyna FK1/2 kiedy mi wpadł pomysł na EC że względu na wyprofilowanie jak mój IE 3.0. Zastanawiam się teraz więc nad rozmiarem. Bo teoretycznie na zagranicznej stronie znalazłem info, że EC-2 jest mniej więcej do dłoni 19,5 a powyżej tego zaleca się EC-1. I teraz dylemat czy brać 1 czy 2
Odpowiedz
#4
EC1-A jest mniejsza od I.E 3.0, więc jeżeli ją trzymałeś wygodnie to EC1 też będziesz.
Odpowiedz
#5
Zdecydowalem sie na zakup EC1-A. Uzywam jej od okolo 2 tygodni. Na poczatku ciezko sie bylo przestawic z racji wyzej osadzonych przyciskow bocznych. Z pewnoscia duzym plusem jest duzo fajniejsza rolka. Skok jest bardziej wyczuwalny. W polaczeniu z Zowie G-SR cudo :) Z kazda godzina spedzona przy komputerze utwierdzam sie ze to swietny produkt i polecam kazdemu :)
Odpowiedz
#6
O, użytkownik IME 3.0. Co do tego scrolla to jest ponoć przypadłość wszystkich IntelliMouseów czy WheelMouse. Ludzie na zagranicznych forach często radzili rozebrać mysz i wsadzić po scrolla kawałek papieru :p
A że tak zapytam... overclockowałeś tę mysz do 500/1000 hz? Czy grałeś na podstawowych ustawieniach? Naczytalem sie trochę na temat tego, jakoby overlock mógł uszkodzić płytę główną lub gniazdo usb.
Odpowiedz
#7
Nie bawilem sie w nic takiego. Pamietam tylko, ze kupilem ta myszke kilkanascie lat temu i sluzyla mi praktycznie bez problemu przez te wszystkie lata wiec bylem z niej bardzo zadowolony :) Nadal jest w pelni sprawna tylko sie juz troche laker wytarl od dloni.
Odpowiedz
#8
A nie wyrzuciłeś jej jeszcze? Jeśli nie to miałbym prośbę abyś spróbował jeszcze na niej zagrać. Twoja ręka przyzwyczaiła się już najpewniej do wysokiego Hz na myszce Zowie, więc mógłbyś ocenić czy 125 Hz na IME jest bardzo mocno odczuwalne :333 Byłbym bardzo wdzięczny :)
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz
#9
Po prostu w teorii im więcej Hz tym większa responsywność i szybkość, a w praktyce bez większej róznicy.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.