• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Roccat Taito 2017
#1
Jako że Zowie G-SR swoje po kilku myciach i machaniu jak wariat na low sensie chyba powoli się "kończy", to też postanowiłem kupić podkładkę Roccat Taito 2017, która akurat była w promocji w Black Friday.

Może ktoś coś o niej napisać? (Tak, czytałem reckę na test-gear :) ) Bardziej mi chodzi o porównanie z G-SR-ką. Coraz częściej miałem problemy na G-SR-ce z "przyklejaniem" myszy z punktu 0, małe ruchy były ciężkie w wykonaniu, nieprecyzyjne (np. w FPSach na dalekie dystanse), a sensa niżej już nie chciałem dawać, bo bym nie zrobił 180* obrotu na całej podkładce. Na Taito powinno być z tym lepiej, prawda? Boję się trochę przecelowywania na Taito, choć wg recki jest to wolna podkładka. Pamiętam Zowie G-TF - istny koszmar przy drag shotach. Feedback Taito - 8; G-SR - 9.5. Czy różnica jest duża? Tym bardziej, że wersja 2017 ponoć ogólnie ma bardziej przyjemny ślizg.
Cieszy mnie, że w końcu ruch w osi X i Y jest porównywalny. No i w recce było napisane, że model 2017 jest trochę mniej śliski - mam nadzieję, że nie będzie się zachowywać podobnie do G-TF, mimo że ta druga to zupełnie inna podkładka, to jestem ostatnio wyczulony na śliskość podkładek.

Wrażenia z użytkowania podkładki napiszę, jak tylko podkładka przyjdzie (pewnie jutro) oraz po tygodniu-dwóch, jak się do niej bardziej przyzwyczaję :)

Edit: opinia z pierwszego kontaktu z podkładką poniżej.
Odpowiedz
#2
jak już kupiłeś to sam zobaczysz jak jest. Myślę, że może Ci się spodobać ^^ sam przeszedłem z gsra na tą taito i jest spoko :)
Odpowiedz
#3
Przyszła wczoraj wieczorem.

Zagrałem 2 DMy w CSie. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, zaskakujące. Nie sądziłem, że już od pierwszych strzałów będzie tak dobrze.
Swoboda ruchów, szczególnie jak się strzelało do oddalonego wroga (np. długa/z respa CT do bramy na B na Dust) - szczególnie było to widać, jak było kilku przeciwników - każdego szybko, po kolei namierzałem.
Nie zdarzyło się na szczęście przecelowywanie, myszkę udawało się zatrzymywać przy drag-shotach. Czasami przy szybkim rozglądaniu (180*, 90*) jest za szybko, ale zobaczymy po kilku tygodniach.
"Śledzenie" celu podczas ruchu, czy też wcelowywanie się w pozycję podczas biegania świetne - kursor przesuwał się gładziutko, z odpowiednią kontrolą :)
Pisaliście, że czuć gąbczastą strukturę - powiem szczerze, że nie zauważyłem tego. Może dlatego, że trzymam prawie całe przedramię na podkładce i ciężar się rozkłada, a nie mam w zwyczaju dociskać myszki.
Spód świetnie trzyma się biurka, nie zauważyłem, żeby podkładka przesunęła się po machaniu myszką jak wariat w CSie :D, co w przypadku G-SR-ki się zdarzało (co jakiś czas musiałem podkładkę poprawiać).
A jak to genialnie wygląda na biurku! Pół-świecący, czarny materiał świetnie się komponuje z gumowanym Mionix Castorem. Podkładka, mimo że faktycznie duża (wersja XXL), sprawia wrażenie jeszcze większej przestrzeni na biurku - nie ma tej granicy z lewej, gdzie kończy się podkładka a pojawia się klawiatura, czarny kolor również w tym pomaga.

Proszę, powiedz tylko, że podkładka zachowuje swoje, takie same, właściwości przez długi czas. G-SR-ka po kilku miesiącach zwalniała i nieco zmieniała swoje właściwości, co miało swoje zalety (lepsza kontrola) i wady ("przyklejanie" się myszy przy mikro-ruchach z punktu 0 czy też lewo-prawo, co skutkowało trudnościami w zabiciu np. kilku wrogów na długiej czy też jednego, który poruszał się na boki)
Cytat:Sam materiał części ślizgowej wydaje się być równie wytrzymały jak w poprzedniej wersji (mała podatność na ścieranie i zarysowania). Jest szansa, że ślizg pozostanie przez długi czas w niezmienionej formie.
W teorii jest szansa, a jak z praktyką? :) Ile już użytkujesz Taito? Coś się zmieniło przez ten czas?

Także jak na razie jestem zadowolony i mam nadzieję, że po kilku tygodniach się to nie zmieni na gorsze - czy to w wyniku ewentualnej zmiany ślizgu, czy wychwyceniu cech, które by mi przeszkadzały w grze.
Odpowiedz
#4
póki co z 2 miesiac i bez zmian jest :) imo to podobna do gsra jest jak ten jest nowy. Jak dlugo zachowa swoje wlasciwosci to smiem twierdzic, że bedzie to lepszy wybor od gsra :P
Odpowiedz
#5
Też ją mam i dla mnie w sumie największym zdziwieniem było to, że rzeczywiście się nie brudzi. Niby drobiazg, ale z poprzednimi podkładkami miałem ogromny problem w tym zakresie..
Odpowiedz
#6
Potwierdzam, jakoś nie przyciągała kurzu, co mnie dziwiło, a Roccat Kanga to nawet od sąsiadów ciągnie kurz :D żartuję, tylko u mnie zalega :D
Odpowiedz
#7
Nadaje się ona do MOBA i dla wysokich DPI czy to raczej podkładka dla low sensów? Bardzo mnie irytuje, gdy mam wrażenie, że przy małych ruchach myszka zachowuje się jakby miała ślizgacze oblepione klejem...
Odpowiedz
#8
do moba raczej coś szybszego bym brał niż taito
Odpowiedz
#9
Jakieś propozycje? Jeśli to istotne, to po podkładce będzie jeździć KP Owl Eye.
Odpowiedz
#10
raczej celowałbym w te średnio szybkie typu goliathus speed, dm pad, m12, alioth
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.