• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa mysz i podkładka. Możliwie tanio. Duża dłoń. (full info w komentarzu)
#1
Witam,
Jakieś pół roku temu napisałem z prośbą o pomoc w doborze myszki, pomoc uzyskałem.
Została mi polecona DM1 Pro (teraz będzie S pewnie).
Mam dość sporą dłoń- według wzoru będzie gdzieś 20,5cm.
Zazwyczaj fingertip grip, ale gdzieś w sklepie złapałem za większą myszkę i też świetnie się chwyciło palm gripem.
Poszukuję czegoś w miarę taniego ale i dobrego, bo w zasadzie wszystkie myszki już zastąpią mojego starego A4Techa X747.
Czy nastąpiły jakieś zmiany w możliwym wyborze lub coś wartego uwagi pojawiło się na rynku?
Poprosiłbym o jakąś pomoc w nakierowaniu.

Jeżeli warto będzie dołożyć nieco pieniążków (ale bez przesady) i dostać coś lepszego, to śmiało, jestem otwarty na sugestie.

Podkładkę prawdopodobnie zamówię Natec Genesis Maxi. Gdyż widziałem ją w akcji i jest myślę bardzo ciekawą opcją. Sugestie oczywiście także mile widziane jeżeli jest coś podobnego lub lepszego.

Dziękuję za poświęcony czas i otrzymaną pomoc :).
Odpowiedz
#2
Możesz spróbować QCK zwykłego i Roccat Savu, do fingertipa da radę.
Odpowiedz
#3
Dobór myszki :
jaką obecnie myszkę używasz: A4tech x747 Blue Fire
jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 800 (wcześniej 1200)
czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska/średnia
czułość w Windows: 6/11
czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): (?)
ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): ~25
w co grasz (podaj tytuły gier): LoL, CSGO, czasami MMO i inne
jaką masz obecnie podkładkę: Razer Goliathus Control (27x20cm)
ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 2/3 (rzadko/w ogóle)
twój budżet: 150-200 złotych
jaki chwyt stosujesz: fingertip
jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: praworęczny
jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 20cm
jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?: 2cm
czy chcesz zmienić swój chwyt?: raczej nie
czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: raczej tak
co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: jest delikatnie niewygodna; farba już schodzi; scroll do wymiany;
czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?: tak
uwagi (np. co do wyglądu myszki): brak


Dobór podkładki
jaką obecnie używasz myszkę (optyk ,laser, jaki sensor, jakie ślizgacze): nie mam pojęcia
jaką masz podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)?: Razer Goliathus Control (27x20cm), nieco szybszą
chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej): materiał
jaki rozmiar by Cię interesował: średni ale większy od 27x20cm
czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?: preferowałbym dłuższą żywotność
wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną(zawodowa pod rtsy)(wybierz którąś opcję)*: średnia/średnio-szybka
czy podkładka musi być kupiona w Polsce?: tak
maksymalna cena za podkładkę? 50-100 złotych
uwagi (wygląd, ulubiona firma, grubość, itp.)
jeżeli nie masz zielonego pojęcia o podkładkach i powyższe punkty nic Ci nie mówią, to wpisz tu, wtedy dobierzemy coś bazując na naszym doświadczeniu: zdaję się na doświadczone opinie :)

-
Przekopiowane z tamtejszego threadu. Jeżeli potrzebne jest dokładne info. ^^
Podbijam pytanie :3
Odpowiedz
#4
Nadal jestem za savu
co do podkładki to hmm, qck powinna się nadać
Odpowiedz
#5
Dzięki za odpowiedź, skorzystam na pewno :)
Jestem tylko ciekawy opcji. Dlatego tak drążę.
Odpowiedz
#6
Szukałem Savu, ale z tego co widziałem to wszędzie wyceniana jest na 250+ złociszy.
Najchętniej ograniczyłbym wydatek do ~150zł.
Mogę dodać, że w teraźniejszej x747 przeszkadza mi nieco brak miejsca na wygodny, pewny chwyt- mało miejsca po prawej stronie myszki. Chociaż przyzwyczajenie robi swoje.
Z tego co się zorientowałem po przechadzce do MediaMarktu to najprzyjemniej złapało mi się Razera DA, ale nie wiem czy chcę im ufać :D. Rivale były za duże i jakoś nie czułem się komfortowo trzymając je całą dłonią (czułem ograniczenie swobody ruchu ?).
Może zatem coś symetrycznego? Nie wiem.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.