• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa myszka i podklładka
#1
Dobór myszki – im więcej danych tym łatwiej nam dopasować dla Ciebie myszkę

   jaką obecnie myszkę używasz: jakiś trust profilowany z media za 50 zł :P
   jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: nie wiem
   czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnia, w csie około 5
   czułość w Windows: nie wiem, ale nic nie zmieniałem
   czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): tsaa
   ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps):10-12 cm
   w co grasz (podaj tytuły gier): leauge of legends,cs ale myszke bardziej pod counter-strike'a.
   jaką masz obecnie podkładkę:jakaś stara mass efect 3 z cd action xD
   ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 2 główne i jeden boczny
   twój budżet:max 150 zł, jeśli da rade taniej to git.
   jaki chwyt stosujesz: nie jestem pewny ale raczej FINGERTIP GRIP
   jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
   jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo
   jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku):19-20cm
 
   jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? ok 1,5 cm  
   czy chcesz zmienić swój chwyt?: raczej nie no ale jak będę musiał to da rade
   czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: chcę się przyzwyczaić na 400 dpi
   co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: chciałbym myszkę bardziej pod gejming, z 400 dpi i dobra jakością
   czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?tak
   uwagi (np. co do wyglądu myszki): chciałbym tak jak mówiłem myszkę pod gaming w countera. wygodną i solidnie wykonaną, z dobrym sensorem.

Dobór podkładki

   jaką obecnie używasz myszkę (optyk ,laser, jaki sensor, jakie ślizgacze): pod myszkę którą mi wybierzecie
   jaką masz  podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)? pod myszkę.
   chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej): która się szybko nie zniszczy i która najbardziej współpracuje z wybraną myszką
   jaki rozmiar by Cię interesował: średni.
   czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?: jeśli jest konieczna i dobrze pasuje do myszki to tak
   wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną(zawodowa pod rtsy)(wybierz którąś opcję)*:pod csa
   czy podkładka musi być kupiona w Polsce?tak
   maksymalna cena za podkładkę?30-45 zł
   uwagi (wygląd, ulubiona firma, grubość, itp.)
   jeżeli nie masz zielonego pojęcia o podkładkach i powyższe punkty nic Ci nie mówią, to wpisz tu, wtedy dobierzemy coś bazując na naszym doświadczeniu:
#2
wdł mnie najbardziej pasuje tu CM Alcor (pomimo, że nie ma sterowników to po ściągnięciu najnowszego firmware masz do wyboru właśnie 400dpi). Masz duża dłoń to akurat chwycisz ją fingerem. Do tego ss qck lub jak wolisz taniej to natec m11 logo.
#3
(03-29-2015, 11:36 AM)t4co napisał(a): wdł mnie najbardziej pasuje tu CM Alcor (pomimo, że nie ma sterowników to po ściągnięciu najnowszego firmware masz do wyboru właśnie 400dpi). Masz duża dłoń to akurat chwycisz ją fingerem. Do tego ss qck lub jak wolisz taniej to natec m11 logo.

Ludzie polecali mi bloody od a4techa. Co o tym sądzisz?
A, i skąd moge pobrać tego firmware bo najprawdopodobniej kupie tego alcora :)
#4
Alcor dużo lepszy, ze strony producenta wpisz "alcor firmware" w google :)
#5
Ok to myszka wybrana a podkładka? Do 400 dpi i ok. 2.0 sens w grze starczy ss qck 35 cm ? Czy brac qck+?
#6
lepiej qck+, bo nieraz zdaży ci się, że myszka nie bedzie centralnie i możesz wyjechać poza krawędź na qck.
#7
Ostatnie moje pytanie. http://www.euro.com.pl/myszy/roccat-savu...bhtml#opis Mam szansę kupić ten zestaw, a cena przyzwoita Pasowałby podemnie?
EDIT: PS. Nie da się tańszej podkładki o podobnych wymiarach? Bo z tego co wiem ssy szybko się niszczą
#8
http://gaming.coolermaster.com/en/products/mice/alcor/ <- w zakładce downloads można ściągnąć sobie różne wersje firmware'u.
#9
przy tym rozmiarze dłoni to raczej celowałbym w alcora, podkładkę to ewentualnie natec m11 maxi
#10
" czułość w Windows: nie wiem, ale nic nie zmieniałem
czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): tsaa"

Wyłączyłeś akcjelerację/zwiększenie precyzji w sterownikach Windows?? Może tak naprawdę potrzebujesz 800dpi z wyłączoną akceleracją zamiast 400dpi + programowe "wspomaganie".. takie coś dobre było do myszek kulkowych, gdzie ciężko było trafić w stodołę :)


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.