• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki + mikrofon
#1
Witam, poszukuję słuchawek oraz/z mikrofonu/em, które bez problemu będą radziły sobie w grach sieciowych jak i podczas amatorskiego słuchania muzyki z sieci (nie jestem audiofilem).
W słuchawkach spędzam średnio 2-3h dziennie, a obecnie użytkuję model firmy Roccat Syva.
Do zastosowań, które potrzebuję sprawdzają się bez problemu, ale chciałbym zmienić na coś innego.
Budżet jaki dysponuje to kwota do 160,00 zł i raczej nie chciałbym wydawać więcej.
Rozglądając się w temacie słuchawek ciekawym i w tanim modele wydają się być Superluxy HD681 z pasmem przenoszenia 10Hz-30KHz z impedancją 32 Ohmów i SPL'em na poziomie 98dB, gdzie w zestawieniu z obecnymi słuchawkami wypadają trochę lepiej.
Co do mikrofonu to nie mam pojęcia co wybrać, nie chcę kupować słabego jakościowo sprzętu, ale taki który bez problemu będzie w stanie czysto przesłać dźwięk podczas komunikacji na skype czy teamspeaku.
Co jesteście koledzy w stanie polecić, czy może lepszym rozwiązaniem będzie zakup słuchawek z zintegrowanym mikrofonem ?
Odpowiedz
#2
Według mnie - ISK HP 580 + mikro MT 391
Reszta na piwo, lub zbieraj na dźwiękówkę
Odpowiedz
#3
Dzięki za propozycję, przeczytałem test słuchawek na pewnym portalu audiofilskim, ogólnie są porównywane SL HD681 w podobnej cenie.
Przyznaję się, że o firmie nigdy nie słyszałem, a recenzja w ogólnym podsumowaniu jest na plus.
Jednak zastanawia mnie podbicie basowe, które jednak w grach sieciowych według mnie przeszkadza, zwłaszcza jeśli chodzi o pozycjonowanie przeciwnika.
Mikrofon kompletnie mnie nie porwał, czytam różne opinie że posiada delikatne szumy, a inni piszą że jest bezproblemowy i nie zbiera niepotrzebnych dźwięków z otoczenia.
Jedynie w moim komputerze mogę podłączyć kartę dźwiękową zewnętrzną pod USB, a to z racji tego, że mam płytę mini-itx bez dodatkowego slotu PCI-E :).
Czy coś jeszcze byłoby warte zakupu ?
Odpowiedz
#4
Słuchawki bierz, chyba że chcesz wykastrowane HD 681. Ewentualnie Rockmaster OE.
Mikrofon mam ja i moich dwóch kolegów. Jakość rewelacyjna.
Odpowiedz
#5
Co to znaczy wykastrowane HD 681 ? Rockmaster OE, chyba trochę za drogie :-).
Znalazłem temat na forum i opinię jednego z użytkowników po otrzymaniu słuchawek, a mianowicie akapit o grach.
http://test-gear.pl/forum/showthread.php...1#pid11661

Dodatkowo widziałem, że wypowiadałeś się w tym temacie i proponowałeś inne słuchawki:
http://test-gear.pl/forum/showthread.php...3#pid11233
Odpowiedz
#6
RMOE sprawdzają się w popie i gatunkach mieszanych, scenę mają dużą JAK NA SŁUCHAWKI ZAMKNIĘTE.

Ja proponuję SL HD669 ze względu na dużą scenę i do tego Zalman ZM-MIC1 lub
Odpowiedz
#7
...wyżej wspomnianego mt 391.


Przez przypadek wysłałem poprzedni post, a na telefonie nie da sie edytowac ;p
Odpowiedz
#8
To już szczerze mówiąc nie wiem co wybrać. Obejrzałem sobie na youtubie recenzje słuchawek HD681 i niby świetnie sprawdzają się w grach sieciowych tj. counter-strike i battlefield 4 (2 gry w które gram), a tam ważne jest pozycjonowanie.
ISK podobno mają podbite bassy co za tym idzie mogą mylić podczas grania, HD 669 są droższe, a czym się wyróżniają na tle Hd681 ? Co do mikrofnu Zalman ZM-MIC1 podobno strasznie słabo zbiera dźwięki (kolega kupił i zwrócił do sklepu), jeśli chodzi o MT 391 to mikrofon musi być skierowany centralnie do ust czy może być oddalony o około 30 cm ?
Odpowiedz
#9
HD681 - dobre, szczegółowe, strasznie ostre, co nie wszystkim się podoba (mogą mieć nieprzyjemne brzmienie)
HP580 - odwrotnie, dużo basu, pozycjonowanie równie dobre, scena duża, wygodniejsze (spytaj się XeXu)
HD 669 - zamknięte, trochę basu, nie takie ostre, duża scena, wygłuszają trochę inny dźwięk.

Ja brałbym HP, bo są najtańsze, mają przyjemne brzmienie i określić pozycję wroga i tak łatwo, nie przebieramy w gamingowych itp.
Mają też miłe nauszniki ;d
Odpowiedz
#10
Słuchawki, które są okraszone dopiskiem "gaming" "for gamers" omijam szerokim łukiem. Wyczytałem nawet na tym forum, że są to słuchawki, które w zestawieniu z audiofilskimi (za taką samą cenę) wypadają i tak blado, a płaci się za dopisek i markę.
Co z słuchawkami HD 668B, HD 681 Evo, które są polecane na stronie test-geara: http://www.test-gear.pl/polecane-sluchawki/
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.