• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka do CSGO, 250zł max
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: A4tech x748k (ten z avago)
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 800
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): 1.5 w csgo, niska-średnia
  • czułość w Windows: 6/11
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka):
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps):
  • w co grasz (podaj tytuły gier): CSGO
  • jaką masz obecnie podkładkę: a4tech x7-200mp
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): tak
  • twój budżet: 200- 250 zł 
  • jaki chwyt stosujesz:palm grip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? - prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 19cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego ? 1,9cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: zależy.
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: 400-800 dpi tylko
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: chcę mieć myszkę z najlepszej półki i komfortowo się na niej czuć.
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? tak
  • uwagi :   Zastanawiałem się nad trzema: SS Rival, Zowie EC1-a i Zowie EC2-a. Tylko nie wiem, która najbardziej odpowiadałaby mi kształtem. Mam nadzieję, że mi w tym pomożecie :)
Dobór podkładki

  • jaką obecnie używasz myszkę (optyk ,laser, jaki sensor, jakie ślizgacze) optyk.
  • jaką masz  podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)? a4tech 200mp
  • jaki rozmiar by Cię interesował: największa
  • czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?: nie
  • czy podkładka musi być kupiona w Polsce? tak
  • maksymalna cena za podkładkę? 50zł
  • uwagi (wygląd, ulubiona firma, grubość, itp.)  Zastanawiałem się nad a4tech X7 500mp za jej dobrą cenę, aczkolwiek myślałem też nad SS QCK+, jeśli jest jakaś znaczna różnica, zdecyduję się na tą 2.
#2
W zasadzie wybór jest o tyle prosty, że szukasz myszy z najwyższej półki, a rival poważnie szwankuje pod wzgledem jakosciowym (gumy na bokach się wycierają i rolują) więc jeżeli budżet na to pozwana zowie jest zdecydowanie lepszą opcją. Co do modelu, u mnie przy dloni 18-18.5 cm ec2-a jest za mała pod klasycznego palm gripa ( trzymam miksem fingertripa z palmem). Dla ciebie bylaby juz tylko pod fingertripa lub clawa, dlatego ec1-a bedzie najlepszym wyborem.
#3
(04-02-2015, 03:10 PM)cesarz cyberprzestrzeni napisał(a): W zasadzie wybór jest o tyle prosty, że rival poważnie szwankuje pod wzgledem jakosciowym (gumy na bokach się wycierają i rolują) więc jeżeli budżet na to pozwala zowie jest zdecydowanie lepszą opcją. Co do modelu, przy dloni  18-18.5 cm ec2-a jest za mała pod klasycznego palm gripa, u mnie jest to miks fingertripa z palme. Dla ciebie bylaby juz tylko pod fingertripa lub clawa, dlatego ec1-a bedzie najlepszym wyborem.

Ok, a jeśli chodzi o podkładkę, to a4tech x7-500mp wystarczy?
#4
EC1-a lub DA Chroma i do tego np. Natec M11 Maxi
#5
(04-02-2015, 10:08 PM)t4co napisał(a): EC1-a lub DA Chroma i do tego np. Natec M11 Maxi
Natec M11 Maxi nie ma w tym sklepie, w którym chciałbym kupować EC1-a, jest natomiast SS Qck+ i A4tech x7-500mp i jak wyżej pisałem, chcę wiedzieć, czy warto wydać te 40zł~ więcej na qcka+?
#6
Najlepiej przeczytaj recenzje:
http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...200500-mp/
http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...eries-qck/
bo z 1 strony a4tech jest miękki i możesz mieć problemy z szorowaniem spodem myszy jeżeli dociśniesz mysz (zowie ma cienkie ślizgacze), a z 2 qck którego ślizg pogarsza się wraz z wielkością ślizgaczy oraz szybko się brudzi i zużywa, więc zastanów się, czy nie dobić swojej aktualnej podkładki i w tym czasie nie dozbierać do czegoś lepszego.
#7
(04-03-2015, 08:02 PM)cesarz cyberprzestrzeni napisał(a): Najlepiej przeczytaj recenzje:
http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...200500-mp/
http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...eries-qck/
bo z 1 strony a4tech jest miękki i możesz mieć problemy z szorowaniem spodem myszy jeżeli dociśniesz mysz (zowie ma cienkie ślizgacze), a z 2 qck którego ślizg pogarsza się wraz z wielkością ślizgaczy oraz szybko się brudzi i zużywa, więc zastanów się, czy nie dobić swojej aktualnej podkładki i w tym czasie nie dozbierać do czegoś lepszego.

Co masz na myśli, mówiąc "czegoś lepszego"? Zowie G-SR na przykład?
#8
przy qck+ musisz liczyć się z tym, że możesz po roku musieć już go wymieniać. Do zowie lepszy qck niż a4tech mp.
#9
Zmiana planów. Chwilę temu dostałem w prezencie podkładkę Roccat Sense 2mm , z grafiką Desert Strike (więc nie cała czarna). Rozmiar 400x280mm wiec nie jest źle. Teraz pytanie, czy Zowie będzie współpracowała?
#10
teoretycznie powinna, ale na 100% tego nie potwierdzę bo nie mamy takiej w posiadaniu


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.