• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz + podkładka ~400zł
#21
Racja, wyjdzie koło 22,5. Coś o tym czytałem, no ale będę musiał sprawdzić tak jak mówisz, chociaż przy mojej wysokiej czułości ciężko będzie tak dokładnie to zmierzyć.
Odpowiedz
#22
I jakie są wyniki testu  ? Która myszka bardziej do gustu przypadła ? Jest problem w dm1 z tym klikiem ?
Odpowiedz
#23
Dobra... Będę aktualizował post ale pierwsze spostrzeżenia.



Zapakowanie:

Zowie:  Opakowanie wygląda "premium". Po otwarciu widzimy plastikowe wypełnienie i tutaj trochę czar tego wrażenia pryska, lecz po przyjrzeniu się lepiej widać, że zadbali o każdy szczegół. Zarówno opakowanie wewnętrzne jak i zewnętrzne ma plomby, stąd łatwo będzie się zczaić czy dostaliśmy mysz fabrycznie zapakowaną przez producenta czy tez nie. Mysz jest bardzo dobrze zabezpieczona a na spodzie przyklejona folia ochronna zabezpieczająca ślizgacze jak i spód myszki. Dostajemy w zestawie zapasowe ślizgacze, naklejkę oraz instrukcję. 

DM: Opakowanie również wygląda "premium", zarówno po otwarciu wygląda też bardzo dobrze. Środek opakowania wypełnia od boków biała pianka. Niestety mysz od środka jakoś szczególnie mocno zabezpieczona nie jest, lecz ogólnie rzecz wystarczająco. Na ślizgaczach jest folia ochronna której początkowo można nie zauważyć. Pudło nie ma żadnych plomb. Niestety w pudełku nie znalazłem zapasowych ślizgaczy. Pomyłka producenta? 



Użytkowanie:

Zowie: Dobry ślizg oraz długi gumowany elastyczny przewód. Powierzchnia dobra, lecz średnio sobie radzi z wilgocią z dłoni. Przycisk rolki ma bardzo fajny klik, lecz sama rolka najcichsza nie jest. Przyciski myszy są bardzo miękkie i mało sprężyste, bo po wciśnięciu mają ciężko odbić pod ciężarem palca (pewnie kwestia przyzwyczajenia) Ogólny kształt myszy jest ok,  chociaż sam przód mógłby być trochę niższy.  800 DPI i różowy led bez możliwości zmiany... "Why??!?!?!"


DM1: Bardzo dobry ślizg oraz sztywny opleciony przewód. Powierzchni bardzo fajna i dobrze radzi sobie z wilgocią z dłoni. Rolka jest bardzo mała i ciężko ją szybko kliknąć i niestety jak dla mnie jest strasznie mało poręczna. Sama w sobie jest bardzo cicha. Kształt myszy jest ok, chociaż bliżej nadgarstka mogłaby być węższa. Irytujące jest podświetlenie myszy, którego nie dość, że nie można wyłączyć, to jeszcze dodatkowo pulsuje.
Przyciski myszy... jeden chodzi ciężko a drugi lekko... Jest to mocno odczuwalne i dla mnie jednak nie do zaakceptowania. Przypuszczam, że to własnie ta typowa wada tych myszek?


Ciekawe jest to, że ogólnie na DM1 grało mi się jakoś tak lepiej. Nie wiem dlaczego, ale pomimo, że mysz bliżej nadgarstka jest dla mnie źle wyprofilowana, to jednak operowanie myszą było jakby lepsze niż używając zowie. Myślę, że po prostu wymaga to czasu i przyzwyczajenia do nowej rzeczy.



Obie myszy mają swoje wady i zalety. Przy zowie wszystkie przyciski mam pod ręką, lecz DM1 ma lepszą powierzchnię. Zowie ma też dłuższy bardzo elastyczny przewód co jest dla mnie sporą zaletą czego niestety DM1 nie oferuje. Na obecną chwilę mam takie mieszane odczucia.
Odpowiedz
#24
Jeszcze rzucił mi się w oczy Roccat Kone Pure Optical Black Edition 5000dpi, który obecnie jest w kilku sklepach w promocji za 150 zł. Jaki dokładnie siedzi w niej sensor?
Odpowiedz
#25
PMW3310.
Miałem tego Roccata. Wszystko było super, tylko była 1 rzecz, która mi nie pasowała - przyciski. Albo ja mam za duże wymagania, albo naprawde jest coś z nimi nie tak. Przy szybszym spamowaniu przycisk często nie mi nie odbijał (np. moje szybkie spamowanie z tec'a w csie, było przerywane bo przycisk nie zdąrzył odbić). Przed tą myszką grałem na moim KinzuAdderze, w którym mam D2F-01F JAPAN. Klik w mojej mysze bił na głowe ten Roccatowy. Ale moze to ja jestem po prostu zbyt wymagający.
Sam borykam sie z problemem znalezienia tej idealnej, bo mój KinzuAdder sie psuje. Fingertip, 20cm. Dm1 Pro S za duża, Roccat te przyciski, EC2-A - niewygodny prawy bok, Rival 100 przyciski. Już mi brakuje pomysłów xd Niedługo bd sprawdzał Logitecha G Pro.
Odpowiedz
#26
No a to ciekawe co mówisz, bo ten kone pure optical którego mam (4000 dpi) ma dosyć twarde i szybko odbijające przyciski. Własnie przy ec2-a jakoś mam taki problem, że mi ten przycisk nie odbija pod ciężarem palca czasem, ale myślę, że to kwestia przyzwyczajenia.

Też używam fingertipa.

No DM1 Pro S jest spora, ale dla mnie te przyciski tak nie pod ręką, no ale może dlatego, że mam paluchy krótkie. No i te problemy z przyciskami...
Przy EC2-A wszystko pod ręką. Kształt ogólnie fajny, ale podczas grania mam takie mieszane odczucia.


Możesz sprawdzić G pro, ale ja dam jeszcze tydzień Zowie i jak dalej tak nie do końca będzie mi się widzieć, to chyba wezmę tego roccata, bo kształt ten sam, a sensor lepszy. Tak czy inaczej bezpieczny pewny wybór, a cena obecnie bardzo fajna.


Ogólnie zarówno DM1 Pro S jak i EC2-A jestem pozytywnie zaskoczony jak i rozczarowany zarazem.
Odpowiedz
#27
Może po prostu trafiłem na jakiś słaby egzemplarz. Ale kształt tego Roccata mi sie bardzo podobał. Rival 100 ma super kształt ale jak patrzałem w sklepie na te przyciski to nie przekonały mnie wgle. Ale myślałem też nad kupieniem Rivala 100, zmianą przałączników na Omrony, zamiana kabla na tego co mam od CeeSA'y i przyklejenie ślizgaczy z HyperGlide. Tylko, boje sie, że jak bd zmieniał przełączniki to coś popsuje w myszce albo przypadkowo "porysam?" sensor.
Odpowiedz
#28
Jeżeli nadal masz dość spory budżet, to ja bym raczej poczekał 10 dni na premierę nowych myszek roccata na kolejnej customowej wersji sensora pmw3360: http://www.roccat.org/pl-PL/Labs/owl-eye/
zamiast brać black edition na pmw3310
Odpowiedz
#29
O kurde, nawet nie wiedziałem, że Roccat szykuje coś nowego. A wiadomo coś o kształtach? Przypuszczam, że kształty takie typowo Roccatowe, z tym miejscem na kciuka i prawym bokiem takim jak we wszystkich. Licze na delikatnie mniejszą wersję Kone Pura.
Odpowiedz
#30
Budżet jakoś ograniczony nie jest. Chcę po prostu bardzo dobrą mysz na kolejne chociaż 2-3 lata, chociaż 500 zł za gryzonia bym nie dał, bo to już absurd. Raczej nastawiam się na 200-300 zł. Mogę dołożyć więcej jeśli faktycznie będzie bardzo warto.

Niby wiesz, oni ogłoszą te myszki, ale pewnie zanim będzie dostępność dobra i ceny u nas normalne bez podatku od nowości (50+), to sporo minie. No ale przynajmniej będzie wiadomo co tam roccat szykuje. Mogą też równie dobrze ogłosić nowe produkty, które wypuszczą do handlu za kilka miesięcy.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.