• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kilka słów o Corsair Strafe
#1
Dzisiaj po dosyć burzliwym procesie dostawy przyjechała do mnie klawiatura Corsair Strafe.

W pudełku znalazłem:

+ Klawiaturę
+ Instrukcję
+ Kartę gwarancyjną
+ Zestaw metalowych keycapsów do FPSÓW i gier typu MOBA
+ Kluczyk do zdejmowania keycapsów

Klawiatura jest wykonana w całości z plastiku, sprawia wrażenia bardzo dobrze wykonanej, plastik jest wysokiej jakości, co do spasowania elementów nie mam żadnych zastrzeżeń. "Pod maskę" jeszcze nie zagłądałem :)

Kabel jest gruby, solidny, dobrze zakotwiczony, ale jest krótki (około metr) i jest dosyć sztywny.

Keycapsy mają wyprofillowany kształt, czcionka jest bardzo czytelna.

Ze względu na swoją wagę oraz gumowe stopki klawiatura jest bardzo stabilna, nie przesuwa się na biurku.

Możemy wybrać 3 rodzaje przycisków: MX Brown, Red lub Blue. Tutaj raczej nie ma co się rozpisywać, podejrzewam że większość z was wie jak działają poszczególne przyciski. Klawiatura posiada także pełne NKRO oraz klawisze multimedialne, blokadę przycisku Windows oraz przycisk którym możemy włączyć, wyłączyć i zmieniać stopnie podświetlenia.

Zostając w temacie podświetlenia to w Corsair Strafe jest jasne, równe, w ładnym odcieniu czerwieni. Za pomocą oprogramowania możemy ustawić różne opcje podświetlenia.

Oprogramowanie Corsaira umożliwia nam sterowanie podświetleniem, oraz nagrywanie makr. Oprogramowanie pozwala nam w kompleksowy sposób zarządzać klawiaturą, ale nauka jego obsługi może chwilę zająć. Wszystkie przyciski są w pełni programowalne.

Podsumowując Corsair Strafe ma sporo zalet:
- Przełączniki Cherry MX
- Dobra jakość wykonania
- Czytelna czcionka
- Pełne NKRO
- Zaawansowane oprogramowanie
- subiektywnie: design
- port USB
- Ładne, równe podświetlenie
ale też jest sporo rzeczy które Corsair mógłby dopracować:
- brak podpórki pod nadgarstek
- sztywny kabel
- podświetlenie tylko w jednym kolorze (za 50zł więcej jest wersja z RGB)
- skomplikowane oprogramowanie
- niska opłacalność zakupu*

* W cenie 500 zł Corsair Strafe nie jest do końca opłacalny, w tej samej cenie jest np. CM Storm Trigger-z który ma makra oraz podkładkę pod nadgarstek, ponadto wystarczy dołożyć 50zł do wersji RGB która nie tylko umożliwia wybranie innnego koloru podświetlenia, ale także ma dołączonego w zestawie wrist pada.

Warto też wspomnieć, że klawiaturę kupiłem na promocji (100zł mniej) i w tej cenie w moim odczuciu wygrywa z CM Stormami oraz Ozone Strike Pro.

Jeżeli ktoś chce mogę dodać zdjęcia.

To tyle, zapraszam do dyskusji :)
Odpowiedz
#2
Heh, to po co robisz mało opłacalne zakupy ;D
Ja chyba wezmę Roccat Ryos TKL Pro na brownach za 380 zł.
Odpowiedz
#3
Popatrz na koniec, klawkę kupiłem za 4 stowki.

Wiele razy temat tego roccata przewijal sie na forum, podobno jest awaryjny
Odpowiedz
#4
Nom słyszałem o lampkach, też niebieskie podświetlenie nie jest dla mnie najlepsze
Wziąłbym najlepiej Fnatic Rush na brownach ale nie wiem czy mają z dużym shiftem :/
Odpowiedz
#5
Jak przesiadłem się z layouta EU na NA to cały czas missclickowałem, ale wydaje mi się że tak ja się przyzwyczaiłem do małego entera, ty możesz przyzwyczaić się do krótkiego shifta.
Odpowiedz
#6
Nieee, raczej wolę duży shift ;D
Backspace to co innego, szczerze powiedziawszy to wolę mały backspace.
Odpowiedz
#7
Corsair jedyne co robi dobrze to klawiatury. Strafe za 400 zł to moim zdaniem dobra okazja.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.