• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DM2 Comfy/Roccat Savu/CM Storm Alcor
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: A4Tech X718F
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 800-1600 (zależy od gry)
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średniowysoka
  • czułość w Windows: standardowa
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): -
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): -
  • w co grasz (podaj tytuły gier): Wiedźmin, Battlefield, CoD (sporadycznie online), RTSy, FPSy,
  • jaką masz obecnie podkładkę: SS QcK średnia
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 2
  • twój budżet: 150 zł
  • jaki chwyt stosujesz: fingertip/claw (mała dłoń)
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? praworęczny
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 16 cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? ~1,5 cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: mogę
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: kabel przegryziony przez kota:) do zmiany świecący wygląd, stosunkowo wysoka, niewygodny dostęp do klawiszy bocznych
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): matowa, bez efektów (Blazing A90 odpada), precyzja i dobre czucie, więcej niż 3 przyciski, wygoda
To z uwag ogólnych. Generalnie gram dla relaksu, kiedyś grałem online w fpsy, obecnie brak czasu, nie wiem, czy dla gracza spędzającego 2h dziennie, więcej w weekendy jest sens kupować myszkę za 150 zł. W podanej cenie znalazłem 3 modele jak w temacie, najbliżej mi do DM2 Comfy (wygląd, bebechy, minusem sztywny kabel), drugie miejsce ex aequo Roccat Savu i DM Alcor (z lekką przewagą Roccata). Nie będę programował myszki, nie jest niezbędne dodatkowe oprogramowanie.
Jeśli do grania relaksacyjnego offline polecicie coś ze stonowanym wyglądem w niższej cenie - będę wdzięczny. Być może taka półka cenowa i jakościowa jest zbędna.
Z tańszych rozważam jeszcze A4Tech Bloody v7m (ale błyszczy niestety).

Dzięki za pomoc! pozdrawiam!
Odpowiedz
#2
Roccat kone pure jest moim zdaniem znacznie lepiej wyprofilowana od savu, wersja Black Edition z sensorem pmw3310 jest akurat dostępna za 150 zł: http://www.x-kom.pl/p/246340-myszka-prze...00dpi.html
Alcor będzie raczej za duży przy takiej dłoni.
Odpowiedz
#3
ja to jako stricte pod relaks to wziąłbym DM2 Comfy
Odpowiedz
#4
Roccat Savu jest trochę wieksze od Kone Pure, kolega z dłonią 16 cm dostał orgazmu trzymając savu palmem, ale jeśli ty trzymasz fingerem to Pure jest dobrą opcją. Ja jak przymierzałem w sklepie (21 cm dłoń) to nie mogłem tego nijak złapać ;D
Odpowiedz
#5
Kone Pure wygląda bardzo fajnie, nie brałem jej wcześniej pod uwagę, jedyne co budzi moje zastrzeżenia to przyciski boczne - są dość wysoko i mocno cofnięte (bardziej niż DM2 Comfy). Czy nie będzie problemem korzystanie z nich? Czy opcja easy shift jest funkcjonalna czy to taki bajer raczej?
Odpowiedz
#6
Wydaje mi się, ze przy fingerze to nie będzie problem.
Odpowiedz
#7
słuchajcie, przymierzyłem się do Roccat Kone Pure, uciekają mi na niej palce serdeczny i mały, chwyciłem bardziej jak do palma, ale to wysokość myszki chyba wymusiła, nie chwyciłem dobrze fingertipem. Czy w tej sytuacji brac DM2 i iść w palma czy zamawiać Kone z możliwością zwrotu i potestować w domu? Jakość petarda, wygląd petarda, przyciski i scroll petarda, boczne też nie leżą tragicznie.
Odpowiedz
#8
Znajdź sklep gdzie możesz zamówić dwie i odeślij jedną.
Odpowiedz
#9
(11-10-2016, 03:00 PM)t4co napisał(a): Znajdź sklep gdzie możesz zamówić dwie i odeślij jedną.

Nie ma :P
Tu masz zdjęcie obu (kone pure w wersji military) niedaleko siebie:
http://cdn.overclock.net/1/13/139839c9_qFr54Mf.jpeg
moim zdaniem dm2 może być zwyczajnie za duża nawet pod palma przy takiej dłoni jak twoja
Odpowiedz
#10
(11-10-2016, 04:31 PM)cesarz cyberprzestrzeni napisał(a):
(11-10-2016, 03:00 PM)t4co napisał(a): Znajdź sklep gdzie możesz zamówić dwie i odeślij jedną.

Nie ma :P
Tu masz zdjęcie obu (kone pure w wersji military) niedaleko siebie:
http://cdn.overclock.net/1/13/139839c9_qFr54Mf.jpeg
moim zdaniem dm2 może być zwyczajnie za duża nawet pod palma przy takiej dłoni jak twoja

dzięki za pomoc :)

mam rozwiązanie problemu "uciekających palców". Po pracy usiadłem z jedyną działającą myszką w domu A4 Tech Opto 510D, korzystałem z niej grając, przeglądając strony i zorientowałem się, że układam palce 1+3+1, środkowy opierając na scrollu lub pod nim. Dlatego na Kone Pure palce serdeczny i mały nienaturalnie uciekały i blokowały ruchy myszką.
W tej sytuacji odpuszczam DM2 i zamawiam Kone i pobawię się nią w domu.

Chyba, że jakieś inne propozycje do układu 1+3+1?
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.