• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa myszka do 300 zł
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: Mionix Castor
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 1800-2000
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnia
  • czułość w Windows: 6/11
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): standard
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): nigdy nie robiłem
  • w co grasz (podaj tytuły gier): różne, najczęściej MMO i trochę FPS
  • jaką masz obecnie podkładkę: A4Tech X7 200MP
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): minimum 2 podstawowe przyciski + rolka + 2 boczne
  • twój budżet: do 300 zł
  • jaki chwyt stosujesz: claw grip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 18cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 1,8cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: mnie boli ręka po dłuższym graniu, śliski gumowy uchwyt na bok nie daje mi spokoju
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): nie musi być super bajer, w miarę ok, nie lubię błyszczących powierzchni ani co może pocić nadmiernie
Dobór podkładki

  • jaką obecnie używasz myszkę (optyk ,laser, jaki sensor, jakie ślizgacze) najlepszy sensor
  • jaką masz  podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)? chcę mieć dobra kontrola + szybkość
  • chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej): materiałowa
  • jaki rozmiar by Cię interesował: tyle samo co A4Tech 200MP
  • czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?: Niekoniecznie, nie musi być ślizg niczym lód, ale też musi być wytrzymały
  • wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną(zawodowa pod rtsy)(wybierz którąś opcję)*: średnia
  • czy podkładka musi być kupiona w Polsce? tak
  • maksymalna cena za podkładkę? 50-100 zł
  • uwagi (wygląd, ulubiona firma, grubość, itp.) Bez mocnych bajerów tylko dobra podkładka
  • jeżeli nie masz zielonego pojęcia o podkładkach i powyższe punkty nic Ci nie mówią, to wpisz tu, wtedy dobierzemy coś bazując na naszym doświadczeniu: Nie może brudzić tak szybko albo lepiej wcale
Poprzednia myszka miałem A4Tech X7 X750 Oscar Brown i byłem zadowolony, niestety już zdechła po wielu latach.
Odpowiedz
#2
imo to jesteś po prostu zwolennikiem symetryków, trzeba było nie pchać się w profilowaną. Spróbuj albo Fnatic Gear Flick (jak cchesz sterowniki) albo DM1 Pro S (bez sterów) do tego podkładka Roccat Taito Control http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...o-control/
Odpowiedz
#3
Myślałem o DM1 Pro S, dziś przymierzę Sensei'a w sklepie, a podkładka Razer Goliathus Speed/Control jest dobra ? Jakie mają wady i zalety mat gumowy a błyszczący powierzchni tej myszki ? Moja Mionix Castor bardzo brudzi się szybko, nawet jak mam czyste ręce... Czy claw grip przy 18cm dłoni będzie pasowało do takiego kształtu DM1 Pro S ? Jeśli będzie dobra dla mnie i lepsza to sprzedam Mionixa :P

A co do sterowników to dla mnie obojętnie czy bez czy z sterem :)

Roccat Taito Control nie będzie się brudził tak szybko ? Czy będzie łatwo czyścić ? Nie cierpię brudu :P
Odpowiedz
#4
są ludzie którzy cierpia an suchotę dłoni i dla nich glossy jest lepsza, dla każdego innego raczej gumowana bedzie przyjemniejsza. Na glossy też widać ślady, nie ma myszki która będzie tylko błyszczeć i pachnieć, jak chcesz taką to kup sobie drugą np. applową i postaw obok jak będziesz od kompa odchodził ;D jak będziesz grał to będziesz podpinał tą usyfiona, ale za to dobrze działającą ^^

powinna pasować, ale możesz podejsc do jakiegoś stacjonarnego i przymierzyć SS Senseia bo maja te same kształty co DM1.

Taito Control dosyć łatwo sie czyści
Odpowiedz
#5
Już przymierzyłem SS Sensei w Saturnie, więc ciężko powiedzieć czy dobrze leży w dłoni. Chyba to jest myszka pod palma, a nie claw ? Da się zmienić chwyt, bo długo się przyzwyczaiłem do clawa ? Ale mimo macałem SS Sensei to trudno powiedzieć, bo musiałbym testować w domu jak się trzyma ta myszka czy będzie dobra dla mnie. Czy nie ma podobnego do Mionixa Castora lub A4Tech X750 albo coś innego polecacie ? A może kupić w ciemno, jak będzie dobra to odsprzedaję Mionix Castor ?

@Edit - Wcześniej miałem Logitech G502 Proteus Core i zwróciłem jej, bo była za duża, ciężka i niewygodna, a dziwny kształt :P
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.