• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Roccat KAVE XTD 5.1 Analog - problem z dźwiękiem
#1
Pisałem już o tym problemie na forum, konkretnie w temacie w którym się zastanawiałem jeszcze jakie słuchawki wybrać. Problem polega na tym, że co jakiś czas słuchawki hm.. wydają dziwne odgłosy. Trudno to określić słowami. Gdy na przykład gram, słucham czegoś na yt, zupełnie w nieoczekiwanym momencie słuchawki działają jak na 100 głośności jeszcze z podbitym basem do maximum. Problem ten wystąpił z ponad 10 razy po zakupie słuchawek. Swoją drogą jestem z nich niesamowicie zadowolony i nie sądzę też, aby to była bezpośrednia wina słuchawek (no ale mogę się oczywiście mylić). Próbowałem zagrać bez sterowników, ale problem też występował, a dźwięk był jeszcze bardziej nieprzyjemny. Nie wiem czy to wina mojej integry (na razie mam w planach kupić jakiegoś soundblastera) czy jeszcze czegoś innego. Liczę, że ktoś może wiedzieć jak mi pomóc. Dodam jeszcze, że z pare tygodni temu połamał się plastik przy pałąku i ciekaw jestem, czy byłaby możliwość oddania słuchawek na gwarancję (słuchawki kupiłem z 5 miesięcy temu, gwarancja jest na bodajże 2 lata, ale nie wiem czy zechcą mi je przyjąć).
Odpowiedz
#2
Opisz dokładniej problem.
Powiedz, występował on już na innych słuchawkach?
Od kiedy mniej więcej?
Ode mnie spróbuj to nagrać, powinno się zapisać jesli to wina audio.
I radzę pożyczyć inne słuchawki od kolegi i sprawdzić czy tam też występuje ten problem.
Odpowiedz
#3
Na żadnych wcześniejszych słuchawkach taki problem nie występował. W tych zaczął się pojawiać gdzieś 2 tygodnie po zakupie, nie pamiętam dokładnie. A o samym problemie to więcej nie mogę powiedzieć, po prostu dźwięk brzmi jak na głośności 100 do tego z podbitym basem przy rzeczywistej głośności w systemie 2/100 czyli właściwie najmniejszej. Po ustawieniu większej (kiedy trwa ten problem) dźwięk działa zupełnie tak samo, naprawia się ten problem dopiero po restarcie systemu. Na szczęście ten problem występuje od czasu do czasu, bo obawiam się, że w końcu mogą się spalić.
Odpowiedz
#4
Hmm, u mnie też był taki problem z ISK.
Reinstal systemu + wyjęcie karty przed.
Potem sterowniki i zakładam, że korzystasz z FP (front panelu).
Ja miałem problemy na FP, teraz wszystko śmiga. I FP nie polecam bo potrafi wyłapywać zakłócenia na sluchawklach o wiekszym zakresie.
Odpowiedz
#5
Przez dłuższy czas nie mam żadnych problemów, ale wkrótce zamierzam zrobić reinstall. Z ciekawości pytając, czy jest możliwość oddania kavów na gwarancję z pękniętym przyciskiem przy pałąku ? Już jeden się połamał, teraz zaczyna drugi pękać, a nie wiem czy to uznają na gwarancji (słuchawki zamawiane na procpu jeśli to ma jakieś znaczenie). O sprzęt staram się dbać także dziwne, że po paru miesiącach te plastiki zaczęły pękać :v
Odpowiedz
#6
Roccat podobno takie coś przyjmuje, więc jesli to bardzo przeszkadza to możesz
Odpowiedz
#7
Plastik, w miejscu skąd wychodzi część którą wydłużasz słuchawki niestety łatwo pęka, mieli to poprawić po poprzednim modelu i coś tam zmienili, ale dalej nie jest to wystarczające. Warto założyć jakąś mocną gumę na tą część.
U nas nie było takiego problemu, Hya ciągle je używa i poza tym pęknięciem na plastiku nic się z nimi nie dzieje.
Odpowiedz
#8
(11-05-2016, 10:13 PM)Czyszczu napisał(a): Roccat podobno takie coś przyjmuje, więc jesli to bardzo przeszkadza to możesz

Ja właśnie dzisiaj zauważyłem, że plastik przy mikrofonie się rozwalił (nawet nie wiem kiedy :o), obecnie skleiłem na taśmę i wszystko jest ok. Jednak interesuje mnie ta gwarancja, bo teoretycznie takie rzeczy to są mechaniczne uszkodzenia i gwarancja niby nie obejmuje, stąd też takie pytanie - skąd takie informacje? Jakby tak było to bym się cieszył niezmiernie i czym prędzej odesłał.
Odpowiedz
#9
Słyszałem, to nie znaczy, że jest to potwierdzone info ;D
Ale Roccat najgorszą firmą nie jest i sądzę, że jeśli byś ładnie poprosił i wytłumaczył problem to by przyjęli. Napisałbyś, że bardzo dbasz o sprzęt i przypadkowo się rozwalił :P
Odpowiedz
#10
Próbuję! ;-)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.