• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka + Podkładka ~ 500zł
#1
Dobór myszki
  • Jaką obecnie myszkę używasz: Razer Lachesis 3G [Philips PLN 2031]
  • Jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 500/2000 (Software myszki restartuje się po każdym uruchomieniu komputera)
  • Czułości w grach: niska
  • Czułość w Windows: 6/11
  • Czułość w sterach myszki: 6/11?
  • Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°: nie ma sensu mierzyć planuje grać na 400-500 dpi ale moja obecna myszka mi tego nie umożliwia.
  • W co grasz: CS:GO, Rust, Overwatch, DayZ, BF3/4, WoW, RS Siege Itd.
  • Jaką masz obecnie podkładkę: Razer Destructor
  • Ile przycisków używasz w myszce: 2 boczne lewe, 2 górne środkowe do zmiany dpi
  • Twój budżet: ~350zł
  • Jaki chwyt stosujesz: Palm Grip 
  • Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce: 1+2+2
  • Jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: Prawo
  • Jaka jest wielkość Twojej dłoni: 17,5cm
  • Jaka jest szerokość twojego palca wskazującego?: 2cm
  • Czy chcesz zmienić swój chwyt?: Nie
  • Czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Tak, chce 400-500dpi
  • Co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Po pół roku 40% powłoki antypoślizgowej się wytarło chce tego uniknąć jak i słabe oprogramowanie softwerowe restartujące się po każdym wyłączeniu komputera które nie umożliwiło mi stałego spersonalizowania ustawień mojej myszki. Fiksowania kursora maksymalnie do góry lub do dołu podczas rozrywki.
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?: Tak
  • Uwagi: Planuje wymieć podkładkę razem z myszką. I oczekuję od myszki długo żywotności jak i przesiadki na High-endowy sprzęt pod względem osiągów i niezawodności. 
  • Moje sugestie: Dream Machines DM1 Pro S, Razer DeathAdder Chroma, Zowie by Benq FK1, SteelSeries Rival 300, Corsair M65 Pro RGB 

Dobór podkładki
  • Jaką obecnie używasz myszkę: Razer Lachesis 3G [Philips PLN 2031]
  • Jaką masz podkładkę?: Razer Destructor
  • Chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową: Chce podkładkę która zwiększy mi kontrole czyli najprawdopodobniej materiałową 
  • Jaki rozmiar by Cię interesował: ~355 x 255 mm ( jeśli ktoś mi uzasadni czemu inny rozmiar będzie lepszy do polepszenia swoich umiejętnościw grze to rozmyśle jego decyzje)
  • Czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?: Nie
  • Wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną: Zwiększającą skilla w FPS :)
  • Czy podkładka musi być kupiona w Polsce? Tak
  • Maksymalna cena za podkładkę? ~150zł
  • Uwagi: Poprzez podkładkę chce zwiększyć precyzje w sterowaniu myszką. Chce bardziej precyzyjnie kierować kursor tam gdzie chce go wymierzyć. Krótko mówiąc chce być lepszy w grach typu FPS poprzez zmianę podkładki.
  • Moje sugestie: Zowie P-SR


Jestem otwarty na wszelkie propozycje i sugestie. 
Prosił bym o wypowiedzenie się o myszce Corsair M65 Pro RGB [PMW3360] I czy jest warta swojej uwagi, Czemu na Tak a czemu na Nie. 



Pozdrawiam Sufrido
Odpowiedz
#2
Według mnie DM1 Pro S, wersja według twojego gustu, do tego Roccat Taito Control lub Logitech G240. Osobiście brałbym tą logitecha.
Ewentualnie jeśli akceptujesz inny ruch w pionie niż w poziomie (co u mnie się sprawdza) to zwykły Roccat Taito.
Wersja Control różni się tym, że jest szybsza i ma równy, gładki ślizg. Taito jest lekko ,,naoliwiona i wolniejsza, bardzo łatwo myszkę zatrzymać. G240 jest szybka i mysz kontroluje się bardzo dobrze, ogółem której byś nie wziął będzie dobra ; )
Odpowiedz
#3
Dzięki za odpowiedz Czyszczu. Poczekam jeszcze aż inni się wypowiedzą w temacie i o samej myszce Corsair M65 Pro RGB która swoim wyglądem i zastosowanym laserem jak i stopem aluminium mi się po prostu podoba.
Odpowiedz
#4
Nie sądzę żeby przy tak małej dłoni wygodnie mu się trzymało DM1.
Odpowiedz
#5
Będzie, będzie. Chłop trzyma palmem, 17,5 to nie jest tak mało.
Savu ma 120mm, kolega miał łapę 17cm równo i trzymało mu się świetnie, a DM1 jest lepiej wyprofilowane i 5mm dłuższe.
Zobaczysz, będzie pasować.
A gdyby nie możesz spróbować ,,metody na Amoka", czyli odsyłasz w ciągu 14 dni ;d
Odpowiedz
#6
M65 nie jest wygodną myszką, wrażenie jest jakbyś małą cegłówkę trzymał, mi podczas podnoszenia z palców uciekała. Zaczekaj na DM1, wreszcie porządny sensor będziesz miał zamiast tego czegoś w lachesis. Podkładkę bym jednak na start wybrał Taito Control.
Odpowiedz
#7
mam dlon 18 cm i dm1 byla za duza, nie moglem nic ugrac, tez uwazam ze przy 17,5 cm zle bedzie sie trzymac
Odpowiedz
#8
Każdy ma inną dłoń. Cóż może spróbować, zawsze można odesłać.
Odpowiedz
#9
Podkładkę polecacie Roccat Taito Control, a myszkę Dream Machines DM1 Pro S. Lecz macie na uwadze że może być za duża. W takim razie może przejdę się do lokalnego sklepu i powiem że jestem zainteresowany kupnem SteelSeries Sensei RAW? A na końcu powiem że jednak to nie dla mnie a faktyczną opinie po prostu zachowam dla siebie.

Mam dla was jeszcze dane mojej myszki i myszki DM1 Pro S opierając się na danych z strony Test-Gear i strony producenta.

Razer Lachesis 3G
Długość: 129mm
Szerokość: 71 mm
Wysokość: 40mm
Waga: 128g

Dream Machines DM1 Pro S
Długość: 126 mm
Szerokość: 68 mm
Wysokość: 39mm
Waga: 85g

Jak widzicie moja myszka jest znacznie dłuższa do tego szersza i wyższa no i znacząco cięższa. Sam sobie nie zdawałem sprawy że moja myszka waży aż tyle a może tylko tyle. No ale odnosząc się do mojej myszki nigdy nie narzekałem na jej kształt czy wielkość lub też wagę. Z tego też powodu że moja obecna myszka waży aż tyle chyba fakt że wadą Corsair M65 Pro RGB jest spora waga aż 115-130g mi nie powinno przeszkadzać. W końcu przez ostatnie 5 lat grałem na 128 gramowym Lachesisie. Ale to tylko moja sugestia. Oczywiście adoruje tutaj Corsaira ze względu na to że mi się po prostu bardzo podoba pod względem wizualnym no i ma bardzo dobry laser. Jednak tak jak pisałem na samym początku chce przesiąść się na High-Endowy sprzęt co prawda z lekkim przymrużenia oka. Bo nie chce wydać miliona zł lub żeby myszka wyglądała po prostu brzydko. 

Chciałbym jeszcze usłyszeć coś o Zowie P-SR i jak ona ma się w stosunku do wymienianego przez waz wyżej Roccat Taito Control która będzie lepsza? No i wymiary obecnie używam podkładki 355 x 255 mm jednak wiem że sporo osób mówi większa = lepsza i polecają podkładki np. wymiarów Zowie G-SR czyli 480 x 400 mm Jak to jest w praktyce? Ja do teraz uważam że podkładka moich wymiarów po prostu jest wystarczająco. Jednak będę chciał polepszyć swojego skilla w grach typu FPS i razem z nową myszką i podkładką zapewne poczytam parę poradników jak wyregulować sobie myszkę i stosunek myszki do podkładki.
Odpowiedz
#10
Faktycznie, każdy produkt Corsaira dobrze wygląda i ma w sobie coś pociągającego :)

Generalnie do FPS'ów wybiera się lekkie myszki, po prostu ruchy są łatwiejsze i bardziej płynne. Mam tak samo jak Ty drobną dłoń i myszkami powyżej 110g mi się źle operuje.

Mógłbyś po prostu kupić obydwie i mając bezpośrednie porównanie wybrać tą która Ci bardziej pasuje.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.