• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz + podkładka ~400zł
#11
Ja bym też G403 wybierał. Na tą chwilę, jeżeli kształt myszek z sensorem PMW3360/66 wydaje się dobry to brałbym właśnie takie myszki. Podkładkę zostaw jak jeszcze dobra.
Odpowiedz
#12
Spadły ceny stąd jakoś 2 tygodnie temu zamówiłem G403, niestety po kone pure wydaje mi się zbyt duża. Jakoś strasznie dziwnie mi się na niej grało w BF1 przez te ~2h. Może kwestia przyzwyczajenia? Nie wiem... Kształt myszy ogólnie mi się bardzo podobał.

Druga sprawa rolka... Czytałem o tym problemie tego latania przy potrząsaniu myszą i moja też to miała. Przycisk w scrollu też nie miał takiego wyraźnego odczucia kliknięcia i strasznie wolno odbijał w porównaniu do roccata. Ogólnie nie byłem w stanie jakoś tak zrobić szybkiego podwójnego kliknięcia.

Mysz kolejnego dnia poszła na zwrot. Może mogłem jej dać więcej czasu ale nie chciałem jej przesadnie dużo używać aby nie było widać wyraźnych śladów na niej.

Czy G pro jest jakąś alternatywą? No a może szukać czegoś innego? Mogę na upartego dać drugą szansę G403 chociaż nie wiem...
Odpowiedz
#13
W tej sytuacji myslę ze nie ma sensu brać drugi raz tej samej myszki i narazie g403 bym sobie odpuscil.
Zastanowiłbym się pomiędzy DM1 Pro S a Roccat Savu. Ta druga fakt, 3090 poczujesz gorszy max speed (chociaż twoja czułość na to nie wskazuje ;D),ale feeling jest równie dobry. LOD może się dawać we znaki jak często podnosisz myszkę, ale to kwestia przyzwyczajenia.
DM1 Pro S może jednak nie leżeć tak jak chcesz. A Savu właśnie tak. Sam trzymam ją Clawo-Palmem z lekko ugiętymi palcami. I jest dobrze, a ta mycha dobra jest do mieszanek, i polecana do fingera.
Zastanów się i jeśli to nie problem to najwyżej odeślesz. Bierzesz inpostem i tyle. Nie znajdziesz dobrej myszki bez ,,błędów", a nie grając na innych sie nie przekonasz.
Ja przy tej dłoni, chwycie i sensie spróbowałbym Savu, bo sam ją mam to wiem dlaczego ;D
Odpowiedz
#14
Sprawdziłem DPI na jakim gram i wyszło, że 1200, lecz w grze sobie zmniejszam przeważnie w ustawieniach.

Właśnie tak patrzyłem, ze zamówię chyba tego DM1 Pro S, ale przewód 1,8 m :/ Niestety potrzebuję z 2m. Obecnie kone pure ma 1,8m i mi to trochę przeszkadza.

Druga sprawa... DM1 Pro S ma chyba 800 dpi a później 1600. Rozumiem, że nie da się ustawić czegoś pomiędzy? Jeśli tak to trochę lipa, bo jestem przyzwyczajony do 1200.
Odpowiedz
#15
Dobra... zamówiłem tego DM1 Pro S. Najwyżej jak mi nie podejdzie to pójdzie na zwrot, ale mam nadzieję, że będzie ok. Chociaż to DPI....

Będę najwyżej musiał nadrobić prędkością w systemie.



Edit.
Jak tak się naczytałem o tych myszkach + jakichś problemach/wadach przy tej DM1 z przyciskami, to zamówiłem dodatkowo zowie ec2-a o której totalnie zapomniałem. Zostanie lepsza z nich, bo już mam dość. Przypuszczam, że będzie to zowie.
Odpowiedz
#16
Ta wada nie jest zawsze, ale wystepuje dosc czesto. Najdziwniejsze jest to ze w róznych ,,poziomach" natężenia.
Ja wzialbym Savu ale zrobiles jak chciales 'D
Odpowiedz
#17
Przy obecnym kone pure optical szybko wycierała się powierzchnia. Rolka miała swoje problemy od samego początku i z czasem coraz gorzej. Pojawił się tez po 2 latach dwuklik. Jednak wezmę coś innego niż roccat tym razem.

Coś nie tak z tym zowie?
Odpowiedz
#18
Zowie jest wporzo, ale nie wiem czy ci bedzie pasowałą ;>
Roccat robi dobre myszki, zawsze trafiają się gorsze jakościowo, a ja mam Savu, kolega ma Savu, ze 2 lata i nic poza wytartym napisem :)
Mialem Taito, spoko podkładka. Tylko narzekać można na lampki w klawiaturach.
Powiedz co i jak kiedy odbierzesz myszki.
Odpowiedz
#19
Przyszły, ale tak jeszcze pytając przed testowaniem... Jak używam dpi 1200 i ustawienie czułości w BF1 15%, to przy 800 dpi będzie to odpowiadać mniej więcej czułości 20-22%?
Odpowiedz
#20
15 * 1200 / 800 = 22.5 . Problem jest taki, że deklarowane wartości DPI w znaczniej większości przypadków różnią się od tych rzeczywistych, te 1200 to w rzeczywistości może być równie dobrze 1150 lub 1250, jest to całkowicie normalne, zwykle starsze sensory zwykle mają większy rozrzut, dlatego lepiej sprawdzić sobie dokładnie cm/360, ile centymetrów musisz przesunąć, by obrócić się o 360 stopni w grze i potem sobie dobrać tak samo.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.