• 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dłonie jak bochenki chleba
#1
Witam, poświęciłem wczoraj kilka godzin na Waszej stronie i Forum, aby znaleźć myszkę idealną dla siebie, oczywisćie nie ma produktów idealnych, tym ciężej bedzie znaleźć coś zbliżonego biorąc pod uwagę moje warunki anatomiczne. Tak więc z jeszcze większym bólem głowy zwracam się do Was z prośbą o pomoc.

jaką obecnie myszkę używasz: Deathadder 2013
jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 400
czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska (2.22)
czułość w Windows: Windows 6/11 Windows 8.1
czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): I have no idea;)
ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): 40-45cm
w co grasz (podaj tytuły gier): tylko CS:GO, traktuję tą gre jak sport i w niej rywalizuje, aczkolwiek nie zamierzam dążyć do bycia profesjonalistą, grywam Faceity + MMy na wyższych rangach (SMFC)
jaką masz obecnie podkładkę:Roccat Taito King size 3mm
ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 5 (lewe boczne to aktywacja mic+flashbang)
twój budżet: 500zł ale w zasadzie nie wyznaczyłem górnej granicy, zależy mi na znalezieniu absolutnego high-endu dostosowanego do mnie
jaki chwyt stosujesz: fingertip grip
jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1):1+2+2
jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: praworęczny
jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku):21,5cm - 22cm
szerokość dłoni ok 10,5cm


jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2cm
czy chcesz zmienić swój chwyt?: niekoniecznie, ale nie jestem uparty jeśli pojawią się odpowiednie argumenty
czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak
co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: W DA13 po skończeniu gwarancji padł LPM więc myszka do kosza, generalnie podczas 2 lat jej użytkowania byłem zadowolony, natomiast raczej nie będe chciał przedłużyć mojej znajomości z Razerem po tej awarii.
czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? nie
uwagi (np. co do wyglądu myszki): W CSa grałem od początku powstania tej gry, w latach 2002-2004 grałem pół-profesjonalnie w cs (1.3-1.6) jeżdżąc na Lany, zdarzyło mi się grywać z czołówką polskiej sceny CSa, wtedy moją myszką była IE 3.0 i po prawie dekadzie gdy wróciłem do CS:GO i kupnie DA13, mówiąc szczerze nie czułem takiej kontroli i wygody jak właśnie ze starym gryzoniem od Microsoftu.
Po przeczytaniu tony artykułów i porad moimi faworytami w kwestii wyboru są:
-SS Rival - duża myszka ze świetnymi "organami"
-Zowie FK1/EC-1A - oba fantastyczne wybory tylko obawiam się, że mogą być za małe
,ale oczywiście zdaje się na Waszą pomoc

Serdecznie pozdrawiam i dziękuje z góry (thank you from the mountain;-)

Ps. Wesołych Świąt!
#2
Hej,

Nasz koleszka ezzio mający dłoń w okolicy 21cm używa właśnie SS Rivala, bo jakoś mu najwygodniej leży. Jednak skoro pisałeś o i.e 3.0 to Zowie Ec1-A będzie bardzo, bardzo zbliżona do niej, lecz skoro DA Ci słabo leży to może jednak lepiej coś zmienić. Warto jeszcze wziąć pod uwagę Logitecha G400s który wiele osób z dużymi dłońmi właśnie bardzo lubi za jej kształt :)

Wracając jeszcze do DA, to spróbuj jeszcze go naprawić http://www.test-gear.pl/poradniki/mikrop...wawymiana/

Obawiam się, że w Rivalu nie spodoba Ci się zdzierająca guma na boku i dwuklik może wystąpić tak samo jak u Razera.

na fk1 będzie Ci mało wygodnie, musiałbyś zmienić na claw gripa. Już bardziej Mionix Avior, ale również będzie to bardziej claw niż figner.
#3
(04-06-2015, 02:37 PM)Hya napisał(a): Hej,

Nasz koleszka ezzio mający dłoń w okolicy 21cm używa właśnie SS Rivala, bo jakoś mu najwygodniej leży. Jednak skoro pisałeś o i.e 3.0 to Zowie Ec1-A będzie bardzo, bardzo zbliżona do niej, lecz skoro DA Ci słabo leży to może jednak lepiej coś zmienić. Warto jeszcze wziąć pod uwagę Logitecha G400s który wiele osób z dużymi dłońmi właśnie bardzo lubi za jej kształt :)

Wracając jeszcze do DA, to spróbuj jeszcze go naprawić http://www.test-gear.pl/poradniki/mikrop...wawymiana/

Obawiam się, że w Rivalu nie spodoba Ci się zdzierająca guma na boku i dwuklik może wystąpić tak samo jak u Razera.

na fk1 będzie Ci mało wygodnie, musiałbyś zmienić na claw gripa. Już bardziej Mionix Avior, ale również będzie to bardziej claw niż figner.

Hej,
Dziękuje za szybką odpowiedź, nadal mam sporo wątpliwości natomiast niektóre zostały rozwiane. Nigdy nie brałem pod uwagę Logitecha, jako że jego kształt mi nie odpowiadał, ale postaram się znaleźć jakiś sklep w stolicy, żeby pojechać i go przymierzyć.
Ciągnie mnie do Rivala, pewnie dlatego, że jest myszką największa ze wszystkich wymienionych, a zużywająca się guma po bokach nie jest wadą nie do przejścia. Rival jest myszką względnie niedrogą z najlepszym sensorem na rynku więc jeśli wyjdę z założenia, że gumy wytrzymają rok, i tak określę czas życia tego produktu to za rok kupię go ponownie. W DA13 jakość wykonania była fenomenalna i dlatego zdziwiłem się, że padł LPM, sytuacja która spotkała mnie pierwszy raz odkąd gram w gry(ze 22lata). Jeśli chodzi o naprawe DA to chcąc to zrobić od razu po awarii, nie wiedząc jak, chyba go tylko wykończyłem (ułamałem przezroczysty kawałek pod przyciskiem;)
Natomiast co do Zowie Ec1-A, to gdyby był o 0,5cm dłuższy brałbym w ciemno. Długość IE3.0 to 132mm a Ec1-a 128mm, jednak do tej myszki przekonuje mnie brak oprogramowania, genialny sensor i tak jak wcześniej wspomniałeś podobieństwo kształtu do IE3.0
Tudna decyzja ;]
#4
W tym da'13 to po prostu odlutuj stary i wlutuj nowy przełącznik :) Wszelkie Omrony są łatwo dostępne.

Rivala i g400 znajdziesz pewnie w media markt lub saturnie, albo tym megastore komputroniku, wiadomo zawsze najlepiej pomacać ^^.


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.