• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka i podkładka
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: A4Tech N-708X
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 1000
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnia
  • czułość w Windows: 6/11
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka):
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): 12 cm z opcją "zwiększ precyzję wskaźnika"
  • w co grasz (podaj tytuły gier): CS:GO, World of Tanks
  • jaką masz obecnie podkładkę: blat od biurka
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): używam wszystkich za wyjątkiem bocznych
  • twój budżet: ~300 zł
  • jaki chwyt stosujesz: palm grip, finger grip - bardziej dostosowuję chwyt do myszki
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): nie rozumiem
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? praworęczny
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 18 cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2 cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie wiem, może jest to możliwe
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak, byle był niższy niż 1000 DPI
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: niewygodne DPI, bo najniższe ma na 600 - w 1.6 grało mi się najlepiej na 800
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? raczej tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): musi być po prostu praktyczna

Dobór podkładki
  • jaką obecnie używasz myszkę (optyk ,laser, jaki sensor, jakie ślizgacze) patrz u góry
  • jaką masz  podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)?
  • chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej):
  • jaki rozmiar by Cię interesował: im większy tym lepiej
  • czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?: możliwe, ale to zależy od ceny
  • wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną(zawodowa pod rtsy)(wybierz którąś opcję)*: raczej szybką, ale nigdy nie miałem podkładki w życiu, którą mógłbym ją tak nazwać - pomijam
  • czy podkładka musi być kupiona w Polsce? tak
  • maksymalna cena za podkładkę? 100 zł, nie wiem
  • uwagi (wygląd, ulubiona firma, grubość, itp.) mysz ma się dobrze na niej ślizgać i umożliwiać mi kontrolowane ruchy
  • jeżeli nie masz zielonego pojęcia o podkładkach i powyższe punkty nic Ci nie mówią, to wpisz tu, wtedy dobierzemy coś bazując na naszym doświadczeniu: HELP ME
#2
Myślę, że DM1 Pro S i QCK (mimo, że ,,wolna" to lepiej się wykonuje małe ruchy a ty nie masz najwiekszej czulości)
Weź taką medium conajmniej
Weż inpostem, zwrócisz bez wiekszego problemu jak coś nie pasowałoby, choć myślę, że na luzie ;p
#3
Właśnie czytałem o niej, o tej DM1 i to był jeden z moich typów. Jednak, patrząc na wiele recenzji, to Zowie FK1 wypada w nich dobrze... Co sądzisz o tej myszce?
#4
Nie miałem to się nie wypowiem ;0
Jedynymi ,,małymi minusami" DM1 są: prawa krawędź, (jak się najeżdza za mocno to ,,kluje")
i w zasadzie tyle, wersję polecam matową, mysz też się lekko brudzi, ale to standard
FK1 hmm, już wolałbym ZA**, np. dla siebie ZA12.
Daj szansę DM1, powstawała wspólnie z testgear, no i to polski rynek :D
#5
A tak naprawdę czym one od siebie się różnią? Zależy mi na "lepszej" myszce, cena to sprawa drugorzędna. :P
#6
musisz poprzymierzać, bez tego nie da rady, ciężko przewidzieć która by ci pasowała, to tak jak z fotelami nie każdemu pasują, ja się przejechałem i 50 zł straciłem, bo ,,myslałem" że mi pasuje.
#7
Na tej myszce, co kiedyś miałem życiówkę to była ona właśnie symetryczna - dlatego ją zapamiętałem. Jeśli mi nie podpasuje, to ją zwrócę...

Chciałbym dowiedzieć się czym naprawdę się różnią, bo jak na razie przychylam się do Zowie...
#8
jak pasuje ci kształt tego a4 tech to pasowałby Ci Roccat Kone Pure optical, ale to wydatek rzędu 400 zł :D
#9
Kupiłem go ze względu na padnięcie LPM w poprzedniej myszce. Jeśli chodzi o to, no to pasuje mi najbardziej symetryczna myszka.

DM1 i Zowie FK1 - mam między nimi naprawdę mętlik w głowie, bo wiem, że chcą jedną z nich mieć.

Steelseries QcK/Roccat Taito/Natec Genesis M12 Maxi do tych myszek?
#10
(10-05-2016, 09:51 PM)osejszon napisał(a): A tak naprawdę czym one od siebie się różnią? Zależy mi na "lepszej" myszce, cena to sprawa drugorzędna. :P

Główna różnica to sensor pmw3360 w dm1 pro S i pmw3310 w zowie, 3310 ma lekką pozytywną akcelerację, trochę smoothingu, gorszą responsywność, pmw3360 jest aktualnie najlepszym sensorem. jakbyś chciał wiedzieć skąd są te róznice to masz to opisane tutaj: http://www.overclock.net/t/1603737/s3988...t_25280446
DM1pro S ma przełączniki omrona, zowie - huano, omrony powszechnie uznawane są za najlepsze przełączniki, a model D2FC-F-7N w dm1 pro S jest najbardziej uniwersalny i wytrzymały, choć i tak wszystko zależy od jakości konkretnej jednostki, te same przełączniki często różnią się od siebie charakterystyką kliku.
scroll również na plus dla dm1 pro S
Pleciony kabel w DM, dość sztywny ; w zowie jest gumowy, cienki, lekki i elastyczny
Jedyny problem z DM to kontrola jakości, dość powszechne są problemy z luźnym scrollem czy różnicą w kliku głównych przycisków.


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.