• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki do ~150zł
#1
Witam, moje leciwe słuchawki zostały wręcz pożarte przez ząb czasu, dlatego też zwracam się do Was o pomoc w wyborze nowych. :D
  • jakie obecnie używasz? - Sennheiser HD201
  • czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ?
    - jeśli tak – to jakiej?
    - jeśli nie – czy planujesz kupić i w jakiej kwocie?
     --- jeżeli nie planujesz kupować karty to podaj swój model płyty głównej
    - Nie planuje zakupu dedykowanej karty póki co. Korzystam ze zintegrowanej z płytą Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3.
  • słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję) - Słuchawek używam podczas grania i słuchania muzyki ( jednocześnie :) ), również do chatu głosowego, okazjonalnie do filmów/seriali (chociaż te przeważnie oglądam z głośnikami, więc to nie jest jakieś dodatkowe wymaganie). 
  • jakiej muzyki głównie słuchasz? Tutaj mógłbym wymienić chyba wszystkie gatunki, ale głównie alternative rock, zdarzy się mieszanka rocka z rapem, niektóre spokojniejsze popowe utwory. Ogólnie utwory ze średnim basem.
  • w jakie gry grasz (która jest priorytetem)? - FPSy, w których przestrzeń dźwięku nie stoi na pierwszym miejscu, w związku z czym podczas grania mogę na spokojnie włączyć w tle muzykę.
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? - Myślę, że do 200zł z wysyłką.
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? - Dźwięk, ponieważ uważam, że do wszystkiego można się przyzwyczaić. Jednak w słuchawkach spędzam sporo ( ~6h dziennie) czasu, więc komfort też jakąś tam role gra.
  • jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)? - Przyzwyczaiłem się do zamkniętych Sennheiserów, więc chciałbym przy takich pozostać.
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ? - Tutaj szczerze nie mam zdania, nie znam różnicy.
  • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? - Nie.
  • dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów): Byłem bardzo zadowolony z Sennheiserów, używałem ich przez ~5lat, aż się kompletnie zepsuły :P. Zarówno dźwięk jak i komfort były nad wyraz satysfakcjonujące. Poszukuję czegoś podobnego/lepszego jeżeli chodzi o brzmienie.
Zakupu chciałbym dokonać w miarę szybko, ponieważ aktualnie jestem bez słuchawek ( a bez słuchawek to jak bez ręki :P). Głównie patrzyłem za Superluxami, HD669 wydają mi się ciekawą propozycją, ale czekam na Wasze opinie.
Odpowiedz
#2
Może uda Ci się wylicytować HyperX Cloudy do 200 zł.

Na Gearbest.com (taki chiński sklep) za 42$ jest z przesyłką. Zapytaliśmy z głupa czy to oryginały, twierdzą, że tak a jak powiedzieliśmy że robimy recenzje w PL to posłali nam na testy (nie wiemy jednak kiedy dojdą), także zobaczymy czy brzmią tak samo jak QH-90.
Odpowiedz
#3
Ewentualnie kup HF2010, bardzo podobne do HX, a mikro MT391.
Odpowiedz
#4
(09-06-2016, 12:37 PM)t4co napisał(a): Może uda Ci się wylicytować HyperX Cloudy do 200 zł.

Na Gearbest.com (taki chiński sklep) za 42$ jest z przesyłką. Zapytaliśmy z głupa czy to oryginały, twierdzą, że tak a jak powiedzieliśmy że robimy recenzje w PL to posłali nam na testy (nie wiemy jednak kiedy dojdą), także zobaczymy czy brzmią tak samo jak QH-90.

W polskich sklepach nie ma szans, żebym zmieścił się w budżecie,  a używek raczej bym nie chciał. Co do podanej strony, czytałem kilka opinii odnośnie innych produktów, część ludzi jest zadowolona, część narzeka na podrabiane elementy dołączane do oryginalnych urządzeń, a część nie dostała zamówionych produktów i musieli walczyć o zwroty. Dodając to, że chciałbym jeszcze w tym tygodniu rozgrzać te słuchawki, to ten sklep raczej odpada. Może w przyszłości spróbuję.

(09-06-2016, 01:34 PM)Czyszczu napisał(a): Ewentualnie kup HF2010, bardzo podobne do HX, a mikro MT391.

Mikrofon mam osobny, więc jego brak nie gra większej roli. Dzięki za propozycję, poczytam sobie o nich troche. ;D
Odpowiedz
#5
Co tu dużo mówić. Jestem ekonomistą więc priorytetem dla mnie było kupić słuchawki wygodne i dobrze grające. W pierwszej kwestii są bez wątpienia 5/5, welury były wspaniałe w lato.
Konstrukcja ergonomiczna.
Dźwięk jest lepszy oczywiście po wygrzaniu, ale chwilę to trwało.
Słuchawki przyjemne, grające lekko, detalicznie, szczegółowo i generalnie dobrze. Są półotwarte, na integrze mogą grać ciszej, ale ty nie masz najgorszej integry ;)
Krótko mówiąc gówna nie kupuje a je mam, wiedz że coś to znaczy :D
Odpowiedz
#6
Przeczytałem parę recenzji i raczej zostanę przy HD669. W tej cenie wydają mi się najrozsądniejszym wyborem do moich potrzeb.
Odpowiedz
#7
669 też dobre. Ale mają duży nacisk, możliwe że bd musial je rozgiąc ;D
Odpowiedz
#8
Jak popieści, to się zmieści. :D
Odpowiedz
#9
dokładnie załóż je jak kondoma na pudełko na noc i zobaczysz jakie słuchaweczki będą zrelaksowane po nocce z puddełkiem :P
kolega robił z hmc i pomogło
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.